بستن
ترنجی

اینتل در حال ساخت پردازنده‌های موبایل Xeon با معماری SkyLake است

no thumb

اینتل ساعاتی پیش اعلام کرد که در حال ساخت و توسعه پردازنده‌های سری Xeon برای لپ تاپ‌ها و دستگاه‌های قابل حمل است؛ این کمپانی در مورد مصرف انرژی، تعداد هسته‌ها و غیره سخنی را به میان نیاورده‌است و فقط به آوردن نام و فناوری‌های موجود در این پردازنده بسنده کرد‌ه‌است.

با ترنجی در ادامه همراه باشید.

در پردازنده‌های موبایلی Xeon از فناوری‌هایی مانند حافظه رم از نوع ECC (تصحیح خطاهای ناشی از محاسبات) و اینتل vPRO (ابزار مدیریت شبکه) استفاده شده‌است؛ به احتمال فراوان اینتل برای این تراشه کنترلر ویژه‌ای را در نظر گرفته‌است، پشتیبانی از درگاه‌ تاندربولت نسخه ۳٫۰ و USB C نسخه ۳٫۱ با حداکثر سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه می‌تواند نوید بخش استفاده از کنترلر رده اولی دستاپ اسکای‌لیک در درون تراشه‌های موبایل Xeon باشد. قطعاً این پردازنده‌ها شگفت انگیز خواهند بود اما به طور یقین نباید انتظار قدرتی را در حد و حدود پردازنده‌های دستاپی Xeon با حداقل ۸ هسته و حداکثر ۱۸ هسته فیزیکی از آن‌ها داشته باشید.

intel_48_core_cpu_dec09اینتل قصد دارد تا پردازنده‌های موبایلی Xeon را در دو سری E5 و E7 به بازار عرضه کند، پشتیبانی از حافظه‌های رم DDR4 و فناوری ECC نیز در این پردازنده‌ها حتمی است؛ احتمالاً با عرضه این پردازنده‌ها شاهد اولین پردازنده‌های موبایل با ۶ یا ۸ هسته‌ فیزیکی خواهیم که در اینصورت باید منتظر نسل جدیدی از خنک کننده‌ها نیز باشیم!

دیدگاه شما چیست؟

Arstechnica

0
0
برچسب ها: Xeonایستگاه کاریپردازنده

مصطفی عباسی

نویسنده مصطفی عباسی

۲نظر

درج نظرات: