حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

کارخانه اصلی آیفون فاکسکان از ماه آینده به ظرفیت تولید کامل خود بازمی‌گردد

نوشته

9 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل

شریک تولید اپل، فاکسکان، به‌تازگی اعلام کرده است که انتظار دارد کارخانه اصلی آیفون در چین در اواخر دسامبر تا اوایل ژانویه، پس از ناآرامی کارگران در ماه گذشته که عملکرد کارخانه را مختل کرد، تولید کامل خود را از سر بگیرد.

بازگشت به ظرفیت کامل تولید کارخانه اصلی آیفون فاکسکان

یک منبع فاکسکان با اشاره به اعتراضات در ژنگژو و کاهش محدودیت‌های ناشی از کووید توسط دولت به رویترز گفت: «وضعیت تثبیت شده است.»

«دولت محلی به‌طور فعال به ازسرگیری کمک می‌کند. اکنون ظرفیت به‌تدریج با استخدام کارکنان جدید از سر گرفته می‌شود. اگر استخدام به‌خوبی پیش برود، ممکن است حدود سه تا چهار هفته طول بکشد تا تولید کامل از سر گرفته شود.»

این شرکت بعدها در بیانیه‌ای اعلام کرد: «درحال‌حاضر، وضعیت کلی همه‌گیری تحت کنترل قرار گرفته است و ماه نوامبر بیشترین تأثیر را داشته است» و افزود که شروع به جذب کارکنان جدید کرده و به‌تدریج «ظرفیت تولید را به حالت عادی بازمی‌گرداند».

بازگشت به ظرفیت کامل تولید کارخانه اصلی آیفون فاکسکان

بازگشت به ظرفیت کامل تولید کارخانه اصلی آیفون فاکسکان

کارخانه ژنگژو که حدود 200 هزار نفر در آن مشغول به کار هستند، ماه گذشته پس از شیوع بیماری در کارخانه که منجر به قرنطینه شدن شهر حدود 10 میلیون نفری آن شد، تحت محدودیت‌های سختگیرانه COVID-19 قرار گرفت. درنتیجه شورش‌ها شروع شد زیرا کارگران به استانداردهای زندگی و عدم پرداخت پاداش‌های وعده داده‌شده اعتراض کردند.

کارخانه ژنگژو بزرگ‌ترین کارخانه آیفون فاکسکان با حدود 200 هزار کارگر است. Foxconn مسئول مونتاژ حدود 70 درصد از آیفون‌هایی است که اپل به‌فروش می‌رساند، اما به‌دلیل محدودیت‌ها برای نگه‌داشتن کارمندان در محل با مشکل مواجه شده است. برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که ممکن است تولید تا 30 درصد کاهش یابد. فاکسکان روز دوشنبه گزارش داد که فروش ماه نوامبر درواقع 11.4 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است و گفت که انتظار دارد سه‌ماهه چهارم “تقریباً مطابق با اجماع بازار” باشد.

مدل‌های آیفون 14 پرو درحال‌حاضر با حداقل چهار هفته تأخیر در ارسال به فروشگاه آنلاین اپل در ایالات‌متحده روبرو هستند و این شرکت برای حفظ عرضه تلاش می‌کند.

نظر شما درباره بازگشت به ظرفیت کامل تولید کارخانه اصلی آیفون فاکسکان چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی