حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

قابلیت فروش آیتم‌ های مجازی در Horizon Worlds متا امکان پذیر خواهد بود

به جارت می‌توان گفت که متاورس نوین‌ترین پدیده است که در حال حاضر شکل گرفته. تصور اینکه شما با یک آواتار مجازی در جهانی بی انتها به گشت و گذار بپردازید و علاوه بر آن بتوانید حتی کسب درآمد کنید، ایده بسیار جذابی است. حالا اخیرا طبق گزارش‌های دریافتی، قابلیت فروش آیتم‌ های مجازی در Horizon Worlds متا امکان پذیر خواهد بود. با ترنجی همراه باشید.

قابلیت فروش آیتم‌ های مجازی در Horizon Worlds متا

همانطور که می‌دانید، فیس‌بوک برای تمرکز بیشتر روی متاورس یا همان دنیای واقعیت مجازی، نام خود را به متا تغییر داد. اما مطمئنا این شرکت نمی‌تواند از رسانه‌های اجتماعی یا حداقل نوعی از رسانه‌های اجتماعی به نام Horizon Worlds، که دنیای مجازی است (می‌توانید با استفاده از آواتارها در متاورس با آن معاشرت کنید) دست بکشد. اخیرا The Verge گزارش داده است که متا راهی برای کسب درآمد تولید کنندگانی که آیتم‌های مجازی را در متاورس می‌فروشند پیدا کرده است.

با فیسبوک خداحافظی کنید؛ نام جدید فیسبوک، Meta است!

حالا سازندگان Horizon می‌توانند در متاورس کسب درآمد کنند. تقریبا، متا به دنبال راه‌هایی است تا به سازندگان اجازه دهد در Horizon Worlds درآمد کسب کنند. Horizon Worlds یک پلتفرم متاورس اجتماعی برای Quest VR است و باید به زودی برای تلفن‌های همراه و احتمالا کنسول‌های بازی عرضه شود. اکنون تعداد معدودی از سازندگان Horizon این امکان را خواهند داشت که آیتم‌ها و افکت‌های مجازی را که در جهان‌هایی ایجاد کرده‌اند، بفروشند.

Meaghan Fitzgerald مدیر بازاریابی محصول Horizon اخیرا  اظهار داشته است که اساسا سازندگان قادر خواهند بود هر چیزی را بفروشند، چه در مورد یک بخش VIP در دنیای مجازی آن‌ها باشد یا اینکه بخواهیم فقط درباره موارد مجازی مانند جواهرات یا یک توپ بسکتبال خاص بحث کنیم.

در ایالات متحده، شرکت‌ کنندگان می‌توانند از یک صندوق ۱۰ میلیون دلاری که متا اخیرا به منظور پاداش دادن به سازندگانی که جذاب‌ترین جهان‌ها را دارند، راه‌اندازی کرده، درآمد کسب کنند. اکنون، برای تشویق بیشتر سازندگان به استفاده از Horizon Worlds، متا یک سیستم خریدهای درون‌جهانی ارائه می‌کند تا سازندگان بتوانند درآمد کسب کنند.

قابلیت فروش آیتم‌ های مجازی در Horizon Worlds متا

اما مطمئنا متا از پولی که سازندگان با فروش آیتم‌های مجازی که در متاورس به دست می‌آورند، کسب درآمد می‌کند. ممکن است از خود بپرسید که آن آیتم‌ها دقیقا چه چیزی هستند؟ در پاسخ باید گفت که برای خرید‌های Horizon، متا ۲۵ درصد از هزینه‌ای را که پس از تعیین قیمت در این پلتفرم باقی می‌ماند، به عنوان مالیات دریافت می‌کند.

این هزینه بستگی به نوع پلتفرم دارد. به عنوان مثال، هزینه‌های پلتفرم با کاهش ۳۰ درصدی مانند فروشگاه Quest خود متا وجود دارد و سازنده پس از آن با بیش از نیمی از قیمت فروش باقی می‌ماند. به بیان ساده، متا ۲۵ درصد از ۷۰ درصد باقی مانده پس از اعمال هزینه پلتفرم را دریافت خواهد کرد.

Vivek Sharma، معاون متا در Horizon، اظهار داشت که این شرکت تصور  می‌کند که این نرخ رقابتی در بازار است و سایر پلتفرم‌ها نیز باید بتوانند سهم خود را داشته باشند. با این حال، همانطور که The Verge به درستی به ما یادآوری می کند، متا مالیات ۳۰ درصدی اپل برای خریدهای App Store را بسیار نامناسب خوانده است… .

تا اینجای کار، Horizon تبلیغاتی نداشته است، به جز یک دنیای بزرگ و جذاب که نامش احتمالا “وندیورس” است. جدا از آن، در حال حاضر تمرکز بر کسب درآمد برای سازندگان است و نه بر تبلیغات . فیتزجرالد اشاره می‌کند که نوع تبلیغات بر اساس منطقه‌ای خواهد بود که آ‌ن‌ها می‌خواهند در آینده کاوش کنند، اما همانطور که می‌توانید تصور کنید، بهتر است ابتدا افرادی را در متاورس داشته باشید. بهترین راه برای جذب کاربران، داشتن سازندگان در آنجا است.

انقلاب نوین متاورس چیست و چه زمانی جایگزین گوشی های هوشمند خواهد شد؟

علاوه بر این، متا در حال اجرای یک برنامه اهدای جایزه برای تشویق سازندگان به ساختن دنیای خود است. این یک برنامه پاداش هدف‌گرا است و پاداش‌ها مشمول هیچ هزینه‌ای نخواهند بود. همچنین پاداش‌ها بر اساس مقدار تعامل دنیای سازنده محاسبه می‌شود. البته همه چیز در آن جا مجاز نیست. سازندگان باید از خط مشی رفتاری واقعیت مجازی این شرکت پیروی کنند و محتوای ممنوعه در Horizon Worlds را منتشر نکنند. اگر سازندگان قوانین را رعایت نکنند، از برنامه حذف خواهند شد.

به گفته PhoneArena، گویا Horizon Worlds تنها برای چند ماه از عمر خود تاکنون به ۳۰۰.۰۰۰ کاربر ماهانه رسیده است. اخیرا این شرکت اعلام کرده است که ۱۰.۰۰۰ جهان در متاورس ایجاد شده است و متا قصد دارد این جهان باز هم گسترش بیشتری پیدا کند و همچنین Horizon Worlds را در اواخر امسال به تلفن‌های همراه و احتمالا به کنسول‌های بازی نیز بیاورد. نظر شما در مورد قابلیت فروش آیتم‌ های مجازی در Horizon Worlds متا چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان