حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آمار خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ میلادی معادل نیمی از کل خودروها خواهد بود

نوشته

2 ماه قبل | بدون دیدگاه | اخبار، خودرو

خودروهای برقی از هر جهت محصولاتی جذاب هستند. این خودروها علاوه بر اینکه آلودگی ایجاد نمی‌کنند، بلکه از سوخت پاک استفاده می‌کنند و هزینه آن‌ها نیز به مراتب کمتر از خودروهایی با سوخت فسیلی است. بر اساس گزارش‌های دریافتی، گویا آمار خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ میلادی معادل نیمی از کل خودروها خواهد بود. با ترنجی همراه باشید.

آمار خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰ میلادی نصف خودروهای کل کره زمین خواهد بود

بر اساس اخبار دریافتی، تا سال ۲۰۳۰، کل صنعت خودرو شاهد تغییرات قابل توجهی خواهد بود. با شروع این تغییرات، تقریبا همه کشورهای برتر از جمله انگلیس، آلمان، هاینان و چین، فروش خودروهای با سوخت فسیلی را متوقف کرده و به خودروهای برقی روی خواهند آورد. به علاوه، بسیاری از خودروسازان برتر از جمله فولکس واگن، آئودی، بنتلی، رولز رویس، ولوو و دیگر بازیگران بزرگ این حوزه نیز بیانیه‌ای صادر کرده‌اند که تا سال ۲۰۳۰، دیگر خودروهای با سوخت فسیلی تولید نخواهند کرد.

ایلان ماسک بدون شک یکی از تاثیرگذارترین افزاد شاخص این حوزه است. پس هر چه او بگوید ارزش توجه به آن نیز بالاست. در همین راستا در کنفرانس ONS در نروژ، وی گفت که معتقد است تا سال ۲۰۳۰ تقریبا نیمی از خودروهای کره زمین را خودروهای برقی تشکیل خواهند داد. علاوه بر این، توسعه وسایل نقلیه الکتریکی به طور طبیعی از حمایت از برق جدا نیست. به همین دلیل است که ماسک گفت در حالی که در مسیر توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم، مردم همچنان به نفت و گاز طبیعی نیاز دارند. به علاوه، جهان باید به توسعه انرژی هسته‌ای نیز ادامه دهد.

آمار خودروهای برقی تا سال ۲۰۳۰

آمار فروش خودروهای برقی نیز از محبوبیت این محصولات خبر می‌دهد. بر اساس گزارش IAE، سال گذشته فروش خودروهای الکتریکی دو برابر شده و به ۶.۶ میلیون دستگاه رسیده است. به عنوان یک مرجع، در سال ۲۰۱۲، سازندگان خودروهای الکتریکی تنها ۱۲۰.۰۰۰ دستگاه فروخته بودند. بنابراین به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۱، این شرکت‌ها هر هفته محصولاتی بیش از سال‌های گذشته به فروش می‌رسانند.

به گزارش وب سایت خبری GizChina، علاوه بر این، تقریبا ۱۰ درصد از کل خودروهای فروخته شده در سطح جهان در سال ۲۰۲۱، از خودروهای الکتریکی بوده‌اند. این میزان در مقایسه با فروش سال ۲۰۱۹، چهار برابر بیشتر است. در کل، ۱۶.۵ میلیون خودروی الکتریکی در جهان وجود دارد. در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲، فروش جهانی خودروهای الکتریکی به شدت افزایش یافت؛ به طوری که ۲ میلیون خودرو در سه ماهه اول امسال فروخته شد که ۷۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ افزایش داشته است.

همانطور که موسسه آماری Counterpoint Research گزارش داده است، در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲، تمام شرکت‌های جهان ۲.۱۸ میلیون خودرو برقی فروخته‌اند که ۶۱ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. در میان آن‌ها، وسایل نقلیه الکتریکی با باتری (BEVs) تقریبا ۷۲ درصد را تشکیل می‌دهند، در حالی که بقیه متعلق به وسایل نقلیه الکتریکی هیبریدی پلاگین (PHEVs) است. همانطور که انتظار می‌رفت، چین از نظر فروش خودروهای برقی رتبه اول را دارد و اروپا و آمریکا پس از این کشور قرار دارند.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
محسن علیرضائیان