حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آیا هوآوی در دور زدن تحریم های روسیه به آنها کمک می‌کند؟

نوشته

2 ماه قبل | بدون دیدگاه | سیاست، هواوی

پس از اعمال تحریم های روسیه، بسیاری احساس کردند که چین به این کشور کمک خواهد کرد و هوآوی در میان کسانی قرار می‌گیرد که دست یاری خواهند داد. شاید خیلی از افراد متخصص انتظار داشتند که شرکتی که تمام قدرت تحریم ها را احساس می‌کرد، دیگر از آنها نترسد و قطعا در کنار روسیه بازی کند. اما گویا عقل سلیم و غریزه حفظ خود همچنان بر هواوی غالب است. در واقع آنها در سکوت و صبر فرورفته‌اند.

در اواسط ماه می، جلسه ای در وزارت توسعه دیجیتال روسیه با حضور نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه MegaFon، MTS، Rostelecom، Vimpelcom و Tele2 برگزار شد. هدف آن بحث در مورد چشم انداز همکاری با شرکت های خارجی بود. در آنجا مشخص شد که هواوی عرضه ایستگاه های پایه به اپراتور های روسی را متوقف کرده و در مورد موضوع حمل و نقل تجهیزات مخابراتی با آنها تماسی برقرار نمی‌کند. این شرکت به سادگی از همکاری با آنها کناره گیری و کار با شرکت های مخابراتی روسیه را متوقف کرد. با این حال هوآوی هیچ اظهار نظری در مورد قطع همکاری با آنها نکرد.

آیا هوآوی در دور زدن تحریم های روسیه به آنها کمک می‌کند؟

هوآوی عرضه تجهیزات مخابراتی را به دلیل تحریم های روسیه متوقف کرده است

منبع اطلاعاتی در روسیه می‌گوید بدترین وضعیت در مورد هوآوی ایجاد شد. این شرکت تماس نمی‌گیرد و به صراحت نمی‌گوید که آیا بازار را ترک کرده است یا نه. با این وجود فروش تجهیزات را متوقف کرده است.

در حال حاضر، هواوی رویکردی صبورانه را در پیش گرفته است و تحولات را زیر نظر دارد. علاوه بر این، شاید منتظر تایید رسمی پکن برای همکاری با شرکت های روسی است. دولت چین نیز به نوبه خود محتاطانه عمل کرده و تصمیم خود را به تعویق می‌اندازد. یکی از راه حل های این مشکل در روسیه، طرح دعوی قضایی علیه شرکت چینی و الزام هواوی به انجام تعهداتش در این کشور است. اما این خطر وجود دارد که فشار بر این شرکت نتیجه معکوس داشته و آنها تصمیم به ترک بازار روسیه بگیرند.

همچنین، در حال حاضر، اپراتور های تلفن همراه روسیه بدون تجهیزات لازم برای عملکرد روان شبکه های دیتا و با وجود تحریم اریکسون و نوکيا، با تهدید ورشکستگی مواجه هستند. به دلیل تحریم ها علیه روسیه در بحبوحه جنگ آغاز شده توسط این کشور در اوکراین، شرط بندی روی هواوی محقق نشد. البته تجهیزات از کار افتاده را می‌توان در کشور های دیگر خریداری کرد. اما این راه نیز موانع و دردسر های هوشمند و خود را دارد. اگر تا پایان تابستان نتوان راهی برای خروج از این وضعیت پیدا کرد، ممکن است خرابی در عملکرد شبکه های تلفن همراه در برخی نقاط روسیه به صورت پایدار به وجود بیاید.

 

آیا هوآوی در ادامه به روسیه کمک خواهد کرد؟ دیدگاه شما چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
مصطفی‌ بشری