بستن
ترنجی

۸ موردی که شاید درباره استیو جابز نمی‌دانستید!

no thumb

همگی مدیرعامل سابق اپل را می‌شناسید، کسی که با وجود تمام فراز و نشیب‌ها شرکت اپل را به یک شرکت فوق‌العاده با محصولاتی عالی و به نوعی انقلابی تبدیل کرد. حدودا چند روز از سالگرد فوت استیو جابز می‌گذرد برای همین دوست داشتیم که این قسمت را به وی اختصاص دهیم. درست است که تا‌کنون فیلم‌ها و زندگی‌نامه‌های زیادی درباره او منتشر شده باشد اما شاید بد نباشد که به ۸ نکته کوتاه اما در عین حال جالب درباره استیو جابز اشاره کنیم.

رمز قسمت قبلی مطلب مربوط به ماه اکتبر سال ۲۰۱۱ است، زمانی که خبر شوک‌برانگیز درگذشت مدیر‌عامل استیو جابز منتشر شد. حدودا چند هفته‌ای است که از چهارمین سالگرد فوت او می‌گذرد و برای همین قصد داریم این قسمت را به او اختصاص دهیم. حال بیایید و به ادامه مطلب بپردازیم.

۱٫ استیو جابز در طول زندگی‌اش حتی یک‌بار هم به برنامه‌نویسی نپرداخته است!

Untitled-5

۲٫ در یکی از روز‌های کاری، منشی استیو جابز به‌موقع به سر کار نیامد زیرا اتومبیل او خراب شده بود. فردای همان‌روز استیو جابز کلید جاگواری جدید را به آن منشی داد و به او گفت “دیگر تاخیر نداشته باش”.

Untitled-7

۳٫ استیو جابز باور داشت که داشتن رژیم گیاهخواری، نیاز به حمام کردن را از بین می‌برد!

Untitled-2

۴٫ استیو جابز در قبرستان Alta Mesa Memorial Park دفن شده است.

Untitled-8

۵٫ زمانی که اپل شروع به‌کار کرد، این شرکت تصمیم گرفت تا تمام کارمندان خود را شماره‌گذاری کند. عدد یک به استیو وزنیاک و عدد دو به استیو جابز داده شد اما استیو جابز مخالفت کرد و عدد صفر را برای خود برگزید.

Untitled-3

۶٫ استیو جابز به فرزندان خود اجازه استفاده از محصولات شرکت خودش یعنی اپل را نمی‌داد.

Untitled-4

۷٫ استیو جابز یک بار برخی از طراحان لوگوی گوگل را دعوت کرد تا به آنها بگوید که شیبی که در حرف O زرد رنگ لوگوی {قبلی} آنها وجود داشت درست طراحی نشده بود.

Untitled-6

۸٫ استیو جابز دچار یک اختلال مغزی به نام Dyslexic بود که مانع خواندن متون به‌طور صحیح می‌شد.

Untitled-9

نظر شما چیست؟ شما درباره استیو جابز چه فکر می‌کنید؟

0
0
برچسب ها: آیا می‌دانید؟اپلاستیو جابز

حسين میرنژاد

نویسنده حسين میرنژاد

نویسنده و گرافیست وبسایت ترنجی. مدیر شبکه iDeal Techs کانال آپارات: iDeal Techs

۱۰نظر

  1. مورد دوم خیلی با حال بود.
    یادمه توی مجله خونده بودم ماشینش پلاک نداشت انگار یه خلا قانونی در این مورد وجود داشت و به خاطر همین تا شش ماه ماشینش پلاک نداشت و بعد از شش ماه دوباره یه ماشین نو می خرید اگر درست یادم مونده باشه همش هم یه مدل می خرید.

    0
    0

درج نظرات: