بستن
ترنجی

در پی حملات تروریستی دیشب فرانسه ، سرویس Hangouts از سوی گوگل برای کاربران این کشور رایگان شد

no thumb

دیشب داعش طی ۶ حمله‌ی تروریستی باعث شد که پاریس شب پر از تنشی را تجربه کند، شبی که به گفته بشار اسد پنج سال است که سوریه با آن مواجه است! در این حملات تروریستی تعداد زیادی از شهروندان فرانسه کشته شدند و خانواده‌هایشان دائما به دنبال راهی برای اطمینان از زنده بودنشان می‌گشتند، به همین دلیل گوگل دست به کار شد و طی اقدامی پسندیده امکان تماس صوتی به فرانسه را با استفاده از سرویس هنگ‌اوتز رایگان کرد.

 اکنون کاربران می‌توانند با استفاده از وب، اندروید و iOS به طور رایگان با فرانسه تماس گرفته و جویای حال بستگان و دوستانی که احتمالاً در آنجا حضور دارند، شوند. همچنین لازم به ذکر است گوگل طی پستی که این خبر را اعلام داشته است هیچ اشاره‌ای به این که از چه کشورهایی می‌توان رایگان با فرانسه تماس گرفت نکرده و به نظر می‌رسد که تماس صوتی از هر جای دنیا به فرانسه رایگان شده است.

تماس رایگان با فرانسه با هنگوتز

این حرکت گوگل باعث شد تا فیسبوک نیز به فرانسوی‌ها کمک کند و قابلیتی جدیدی به نام Safety Check را فعال نماید که به گروگان‌ها این مکان را می‌دهد تا با Check-in کردن به خانواده و دوستانشان اطلاع دهند که  من سالم هستند و مشکلی برایم پیش نیامده است. از سوی دیگر کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز دست به کار شدند و با ارائه یک هش‌تگ با نام #PorteOuverte  سعی کردند ساکنان پاریس را در پیدا کردن بهترین جا برای پناه گرفتن کمک کنند.

[su_button url=”http://www.androidpolice.com/2015/11/13/google-makes-hangouts-calls-to-france-free-in-the-wake-of-attacks-in-paris/” background=”#189d5c”]androidpolice[/su_button]

0
0
برچسب ها: Safety Checkرایگان شدن سرویس Hangoutsسرویس Hangoutsهنگ‌اوتز

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۴نظر

درج نظرات: