بستن
ترنجی

بنچ‌مارک‌های جدید از پردازنده انویدیا تگرا X1؛ آیا با نسخه به‌روزرسانی شده این تراشه روبه‌رو خواهیم بود؟

no thumb

انویدیا مدتی پیش از پردازنده بالارده تگرا X1 رونمایی کرد؛ این پردازنده ۲۰ نانومتری در آن زمان به اندازه‌ای قوی بود که با کمی اغراق حتی می‌توانست با پردازنده‌های موبایل نیز رقابت کند، حال ظاهراً انویدیا به این سطح از قدرت هم قانع نشده و هنوز هم در حال بهینه‌سازی و توسعه این پردازنده است. بنچ‌مارک‌های جدید خبر از قدرت بسیار زیاد نسخه بروزرسانی شده این پردازنده می‌دهند.

با ترنجی همراه باشید.

این پردازنده توانسته‌است در آزمون سنجش تک هسته‌ای بنچ‌مارک GeekBench 3.0 امتیاز بسیار بالا ۲۵۹۹ را به دست آورد! برای مقایسه جالب است که بدانید پردازنده ۱۴ نانومتری سامسونگ (ساخته شده توسط فناوری FINFET) در این تست توانست امتیاز ۱۴۸۶ را کسب کند. این پردازنده در این قسمت واقعا عالی ظاهر شد اما در قسمت پردازش چند هسته‌ای توانست امتیاز ۴۶۹۱ را ثبت کند که کمی پایین تر از امتیاز ۴۹۷۰ پردازنده سامسونگ است. توجه داشته باشید که انویدیا این پردازنده را انحصاراً برای کنسول‌های بازی اندرویدی ساخته است و فقط به شرط آندرکلاک کردن هسته می‌توان آن را در تبلت‌ها به کار برد.

006bWoNYjw1euye16ps1cj31401dm499GFXbench 3.0 Manhattan offscreen: 117 FPS
Tyrannosaurus offscreen: 206.9 FPS

البته نباید فراموش کرد که این نسخه، آزمایشی است و ممکن است ما در نسخه نهایی شاهد تغییرات نسبتاً زیادی در ساختار و عملکرد کلی پردازنده باشیم؛ در هر صورت انویدیا تگرا X1 یک قاتل برای پردازنده‌های دیگر است و در این هیچ شکی نیست! دیدگاه شما چیست؟ آیا فکر می‌کنید که هسته‌های بیش‌تر به افزایش قدرت این پردازنده کمک می‌کند؟

بخش نظرات با شما

WCCFTECH

0
0
برچسب ها: NvidiaTegra X1Tegra X1 Benchmark

مصطفی عباسی

نویسنده مصطفی عباسی

۸نظر

درج نظرات: