حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آیفون ۲۰۲۳ با تراشه ۳ نانومتری ارایه خواهد شد؟

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | اپل، شایعات

به نظر می رسد آیفون های ۲۰۲۳ از پردازنده های ۳ نانومتری سری A اپل برخوردار خواهد بود. البته که موضوع خیلی غیرقابل پیش بینی هم نیست ولی گزارش های جدید معتبر می توانند بر این حدس، صحه بگذارند.

آیفون ۲۰۲۳

این اطلاعات به لطف گزارش DigiTimes و به نقل از منابع داخلی TSMC است که نقشه راهی برای تراشه های آینده اپل نشان می دهد. براساس این گزارش، آیفون های ۲۰۲۳ ممکن است به یکی از اولین دستگاه های اصلی تبدیل شوند که از پردازنده های ۳ نانومتری بهره می برند. این روند طبیعی تولید تراشه تراشه ها را هم نشان می دهد. گزارش شده است که نسل آینده پردازنده ها از اواخر سال ۲۰۲۲ تولید می شوند، این بدان معنی است که سال آینده ما آیفون ۳ نانومتری نخواهیم داشت.

تجارت تبلیغاتی اپل

اپل

طبق این گزارش، انتظار می رود TSMC فرآیند ساخت ۵ نانومتری را که در تراشه های A14 Bionic استفاده می شود و دستگاه های آیفون ۱۲ نسل فعلی را تأمین می کنند، حفظ کند. انتظار می رود در سال ۲۰۲۱ و با سری آیفون ۱۳ تراشه های A15 از فرآیند ۵ نانومتری پلاس استفاده شود که همان اندازه کلی را حفظ می کنند، اما کارایی و قدرت کلی را بهبود می بخشند. این راهبرد سازندگان چیپست برای استفاده از چرخه پیشرفته ای از فرآیندهای فعلی است که در عین حال به آنها امکان می دهد جهش های بیشتری را در تولید تراشه ها انجام دهند.

با این حال، به نظر می رسد نقشه راه TSMC نشان می دهد که این شرکت در تلاش است تا به توسعه فرآیند ۴ نانومتری خود ادامه دهد. فرآیندی که گفته می شود در داخل با اسم رمز “N4” نامگذاری شده است. این فرآیند از اواخر سال ۲۰۲۱ شروع به تولید می کند، که نشان می دهد برای آیفون های ۲۰۲۲ اپل و تراشه A16 استفاده خواهد شد. پس از این TSMC تراشه های ۳ نانومتری را برای آیفون های ۲۰۲۳ به اپل ارایه خواهد کرد.

رنگ بندی آیفون ١٣ را ببینید!

در این گزارش همچنین عنوان شده در حالی که TSMC به شرکای خود در مورد افزایش قیمت در اجزای سازنده هشدار می دهد، اپل از آنجا که قراردادهای خود را در طولانی مدت منعقد می کند، با تأثیر مشابهی روبرو نخواهد شد. بنابراین ممکن است اولویت اول TSMC را نسبت به سایر مشتریان در تهیه تراشه داشته باشد. این ممکن است به اپل کمک کند تا اطمینان حاصل کند که نه تنها تراشه های آن به اندازه کافی تامین می شود، بلکه طبق برنامه تولیدی که برای آینده نزدیک برنامه ریزی کرده است هم به موقع از راه می رسند.

این گزارش علاوه بر اطلاعات مربوط به آیفون های ۲۰۲۳، یادداشت جداگانه ای را نیز اضافه می کند که به استقلال اپل در تامین تراشه های لپ تاپ های خود اشاره دارد. انتظار می رود اینتل که در حال حاضر یک تولید کننده بزرگ تراشه جهانی است، در سهم بازار خود به سطح پایینی برسد و در این زمینه با مشکل روبرو شود.

نظر شما چیست؟ منتظر آیفون ۲۰۲۳ هستید؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)