بستن
ترنجی

بنچمارک‌های باتری آیفون ۶ اس، وجود اختلاف ۲ الی ۳ درصدی باتری بین مدل سامسونگ و TSMC را تایید می‌کند

no thumb

در مورد داستان پیش آمده برای نسل جدید دستگاه های اپل به شما گفته‌ایم. آیفون ۶ اس ها دارای دو پردازنده متفاوت هستند. یکی ۱۴ نانومتری و ساخت سامسونگ و دیگری ۱۶ نانومتری و ساخت  شرکت تایوانی TSMC. در نگاه اول حدس می‌زدیم پردازنده سامسونگ به دلیل ۱۴ نانومتری بودنش باید کم مصرف تر و سریع تر باشد اما جالب است که نتیجه کاملا متفاوت است، در حقیقت پردازنده TSMC یک پردازنده بهینه تر در مصرف انرژی و البته دارای عملکرد بهتر است. این تفاوت عملکرد در مصرف باتری نیز خود را نشان داده است. در ادامه همراه باشید.

تست باتری انجام شده توسط وب سایت  Ars Technica می‌باشد که نتیجه زیر به دست آمده است:

ars

همانطوری که در تصویر بالا شاهد هستید، در مرور وب توسط وای‌فای با دستگاهی بدون سیم کارت و نور صفحه نمایش ۲۰۰ نیت، مدل سامسونگی  ۶۱۰ دقیقه دوام آورد در صورتی که مدل تی‌اس‌ا‌م‌سی ۶۲۴ دقیقه زنده ماند. در تست WebGl نیز اختلاف بسیار نزدیک به هم بوده اما در گیک‌بنچ این اختلاف زیاد شد که مسلما در عملکرد تست نیز تاثیر گذار است. ۱۳۳ دقیقه در تست GFX برای مدل سامسونگ و ۱۳۹ دقیقه برای مدل تی‌اس‌ا‌م‌سی نتیجه تست باتری خواهد بود.

در نهایت   Ars Technika اشاره کرد که صحبت های اپل مبنی بر اختلاف ۲ الی ۳ درصدی آن هم در بنچمارک تایید خواهد شد و البته در کار روزمره شما متوجه اتفاق خاصی نخواهید شد. مرود بعدی گرمای دستگاه است که در تست های قبلی نیز شاهد بودید مدل سامسونگ به نسبت مدل تی‌اس‌ا‌م‌سی بیشتر گرم خواهد شد.

نظر شما چیست؟ بهتر نبود اپل ریسک دو نوع پردازنده را قبول نمی‌کرد؟

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/Most-benchmark-tests-support-Apples-claim-that-differences-in-battery-life-among-A9-chips-is-2-3_id74654″ target=”blank” background=”#159f84″]phonearena[/su_button]

 

0
0
برچسب ها: ایفون 6 اسباتری مدل های ایفون 6 استست باتری ایفون 6 استست باتری مدل های مختلف ایفون 6 اس

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۱۰نظر

  1. با توجه به تایید این مشکل توسط اپل و اعلام اینکه خودشون میدونستن میشه گفت این اختلاف به عمد توسط اپل ایجاد شده!
   از نظر اپل اختلاف ۲ تا ۵ درصدی هم مشکلی محسوب نمیشه
   ولی اختلاف حتی ۰٫۱ درصدی هم میتونه خیلی به ضرر سامسونگ باشه
   دلیل این اختلاف کاملا مشخصه که مربوط به بهینه سازی میشه(اختلاف عملکرد بدلیل عدم بهینه سازی میتونه بین یک تا ۹۰ درصد هم باشه) بهینه سازی کاریه که اپل توش استاده ولی..
   اگر عمدی بوده باشه (که احتمالش با توجه به تایید اپل زیاده) واقعا باید تاسف خورد

   0
   0

درج نظرات: