بستن
ترنجی

یک دختر ۱۲ ساله در آزمون تست هوش امتیازی بالاتر از انیشتین و هاوکینگ کسب کرد

no thumb

نیکول بار دختری اهل Essex لندن، تنها کسی است که توانسته در آزمون تست هوش Mensa به امتیاز ۱۶۲ دست پیدا کند. یعنی ۲ امتیاز بالاتر از آلبرت انیشتین و استیون هاوکینگ. این در حالی است که دسترسی به امتیاز ۱۴۰ به معنی نابغه بودن شخص است. در ادامه همراه باشید.

پدر نیکول، جیم بار، دخترش را موقعی که به آزمون منسا می‌برد، حدس می‌زد که وی به همچین موفقیتی برسد. همچنین وی اظهار داشت ” انتظار داشتم که دخترم به خوبی این آزمون را پشت سر بگذارد. من می‌دانستم که او از یک ذهن بسیار سریع برای حل پازل‌ها و معماها برخوردار است. من نمی‌خواهم بر روی او هیچگونه فشاری بیاورم و هر کار که می‌کند بر میل خود اوست حتی این تست هوش را از روی لذت آن آزمون داد و من فقط ایده این کار را به او دادم. اما زمانی که نتیجهٔ آزمون دخترم را به من گفتند، گفتم: واو! چه امتیاز بالایی!. بعداً فهمیدیم که به بیشترین امتیاز ممکن در آزمون دست پیدا کرده است.

جامعه معتبر تست آی کیوی منسا نیز تأیید کرد که امتیازی که نیکول بدست آورده، قابل توجه است. همچنین آنان در مورد آزمون وی گفتند: امتیاز تست آی کیوی نیکول به راحتی بالا تر از ۱ درصد کل جمعیت عضو منسا است. سخنگوی منسا گفت: فقط بچه‌ها می‌توانند به امتیازی بالاتر از ۱۶۱ دست پیدا کنند. زیرا این حداکثر امتیازی است که بزرگسالان می‌توانند بگیرند. در حالی که امتیاز ۱۶۲ هنوز دقیقاً شناخته شده نیست، اما این حقیقت که امتیازی که نیکول کسب کرده است به صورت عجیبی نادر و تأثیر برانگیز است غیر قابل انکار است.

نیکول در اوقات فراغت خود در تئاتر شرکت می‌کند و به عنوان بازیگر مشغول به کار می‌شود. اما او در نهایت امید وار است که در زمینهٔ پزشکی نقش ایفا کند. او یک کودک سخت کوش است. او بعد از تکالیف مدرسه‌اش نیز در مدرسه می‌ماند. مادر وی می‌گوید: نیکول از زمان بچگی به کتاب‌ها و مجلات علاقه وافری داشت و همیشه اشکالات آن‌ها را پیدا می‌کرد. او دختری سرزنده و خوشحال است. همیشه برای انجام دادن تکلیف مدرسه‌اش خوشحال است و از انجام تکالیف بیشتر ذوق زده می‌شود. او مصمم است که درسش را ادامه داده و به دانشگاه رفته و تبدیل به یک متخصص اطفال شود.

[su_button url=”http://mashable.com/2015/08/05/12-year-old-iq/?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds#” target=”blank” background=”#0fb869″]mashable[/su_button]

 

0
0
برچسب ها: آلبرت انیشتینآی کیواستیون هاوکینگتست هوشلندن

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۱۹نظر

  1. کی گفته ضریب هوشی مسی ۱۶۰ هست؟
   یه ازمایشگاه هلندی میخواسته از مسی ازمایش بگیره که فک کنم باشگاه بارسلونا نذاشته اونی هم که استاد خیابانی گفت از مسی ازمایش گرفتن اگه فوتبالیست نمیشد به علم کمک میکرد شایع بود که خیابانی انداخته بود خبرش توی ایسنا هم هست

   0
   0
 1. مثلا ۱۴۶ یا حتی ۱۰۰۰۰ ضریب هوشی باشه مثلا چه فرقی می کنه
  همه این ها یک عدد بیشتر نیست تازه اون هایی که ضریب هوشی بالاتری دارند
  درست خطر مغزی بالاتری را باید به جان بخرند
  چون مغز در دورانی بهتری عمل را داره و بعد از دوره پیری این فاصله بیشتر می شه
  که باعث می شود همبشه در حال استفاده و تمرین دادن به مغز باشند
  که خود این تمرین ها باعث خستگی مغز می شود
  امروز به کودکان خردسال آموزش می دهند و زود تر از مغز را به راه می اندازند که باعث پیری زود رس می شود
  در بزرگسالی خطر مشکلات مغزی را بالا می برد

  0
  0
 2. ضریب هوشیِ بالا ی صفت اکتسابی نیست، مثل زیبایی، بخاطر همین هم قابل تحسین نیست. چیزی که قابل تحسین هست تلاشی که افراد در زندگی انجام میدن.
  بنظر من اگر ی کارگر ساده در با هدف بهتر شدن دنیا تمام عمرش رو بنایی کرده باشه، هیچ فرقی نمیکنه با یک نابغه که با هدف بهتر شدن دنیا تمام عمرش رو در آزمایشگاه گذرونده باشه.

  0
  0

درج نظرات: