بستن
ترنجی

آیا اپل در ترتیب قرار گیری نرم افزار‌هایش در اپ استور دست می‌برد؟

no thumb

اپ استور یک سوی رایانشی برای ارائه نرم افزار در پلتفرم iOS است. در اپ استور سالانه تعداد بسیاری نرم افزار برای دانلود قرار داده می‌شود و هرچه آمار این دانلود بیشتر باشد، این نرم افزار‌ها در جایگاه بالاتری قرار می‌گیرند.

اما اکنون به نظر می‌رسد اپل کمی شیطنت به خرج داده و با دست کاری آمار دانلود، نرم افزار‌های اختصاصی خود را در صدر دسته بندی اپلیکیشن‌های محبوب‌ اپ استور قرار داده است به طوری که رده بندی نرم افزار‌های Numbers، Keynote، Pages و iMovie به طور غیر قابل باوری عجیب است این نرم افزار‌ها با آمار دانلود باور نکردنی اکنون در صدر لیست اپلیکیشن‌های محبوب قرار دارند. این در حالی است که اگر به‌‌‌ همان لیست نرم افزار‌ها در سیستم عامل OS X نگاهی بیندازید مشاهده می‌کنید، برخی از این نرم افزار‌ها حتی در این لیست دیده نمی‌شوند!

بیایید بر طبق عادت معمول نیمه پر لیوان را ببینیم و اصلا بگوییم اپل هیچ دخالتی در این امر نداشته است و این مشکل صرفا یک اشکال در الگوریتم رتبه بندی بوده اما وجود این اتفاق جالب را قطعا نمی‌شود انکار کرد.
می‌خواهیم اکنون دیگر دیوایس‌های اپلی را نیز بررسی کنیم تا ببینیم اپ استور لیست نرم افزار‌هایش را در این محصولات چگونه نشان می‌دهد: در اپ استوری که در آیفون ۶ نمایش داده می‌شود، نرم افزار Twist پس از ایسنتاگرام و اسنپ چت قرار دارد در حالی که در نسخهٔ OS X اپ استور، بازی Twist بالا‌تر از اینستاگرام و اسنپ چت قرار گرفته است!

اما مسئله به اینجا نیز ختم نمی‌شود این تفاوت‌ها از آیفونی به آیفون دیگر نیز احساس می‌شوند. مثلا در آیفون ۶ اس iMovie سومین نرم افزار رایگان اپل در لیست نرم افزار‌ها است در حالی که رتبه این نرم افزار در آیفون ۵ اس ۴ طبقه تنزل کرده است!

این موضوع عمدی بوده است یا خیر بالاخره اصلاح خواهد شد ولی در این بین بسیاری از نرم افزار‌هایی که می‌توانستند در صدر جدول حضور داشته باشند و آمار دانلود بیشتری را تجربه کنند، از این امکان محروم شدند.

 [su_button url=”http://techcrunch.com/2015/11/16/apple-appears-to-be-promoting-its-own-apps-in-the-iphone-app-stores-top-charts/?ncid=rss&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Techcrunch+%28TechCrunch%29″ background=”#12b37e”]techcrunch[/su_button]

0
0
برچسب ها: اپ استوراپل

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۷نظر

  1. خو اگه بخواد دست ببره که یه جوری این کارو میکنه که تابلو نباشه،
   نه اینکه بیاد تو هر نسل متفاوت این کارو بکنه.
   اگه میخواست دست ببره امتیاز نرم افزارای خودشو که اینقدر پایین هستن رو زیاد میکنه.
   نقد هایی که به نفعشه رو میاره بالا.
   خودش یه دسته درست کرده به اسم made by apple پس لزومی نداره دست ببره تو رتبه بندی.

   0
   0
 1. خوب اینم بگید که اپل دو هفته ای هست که خودش اعلام کرده داره الگوریتم های جستجو برنامه ها رو تغییر میده . هنوز هم مشکل دارن با این قسمت به خاطر همین قرار اپ استور تو یک هفته اصلا آپدیت نشه .
  مطمئن باشید عمدی نیست این کار .
  مگه این که اپل از قصد بخواد که برنامه هاش اول نمایش داده بشن اون بحثش تقلب در رتبه بندی نیست . همین الان هم وقتی با مرور گر های دیگه میرید تو گوگل بهتون پیشنهاد میکنه از گوگل کروم استفاده کنید . این پیشنهاده نه تقلب .

  0
  0

درج نظرات: