بستن
ترنجی

ویندوز ۱۰ رسما ۱۰۰ میلیونی شد! آیا رسیدن به ۱ میلیارد کاربر در ۳ سال امکان‌پذیر است؟

no thumb

بدون شک ویندوز ۱۰ را باید یکی از موفق‌ترین ویندوزهای تاریخ مایکروسافت بدانیم که فقط در مدت ۲ ماه که از عرضه‌ی آن می‌گذرد، تا این لحظه توانسته شمار کاربران خود را از مرز ۱۰۰ میلیون فراتر ببرد و این خود می‌تواند مهر تاییدی بر سیستم‌عامل جدید مایکروسافت باشد که در بخش‌های مختلف پیشرفت‌های چشمگیری را به خود دیده است. در ادامه با ما باشید تا از آخرین وضعیت تعداد کاربران این ویرایش از سیستم‌عامل ویندوز بیشتر مطلع گردید.

طبق گزارشی که توسط Petri منتشر شده به نقل از منابع ناشناس، پس از دو ماه از عرضه‌ی ویندوز ۱۰ به بازار، شمار کاربران این ویرایش از سیستم‌عامل بیش از ۱۰۰ میلیون نفر شده که یک موفقیت عالی برای ردموندی‌ها به حساب می‌آید.

در مدت فقط ۲۴ ساعت اول پس از عرضه‌ی این سیستم‌عامل؛ شمار کاربران آن از مرز ۱۴ میلیون کاربر گذشت و این مقدار پس از ۲ هفته به ۵۳ میلیون کاربر رسید و زمانی که یک ماه از عرضه سپری شد این آمار به ۷۵ میلیون نفر (البته کاربر!) رسید و اکنون در ماه دوم ظاهرا ۲۵ میلیون نفر دیگر به کاربران آن اضافه شده‌اند تا شاهد جمعی ۱۰۰ میلیونی پس از گذشت ۲ ماه از عرضه‌ی ویندوز ۱۰ باشیم و بدون شک نسبت به آنچه که در ویندوز ۸ و ۸٫۱ شاهدش بودیم فوق‌العاده چشمگیرتر است و شاید بتوان گفت که قابل مقایسه با سرعت پیشرفت نسخه‌ی قبلی نیست هرچند که سیاست ارتقای رایگان کاربران ۷ و ۸ خود تاثیر بسیار زیادی را در کسب این موفقیت ایفا کرد.

ردموندی‌ها قبل از عرضه‌ی ویندوز ۱۰ از آرزوهای خود گفتند و تاکید داشتند که هدف این شرکت رسیدن به ۱ میلیارد کاربر ویندوز ۱۰ پس از ۳ سال از عرضه‌ی آن است و اکنون با ۱۰۰ میلیونی شدن پس از ۲ ماه به نظر می‌رسد که رسیدن به این هدف آنچنان هم دست نیافتنی نیست و با عرضه‌ی ویندوز ۱۰ موبایل و ویندوز ۱۰ برای کنسول بازی ایکس باکس که میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان دارند، انتظار می‌رود که این شرکت بتواند به آرزوهای خود جامه‌ی عمل بپوشاند.

هفته‌ی آینده انبوهی از گجت‌های جدید ویندوزی مانند سرفیس پرو۴ و چند مدل اسمارت‌فون لومیای قدرتمند معرفی خواهند شد و مسلما با ورود آنها به بازار، سرعت پیشرفت ویندوز ۱۰ بیش از پیش تقویت خواهد شد و عوامل فراوانی دست به دست هم داده‌اند تا مایکروسافت بتواند پس از ۳ سال بیش از ۱ میلیارد کاربر ویندوز ۱۰ داشته باشد.

شما در مورد این سیستم‌عامل چگونه فکر می‌کنید؟ آیا واقعا کیفیت آن را در حدی می‌دانید که به اندازه‌ی یک هفتم جمعیت کره‌ی زمین کاربر داشته باشد؟

[su_button url=”http://www.techspot.com/news/62259-windows-10-surpasses-100-million-installations.html” target=”blank” background=”#159f84″]techspot[/su_button]

0
0
برچسب ها: microsoftWindowswindows 10ترنجیویندوزویندوز 10

پویا رحمانی

نویسنده پویا رحمانی

عاشق دنیای تکنولوژی، خودرو و فوتبالم! عشق به تمام معنا...

۴نظر

  1. من که چهار پنج بار تو سیستمهای مختلف نصب کردم نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم برتری خاصی نسبت به ورژنهای قبلی ویندوز پیدا نکردم جز اینکه یه سری قابلیتها را حذف کرده و با یک سری درایور ها و نرم افزارها ناسازگاری داره و درست نصب نمیشن , جای بعضی منو ها عوض شده و…
    نمیدونم چرا بعضی موقعها کند میشه رو چند تا سیستم و لپتاپ تست کردم بدون داشتن هارد SSD کار کردن باهاش قابل تحمل نیست .از۸٫۱ و win 8 خیلی بهتر شده ولی در کل راضی نیستم.
    در کل کار با مک و win7رو ترجیح میدم.

    0
    0

درج نظرات: