بستن
no thumb

اچ تی سی  وان ام ۹ پرچمدار  سال ۲۰۱۵ اچ تی سی است که متاسفانه حسگر اثرانگشت ندارد. البته که وان ام ۹+ دارای حسگر اثرانگشت است اما از نظر عملکرد واقعا آن را نمی توان پرچمدار اچ تی سی دانست. زمانی که دستگاه شما حسگر اثرانگشت نداشته باشد معمولا باید یا مثل ما (شخصا من) دستگاه خود را بدون رمز نگاه دارید که کاری خطرناک و توصیه نشده است و یا از رمز، قفل الگو (پترن) یا امثال این روش ها استفاده کنید. در این بین ساده ترین و سریع ترین آن ها همین قفل الگو است که اکثرا از آن استفاده می کنند اما اگر کاربر اج تی سی وان ام ۹ هستید باید بدانید که این کار هیچ فایده ای ندارد! در ادامه مطلب با ترنجی همراه باشید تا ببینیم اوضاع از چه قرار است.

قفل الگو به خودی خود روش ایمنی نیست چرا که معمولا از اثرانگشت های (چربی) روی نمایشگر به راحتی می توان الگو های ساده را حدس زد اما در اچ تی سی وان ام ۹ اوضاع کمی غیر عادی است و یک باگ خطرناک وجود دارد و باعث می شود به راحتی هر چه تمام تر قفل دستگاه شما باز شود. اما چطور؟

این باگ بدین صورت است که وقتی شما روی صفحه قفل باشید، کافی است از نوار اعلانیه ها (نوتیفیکیشن) وای فای را خاموش یا روشن کنید، تمام! به همین راحتی. به محض وصل شدن یا قطع شدن وای فای از یک مودم که قبلا به آن متصل شده باشد، دستگاه خود به خود آنلاک می شود. برای درک بهتر موضوع، ویدیو زیر را حتما ببینید:

همانطور که دیدید این یک باگ امنیتی بزرگ در اچ تی سی وان ام ۹ است. ویدیویی که دیدید در آخرین نسخه به روزرسانی موجود برای ام ۹ آزمایش شده است و نمی توان دلیل آن را عقب بودن از به روزرسانی دانست. اگر شما هم اچ تی سی وان ام ۹ دارید، این باگ را آزمایش کرده و نتیجه را با دوستان خود در ترنجی به اشتراک بگذارید. فراموش نکنید که نسخه فیرم.ویر دستگاه خود را هم از بخش “درباره دستگاه” یا همان About Device بگویید.

[su_button url=”http://www.gsmarena.com/htc_one_m9_pattern_lock_is_very_easy_to_bypass-blog-14908.php” target=”blank” background=”#159f84″ text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]gsmarena[/su_button]

0
0
برچسب ها: One M9 lock screen bugاچ تی سی وان ام 9اچ تی سی وان ام 9 (One M9)باگ صفحه قفلباگ صفحه قفل اچ تی سی وان ام 9 (One M9)

سینا عطایی

نویسنده سینا عطایی

حال روزگارت به خودت بستگی داره :)

۱۰نظر

 1. Htc بیچاره تارومار شد با این گوشی
  اینقد مشکل داشت که قیمتش بعد از حدود ۷ماه الان به ۱٫۴۵۰ رسیده!
  در صورتی که m8 وقتی که حتی m9اومد به بازار قیمتش تا ۲ ماه بعد حدود ۱٫۶۵۰ بود.
  یعنی htc با این گوشی نابود شد.تاوان بدی رو داد.

  0
  0

درج نظرات: