حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آموزش خاموش کردن نشانگر موس در ویندوز ١٠ به بعد

نوشته

7 ماه قبل | بدون دیدگاه | Windows، آموزش و راهنمایی، حتما بخوانید

ویندوز، سیستم عاملی است که بیشترین استفاده را در میان کاربران رایانه‌های شخصی دارد. بنابراین، اهمیت این سیستم عامل در سطح بسیار بالایی قرار دارد. نشانگر موس در ویندوز، می‌تواند در برخی از مواقع، آزار دهنده باشد. بنابراین، ما قصد داریم تا از چگونگی خاموش کردن نشانگر موس در ویندوز صحبت کنیم.

خاموش کردن نشانگر موس در ویندوز ١٠ و ویندوز ١١

شما می‌توانید از چگونگی دانلود تم جدید ویندوز ١١ سال ٢٠٢٢ در ترنجی مطلع شوید.

 

دانلود تم ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱ با رنگ سال Very Peri 🟣

 

به گزارش Howtogeek، آیا تاکنون در هنگام تایپ در ویندوز ١٠ و ١١، برای شما پیش آمده که نشانگر ویندوز در زمینه متن باعث مزاحمت در کار شما شده باشد و بخواهید که از شر آن خلاص شوید؟خب، شما دو روش را در پیش رو دارید!

آنچه که باید در مورد پنهان کردن نشانگر ویندوز در حالی که تایپ می کنیم بدانید، این است که در هر دو ویندوز ١٠ و ١١، شما دو راه کلیدی برای خاموش کردن نشانگر ویندوز خود در حالی که تایپ می‌کنید، دارید. اولی از یک گزینه داخلی استفاده می‌کند، اما این تنها نشانگر یا Cursor را در حالی که در برنامه‌هایی مانند Notepad یا WordPad و یا Microsoft Word تایپ می کنید، پنهان می‌کند. این نشانگر، همچنان در برنامه های دیگری مانند Chrome و مرورگر Edge نیز ظاهر می شوند.

اگر می‌خواهید در هنگام تایپ کردن در تمام برنامه‌هایتان، از یک برنامه رایگان و منبع باز به نام Windows Cursor Hider استفاده کنید، باید بگوییم که این برنامه، تضمین می کند که نشانگر پنهان خواهد شد و هر زمانی که شما شروع به تایپ در برنامه‌های رایانه خود می کنید، دیگری مزاحمتی ایجاد نمی‌شود.

توجه داشته باشید که این روش‌ها، بر روی ویندوز 11 تست شده‌اند. مراحل اجرا برای ویندوز ۱۰ کمی متفاوت هستند، اما با دنبال کردن این مطلب، نباید مشکلی برای ویندوز 10 داشته باشید و مراحل شباهت زیادی دارند.

اما برای پنهان کردن نشانگر ویندوز خود با استفاده از گزینه داخلی، باید وارد تنظیمات رایانه شخصی خود شوید. برای ورود فوری با میانبر، می‌توانید از میانبر Windows+i استفاده کنید تا به سرعت این کار را انجام دهید. در تنظیمات، از نوار جانبی به سمت چپ، “Bluetooth & Devices” را انتخاب کنید. در منوی “Bluetooth & Devices” روی “موس” کلیک کنید.

یک صفحه “موس” باز خواهد شد. در اینجا، از بخش “Related Settings”، ” Additional Mouse Settings” را انتخاب کنید. اکنون، شما یک پنجره “Mouse Properties” را می‌ببینید. در بالای این پنجره، روی برگه “Pointer Options” کلیک کنید.

در قسمت “Pointer Options” تنظیمات مختلف موس را به نمایش در می‌آیند. در اینجا، در بخش “Visibility”، گزینه “Hide Pointer While Typing” را فعال کنید. سپس روی “Applye” و بر روی “OK” کلیک کنید.

از این پس، هنگامی که شروع به تایپ در برنامه‌ای مانند Notepad می کنید، رایانه شما نشانگر موس را پنهان خواهد کرد. به همین سادگی، خاموش کردن نشانگر ویندوز انجام می‌پذیرد! به محض اینکه موس خود را حرکت دهید، نشانگر هم ظاهر خواهد شد.

در نهایت، برای عدم نمایش نشانگر در هنگام تایپ در تمام برنامه ها بر روی رایانه ویندوزی خود، می‌بایست از برنامه Windows Cursor Hider استفاده کنید. این برنامه رایگان، به عنوان یک برنامه سادهاجرایی و همچنین یک اسکریپت AutoHotKey در دسترس است. هر دو به یک ترتیب کار می‌کنند.

برای استفاده از این روش، یک مرورگر وب را بر روی کامپیوتر ویندوز ۱۰ یا ۱۱ خود باز کنید و برنامه Windows Cursor Hider را سرچ نموده و دانلود نمایید و آن را نصب کنید.

بر خلاف بسیاری از برنامه‌های دیگر، پنجره برنامه یا هر چیز اضافه‌ای را نمی‌بینید. با این حال، برنامه در حال اجرا است و در taskbar سیستم کامپیوتر شما، قابل مدیریت و دسترسی است.

برای بررسی این که آیا این برنامه به خوبی کار می کند، هر برنامه ای (مانند Chrome) را باز کنید و شروع به تایپ در یک زمینه متنی کنید. نشانگر موس، فورا ناپديد می‌شود و برای بازگرداندن آن، باید موس خود را حرکت دهید.

برای غیرفعال کردن برنامه، روی برنامه در تسک بار سیستم راست کلیک کنید و “خروج” از منو را انتخاب کنید. هنگامی که به قابلیت بازگشت نیاز دارید، برنامه را دوباره اجرا کنید.

آیا شما مایل به خاموش کردن نشانگر موس خود هستید؟ تا به حال این نشانگر شما را ازار داده است؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
نیما جلالی
رو نوک قله ☝️