3 + 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

خیز کوالکام برای انتقام از اپل!

همین چند روز پیش بود که خبردار شدیم شرکت اپل از شرکت کوالکام شکایت به دادگاه برده است چراکه مدعی است بیش از یک میلیارد دلار از شرکت تولید کننده تراشه پردازنده طلبکار است.

اپل ادعا می‌کند که کوالکام از دست او عصبانی است که زیرا این غول فن‌آوری در مراجع قضایی که هم‌اکنون مشغول بررسی پرونده کوالکام هستند سخن به حقیقت گفته است. از دیگر سو، کمیسیون تجارت فدرال نیز دست در کار شکایت از کوالکام دارد چون معتقد است که در زمان انعقاد یک قرار داد دست به رفتاری غیررقابتی با اپل زده است که موضوع‌اش مربوط به تولید تراشه‌های باند از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ است.

شرکت کوالکام نیز در پاسخ به این کار اپل برای اعاده حقوق انحصاری خود در زمینه تراشه‌های مودم که برای اپل ساخته است حاضر به پرداخت حق امتیاز کمتر شده است. در سال جاری میلادی هر دو شرکت کوالکام و اینتل شرکت اپل را با تراشه‌های باند خود که در گوشی‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به کار رفته‌اند پشتیبانی کرده‌اند.

کوالکام امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اپل مفاد توافق‌نامه فی‌مابین این دو شرکت را سوء تعبیر کرده و به انحراف برده است. این سازنده مشهور تراشه در جهان اپل را متهم کرده است به این که حقایق این توافق‌نامه را وارونه جلوه داده است و همه اطلاعات را بیان نکرده تا به این وسیله میان کوالکام و کمیسیون تجارت فدرال اختلاف ایجاد کند.

مسؤولان شرکت کوالکام می‌گویند که منتظر رسیدن روز برگزاری دادگاه هستند تا در آن جا ثابت کنند که چه گونه شرکت اپل در عدم ایفای به تعهدات خود حق و حقوق کوالکام را نادیده گرفته و بلکه آن را پایمال کرده است.

[button type=”default” color=”” target=”” link=”http://www.phonearena.com/news/Qualcomm-fights-back-against-Apple_id90288″]phonearena[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. armtin
  armtinarmtin
  ترنجِ خیلی رسیده

  خخخخ
  خاک بر سرت اپل ?
  اپل خیال کرده کوالکام هم مثل سامسونگ ?
  بازنده صد درصدی این دادگاه Apple هست

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 16,436 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,273 ترنج
 3. 3# m.b - 11,556 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,133 ترنج
 5. 5# Mahdi - 9,159 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,696 ترنج
 7. 7# نیما عرفانی - 8,657 ترنج
 8. 8# _V_ - 8,573 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,441 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,122 ترنج
کانال تلگرام ترنجی