حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

سیل بزرگ شهر Zhengzhou چین روی تولیدات Foxconn تاثیر نخواهد گذاشت

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | اپل

فاکسکان که یک تولید کننده لوازم الکترونیکی تایوانی است، پس از باران سیل آسا در ژنگ ژو در چین گفت که کارخانه آن تحت تأثیر سیلاب های بزرگ در شهر قرار نگرفته است. اینکه سیل بزرگ شهر Zhengzhou چین روی تولیدات Foxconn تاثیر نخواهد گذاشت از آن جهت اهمیت دارد که تامین محصولات اپل خدشه دار نخواهد شد.

سیل بزرگ شهر Zhengzhou چین و تاثیراتش بر تولیدات فناوری

به گزارش CNBC فاکسکان می گوید:

“یک طرح واکنش اضطراری را برای اقدامات کنترل سیل در آن مکان فعال کرده است.”

سخنگوی شرکت افزود:

“ما می توانیم تأیید کنیم که تا به امروز هیچ تأثیری مستقیم بر تأسیسات ما در آن مکان نداشته است و ما از نزدیک وضعیت را رصد می کنیم و هرگونه به روزرسانی را به صورت مرتب ارائه خواهیم داد.”

فاکسکان بزرگترین کارخانه مونتاژ آیفون در ژنگ ژو را دارد. با وجود چند ماه فاصله تا معرفی آیفون ۱۳ توسط اپل، این سیل می تواند تاخیر در ارایه آن را سبب شود.

گفته می شود از زمان شروع باران سیل آسا، بیش از ۱۰۰ هزار نفر به مکان امن منتقل شده و حداقل 12 نفر کشته شده اند. مقامات محلی گفتند تنها در یک ساعت شاهد بارش بیش از حد معمول در یک ماه بوده اند.

مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک با استفاده از حساب Weibo خود اعلام کرد که اپل برای حمایت از اقدامات امدادی در چین کمک مالی می کند. هفته گذشته، کوک در حساب توییتر خود همین کار را در مورد سیل در آلمان، بلژیک و اروپای غربی انجام داد.

“یاد ما همراه همه کسانی است که تحت تأثیر سیل در سراسر استان هنان قرار گرفته اند، و اولین پاسخ دهندگان به مردم برای ایمنی کمک می کنند. اپل برای حمایت از اقدامات امدادی کمک مالی خواهد کرد. “

در حالی که چین با سیل دست و پنجه نرم می کند، اخیراً بلومبرگ گزارش داد که رشد همه گیری کرونا در ویتنام باعث شده تا تامین کنندگان اپل برای جلوگیری از COVID-19 به “خواب در کارخانه” نیاز داشته باشند.

“در استانهای شمالی Bac Ninh و Bac Giang که قطب اصلی تولید که شرکت سامسونگ الکترونیک و تأمین کنندگان پیشرو شرکت اپل است، مقامات می گویند حدود 150،000 کارگر در پارک های صنعتی زندگی می کنند تا خطر عفونت را کاهش دهند. طبق مرکز رسانه ای این شهر، 22 مرکز با نیروی کار 25000 نفر در مرکز تجاری شهر هوشی مین نیز مکان های خواب را برای تعداد نامشخصی از کارمندان ایجاد کردند.”

نه تنها این، بلکه شرکت های بزرگ فناوری نیز از کمبود تراشه ها هم رنج می برند، اگرچه TSMC بار دیگر تأکید کرد که خط iPhone 13 اپل نباید تحت تأثیر آن قرار گیرد.

نظر شما درباره این سیل بزرگ چین و تاثیرش بر دنیا چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)