بستن
ترنجی

پتنت جدید سامسونگ برای طراحی‌های مختلف دوربین پشت دستگاه

no thumb

یک اسمارت فون در ظاهر دو بعد اصلی دارید. سمتی که رو به روی شما قرار دارد و بعد دیگر پشت دستگاه خواهد بود. اگر شما صاحب یک دستگاه باشید، بیشتر با روبه‌رو دستگاه کاردارید و شاید پشت دستگاه توجه شمارا جلب نکند اما از دید یک کاربر پشت دستگاه یک ملاک مهم برای تشخیص نوع دستگاه است. قصد دارم به سبک و سیاق شرکت‌ها اشاره داشته باشد. شما سبک سامسونگ را می‌دانید پس به‌راحتی می‌توانید متوجه شوید گوشی اطرافیان چه برندی است. یا حتی سونی و دیگر شرکت‌ها نیز می‌توان گفت سبک خاص خود رادارند. در ادامه همراه باشید تا سبک‌های جدید ثبت‌شده توسط سامسونگ را ببینیم.

طراحی دوربین از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر طراحی به‌درستی نباشد می‌تواند مثلاً به‌عنوان زائده در پشت دستگاه قلمداد شود و حس خوبی را به کاربر منتقل نکند. اگر جای بدی قرارگرفته باشد ارگونومی دستگاه را دچار اختلال می‌کند. اگر محل مناسب را برایان در نظر نگیریم ممکن است در هنگام تصویربرداری اذیت شویم و حتی نوع محل قرارگیری دوربین حتی به ضخامت دستگاه نیز کمک بسزایی خواهد داشت. در طراحی‌های زیر سبک‌های مختلفی از سامسونگ را می‌بینید که می‌تواند یک تغییر بسیار مهم در دستگاه به شمار آید و چه‌بسا از ظاهر تقریباً یکسان نسل‌های مختلف سری گلکسی دور شده و به یک وجه تمایز تبدیل شود. این طراحی‌ها را باهم ببینیم:

Camera-flanked-on-both-sides-by-a-Xenon-flash.jpg Samsung-receives-patents-in-Korea-for-three-new-concepts-related-to-a-rear-facing-smartphone-camera.jpg Modular-unit-allows-users-to-change-cameras.jpg Samsung-receives-patents-in-Korea-for-three-new-concepts-related-to-a-rear-facing-smartphone-camera.jpg-2 Samsung-receives-patents-in-Korea-for-three-new-concepts-related-to-a-rear-facing-smartphone-camera.jpg-3 Phone-design-includes-thin-footprint-and-physical-shutter-key.jpg Samsung-receives-patents-in-Korea-for-three-new-concepts-related-to-a-rear-facing-smartphone-camera.jpg-4 Samsung-receives-patents-in-Korea-for-three-new-concepts-related-to-a-rear-facing-smartphone-camera.jpg-5

این طراحی‌ها در کره به ثبت رسیده است و می‌توان گفت در آینده مختص سامسونگ خواهد بود. به نظر شما کدام طرح بهتر و کارآمدتر به نظر می‌آید؟

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/Samsung-patents-different-concepts-for-future-smartphone-cameras_id76541″ target=”blank” background=”#04c571″ rel=”nofollow”]phonearena[/su_button]

0
0
برچسب ها: دوربینسامسونگسبک دوربینطراحی دوربینطراحی شکل دوربین

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۱۳نظر

  1. مال منم روزای اول اینجوری بود
   اگه حالت پاور سیوینگ روشن باشه که اصلا دکمه هات روشن نمیشن
   ولی اگه نیست یه بار پاور سیوینگ رو فعال کن و دوباره غیر فعال کن تا چراغاش روشن بشه
   مال من اینجوری درست شد، ایشالا که مال تو هم درست بشه :rose:

   0
   0

درج نظرات: