بستن
ترنجی

باز هم چند قدم رو به جلو اپل در بازار اسمارت فون ها؛ به سامسونگ نزدیک تر شد

no thumb

فروش بالای آیفون‌های بر هیچکس مخفی نیست. در همین ابتدا نکته را باید ذکر کنیم. سهم بازری که شاهد هستیم حاصل فروش صد تا نمونه از سری گلکسی سامسونگ و تنها چند نمونه از ایفون اپل است و خود این مورد برگ برنده‌ای برای اپل به شمار می‌رود و رشد این میزان یعنی یک زنگ خطر ساده برای سامسونگ؛ با فروش بالای آیفون در سه ماهه‌ی دوم سال جاری اپل سهم خود را به میزان ۴٫۵ درصد افزایش داده که همین موضوع باعث شده تا سهم اپل از بازار به سامسونگ نزدیک‌تر شود. در ادامه همراه باشید.

در حال حاضر سامسونگ بیش از ۲۰٫۵ درصد از سهم گوشی‌های بازار را در اختیار دارد اما  اپل ۹٫۶ درصد از گوشی‌های عرضه شده را به عهده گرفته است. فاصله رتبه اول تا دوم بسیار زیاد است و قایل تامل! سامسونگ در سه ماهه‌ی دوم سال بیش از ۸۹ میلیون دستگاه اسمارت‌فون وارد بازار کرده است که با نگاهی به آمار سال گذشته کاهشی ۷ درصدی را پیدا خواهیم کرد. اپل در همین بازه امسال بیش از ۴۷٫۵ میلیون دستگاه وارد بازار کرده که تفاوت ها کاملا آشکار است.

 

 

 

Samsung-ships-7-fewer-phones-in-this-years-second-quarter.jpg

 

هوآوی جای مایکروسافت را در رتبه سوم گرفته است. این شرکت با افزایش ۴۹ درصدی گوشی‌های هوشمندش موفق شده تا ۳۰٫۶ میلیون دستگاه را راهی بازار کرده است. به احتمال زیاد اگر بخواهد نکسوس بعدی را نیز تولید کند، می‌تواند به جایگاه بهتری دست پیدا کند. مایکروسافت شاهد کاهش ۴۵ درصدی را دیده است و در این بازه تنها ۲۸٫۵ میلیون دستگاه به بازار ارسال کرده است.

Apple-picks-up-4.5-percentage-points-on-Samsung-during-the-three-months.jpg

شیائومی با عرضه‌ی ۱۹٫۸ میلیون دستگاه موفق شده با افزایش ۳۱ درصدی به نسبت سال گذشته، جایگاه خوبی را در در میان پنج عرضه کننده‌ی برتر جهان جای بگیرد. سایر تولیدکنندگان که شامل اچ‌تی‌سی، ال جی، موتورولا و… است با افزایشی ۴ درصدی، ۵۰٫۶ درصد از گوشی های عرضه شده را در اختیار دارند.

نظر شما چیست؟

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/Apple-creeps-closer-to-Samsung-in-global-smartphone-market-share_id72126″ target=”blank” background=”#06a570″]phonearena[/su_button]

0
0
برچسب ها: اپلسامسونگسهام بازار اپلسهم بازار اپلسهم بازار سامسونگسونی

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۳نظر

درج نظرات: