16 − یازده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ناسا به گروه ویژه کاخ سفید برای مقابله با بحران های آب و هوایی پیوست

Avatar

ناسا به کارگروه ملی اقلیم کاخ سفید پیوست که گام دیگری در ادامه مطالعه آژانس درباره تغییرات آب و هوا و گرم شدن کره زمین است. در روز 8 اسفند (27 ژانویه)، رئیس جمهور جو بایدن دستور اجرایی را صادر کرد که جزئیات کارهای گروه ویژه ملی آب و هوا را مشخص می کرد. در روز 28 اسفند (18 مارس)، ناسا اعلام کرد که به این گروه ویژه پیوست که طبق دستورالعمل های اجرایی سازماندهی و ادامه رویكرد دولت برای مبارزه با بحران آب و هوا را تسهیل می كند.

بیانیه مدیر موسسه گودارد ناسا درباره پیوستن این سازمان به کارگروه ملی اقلیم کاخ سفید

گاوین اشمیت، مشاور آب و هوا ناسا برای تحقیقات فضایی و مدیر موسسه گودارد ناسا در نیویورک، در بیانیه ای گفته:

“ایالات متحده و جهان با یک بحران عمیق آب و هوایی روبرو هستند. ما زمان کمی داریم تا در داخل و خارج از کشور اقدام کنیم تا از فاجعه بارترین اثرات این بحران جلوگیری کنیم و از فرصتی که برای مقابله با تغییرات آب و هوایی فراهم می کند استفاده کنیم.”

“تغییر آب و هوا  یکی ازمهم ترین مسائل پیش روی امروز ما است.” “با توجه به توانایی منحصر به فرد ما در رصد زمین از فضا و سوابق طولانی مدت داده هایی که توانسته ایم جمع آوری کنیم، ناسا در بهترین موقعیت قرار دارد تا به تصمیم گیری های سیاسی در دولت فعلی و دولت های بعدی در زمینه اب و هوا کمک کند.”

ناسا

چندین دهه تمرکز ناسا بر روی بحران های اب و هوایی

به نقل از space، دولت بایدن بر روی مقابله با مسائل آب و هوایی متمرکز شده و بر اساس این دستورالعمل، بحران آب و هوا را “در مرکز سیاست خارجی و امنیت ملی ایالات متحده قرار داده است.” و تعجبی ندارد که این سازمان به گروه ویژه بپیوندد. سازمان فضایی آمریکا برای دهه ها درگیر مسائل آب و هوایی بوده است و از سال 1960 که ناسا TIROS-1  اولین ماهواره آب و هوایی را پرتاب کرد، درگیر این موضوع شده است.

ناسا همچنین به طور مداوم وب سایت آب و هوایی خود را با اطلاعات مربوط به افزایش دمای کره زمین، میزان دی اکسید کربن و از دست دادن یخهای قطب شمال و سایر عوامل تأثیرگذار بر تغییرات آب و هوایی، به روز می کند.

از زمان پرتاب TIROS-1، این سازمان ماهواره های نظارتی بسیاری را در مدار زمین قرار داده است که داده های مربوط به تغییر وضعیت اب و هوایی زمین را جمع آوری کرده اند. طبق همین بیانیه ناسا، در حال حاضر بیش از دوازده ماهواره در اطراف زمین هستند که از رطوبت خاک گرفته تا سطح دی اکسید کربن را برسی می کنند.

space

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. vahid
  vahidvahidms30
  ترنجِ رسیده
  2
  1

  دوستان این حرف ربطی به مطلب نداره ولی خواستم بگم امروز بسته نامحدود شبانه همراه اول دوباره قابلیت فعال سازی رو پیدا کرده و مثل اینکه تو عید نباید بیدار میموندن دانشجوها و سایر کاربرا بعد عید مسئله ای پیش نمیاد بیدار خوابی و شب زنده داری

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  با توجه به بارش های کمتر از حد انتظار ، امسال سال سختی از لحاظ اب داریم. از همین الان صرفه جویی کنید🙌🏻

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,808 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,724 ترنج
 3. 3# m.b - 13,937 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,858 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,410 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,887 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,878 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,766 ترنج
قاصدک 24
تترایران
Avatar
امیررضا محمودی نژاد
کانال تلگرام ترنجی