5 × دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

وقتی امریکایی ها از عملکرد موفق نرم افزارهای خارجی ترسیده اند

نوشته

1 سال قبل | 5 دیدگاه | نرم‌افزار

استفان لینچ از شرکت های اپل و گوگل درخواست کرده تا به منظور حفظ امنیت ملی، از هرگونه وابستگی اپلیکیشن های خارجی در فروشگاه های خود مطلع شوند. این واکنش را شما اینطور بخوانید «وقتی امریکایی ها از عملکرد موفق نرم افزارهای خارجی ترسیده اند»! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

ترس امریکا از انجام دادن کار خودش توسط دیگران!

سوءظن ایالات متحده نسبت به اپلیکیشن های خارجی هر روز بیشتر می شود. استفان لینچ، رئیس کمیته فرعی امنیت ملی به تازگی با ارسال نامه به شرکت های گوگل و اپل، از آن ها درخواست کرده که پیش از قرار دادن اپلیکیشن های مختلف در فروشگاه های مربوطه، نسبت به وابستگی بالقوه توسعه دهندگان به کشورهای خارجی آگاه شوند. ظاهرا لینچ نگران شایعات مربوط به جمع آوری داده های حساس به وسیله اپلیکیشن های خارجی همچون تیک تاک و FaceAPP برای دولت های چین و روسیه است.

طبق گمانه زنی های لینچ، این کشورها می توانند از داده های بحرانی با هدف باج گیری و سوءاستفاده از کارکنان دولت آمریکا استفاده کرده و سیاست ایالات متحده را تحت تاثیر قرار دهند. لینچ معتقد است که کشورهای متخاصم با جمع آوری داده های مربوط به زندگی روزمره شهروندان آمریکایی، اساس نبردهای نظامی و سیاسی آینده را پایه ریزی می کنند. با این حال اپل و گوگل تاکنون پاسخی را بابت این درخواست اعلام نکرده اند.

تاکنون هیچ مدرکی دال بر احتمال ارسال داده های حساس به آژانس های دولتی مخاطره آمیز به دست نیامده است. به عنوان مثال، ByteDance مالک اپلیکیشن TikTok مدعی بوده که فعالیت های کاربران ایالات متحده آمریکا از فعالیت های کاربران چینی مجزا شده است. اما با توجه به انتشار ویدیوی حاکی از بدرفتاری چین با مسلمانان اویغور در TikTok، این ادعا نتوانسته موجب کاهش انتقاد نسبت به تاثیرگذاری و نفوذ دولت چین شود.

شرکت های اپل و گوگل لزوما مجبور به آشکار سازی ریشه های خارجی برای اپلیکیشن های موبایل نیستند، اما یقینا باید در مورد نقش خود در خصوص توزیع و پخش این برنامه ها توضیح دهند.

نظر شما چیست؟ ما هم باید درباره مقدار نفوذ سرویس های امریکایی یا حتی سرویس های بیگانه محتاط باشیم؟ پاسخ من مثبت است!

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری
  27
  5

  امریکا با این رفتار نشون میده از چیزی میترسه که خودش سال هاست داره انجام میده.

 2. Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری
  4
  8

  افسون منتظریم بیا فتوا بده دیگه

 3. HM-RoyalHM-Royal
  ترنجِ رسیده
  7
  9

  مسئله ترس نیست بیشتر بحث امنیته این کمونیستای بیشرف رو ولشون کنی میخوان دنیا رو بگیرن و زیر سلطه خودشون در بیارن نصفه دیگه لیوان رو هم باید دید این چیزا ظاهر قضیه ست بارها هم اثبات شده

 4. Mohammad 13759
  ترنجِ نرسیده
  3
  1

  چیز جدیدی نیست تمام دولت ها این کار هارو میکنند .جیب مردم رو خالی میکنند اطلاعات شخصی رو میدزدند واز سوءاستفاده میکنند همه دولت ها اینجور هستند دموکرات .جمهوری . پادشاهی پارلمانی و کمونیست، مدیونی اگه یه درصد فکر کنی اینجا اینجوری .
  (اطلاعات تمام حساب های بانکیش لو رفته و با بمب c4 وارد بانک مرکزی شده )

 5. Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  شیطان بزرگ خخخ

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,961 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,124 ترنج
 3. 3# m.b - 15,580 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,540 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,503 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,531 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,160 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,793 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی