حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

قابلیت ریست کردن رمز فراموش شده آیفون در iOS 17

نوشته

5 ماه قبل | بدون دیدگاه | iOS، اپل

برای شما هم پیش آمده که وقتی یک رمز جدید تعیین کردید، خیلی زود آن را فراموش کنید؟ عجیب است اما پیش می‌آید. برای کمک به شرایطی این‌چنینی، قابلیت ریست کردن رمز فراموش شده آیفون در iOS 17 ارائه شده است. البته این قابلیت فقط تا ۷۲ ساعت اول پس از تغییر رمز کار می‌کند.

ریست کردن رمز فراموش شده آیفون

به زبان ساده باید گفت در آپدیت iOS 17 اگر کاربری رمز عبور آیفون خود را تغییر دهد اما رمز جدید را فراموش کند، هنوز 72 ساعت فرصت دارد تا با رمز عبور قبلی وارد گوشی خود شود. طبیعتا شما باید رمز قبلی را به خاطر داشته باشید.

با این ویژگی جدید، هر زمان که کاربر رمز عبور نادرستی را وارد کند، گزینه ریست کردن رمز را خواهد داشت. آنها یک گزینه “Forgot Passcode” را در پایین صفحه می بینند که به صفحه جدیدی به نام گزینه “Try Passcode Reset” منتهی می شود. با ضربه زدن بر روی این گزینه، کاربران می‌توانند رمز عبور قدیمی خود را وارد کرده و رمز عبور جدیدی را تعیین کنند.

ویژگی بازنشانی رمز عبور در iOS 17 مانند یک ناجی به نظر می رسد. با این حال، تنها در صورتی کار خواهد کرد که کاربران رمز عبور جدید خود را طی ۷۲ ساعت اول پس از تغییر رمز، فراموش کنند. برای اهداف امنیتی، گزینه ای برای غیرفعال کردن این ویژگی با ضربه زدن بر روی «Expire Previous Password Now» در تنظیمات Face ID و Passcode وجود دارد.

نظر شما درباره این ایده چیست؟ می‌تواند مفید باشد؟ شما می‌توانید لیست آیفون هایی که آپدیت iOS 17 را دریافت می‌کنند.

لیست آیفون هایی که آپدیت iOS 17 را دریافت می‌کنند

والپیپر های iOS 17 منتشر شد + والپیپر های MacBook Air 15

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)