حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آمار بازار موبایل های مقاوم اروپا در چارک سوم سال ۲۰۲۱

نوشته

9 ماه قبل | بدون دیدگاه | عملکرد تجاری شرکت ها

گوشی های مقاوم قطعا مخاطبین خاص خود را دارند. برندهای موبایلی شناخته شده زیادی هم در آن فعالیت ندارند. با این وجود شرکت هایی چون سامسونگ و جدیدا نوکیا در آن فعال هستند. با توجه به درآمد ۶۱۰ میلیون دلاری این بازار در سال گذشته و در بازار اروپا، به نظر بازار جذابی می رسد و ارزش توجه را دارد. بیاید نگاهی به آمار بازار موبایل های مقاوم اروپا در چارک سوم سال ۲۰۲۱ داشته باشیم و ببینیم کدام برند توانسته گوشی های جان سخت بیشتری بفروشد.

آمار بازار موبایل های مقاوم اروپا

متاسفانه در بازار گوشی های هوشمند مقاوم ترکیب قوی از عملکرد بالا و مقاومت بالا را تقریبا نداریم. مدت ها سامسونگ پرچمدارهای خود را در نسخه های اکتیو و مقاوم به فروش می رساند اما چند سالی هست که از این کار دست کشیده و توسعه سری میان رده XCover را در اولیت گذاشته است. جدیدترین عضو این خانواده را XCover 5 می دانیم که ۸ ماه پیش معرفی شد.

دیگر موبایل های مقاوم موجود نیز عموما میان رده هستند. مثلا سه ماه پیش نوکیا XR20 رسما معرفی شد.

موسسه IDC آمار خود از فروش گوشی های هوشمند مقاوم در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده است که در نمودار زیر می توانید آن را مشاهده کنید:

 

آمار بازار موبایل های مقاوم اروپا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱

آمار بازار موبایل های مقاوم اروپا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱

برند اول در این بازار سامسونگ است که بیش از نیمی از بازار را در اختیار دارد. در حقیقت از هر ۲ موبایل مقاوم فروخته شده در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ در اروپا، برند سامسونگ داشته اند. برند دوم که شاید شما هم کمتر اسمش را شنیده باشید، برند CROSSCALL است. یک برند فرانسوی که سال ۲۰۱۰ بنانهاده شده است. این برند تبلت، موبایل هوشمند، لوازم جانبی و موبایل ساده مقاوم می سازد.

گوشی مقاوم trekker x4 از برند COSSCALL

گوشی مقاوم trekker x4 از برند COSSCALL

با سهم ۱۸ درصدی این کراس کال است که رتبه دوم را دارد و در رتبه سوم شاید حدس اولیه شما یعنی برند CAT قرار دارد. برند Bullitt Mobile که سازنده موبایل های این برند است توانسته ۱۲ درصد سهم بازار را داشته باشد و در رتبه سوم بایستد.

رتبه چهارم و پنجم به ۴ درصد سهم بازار به ترتیب به یک برند چینی به نام BlackView و البته نوکیا می رسد.

شما گوشی های مقاوم را دوست دارید یا به کارتان می آید؟ نظر شما درباره عملکرد برندهای مختلف در این بازار چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)