حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کاردانو وارد آخرین مرحله پیش از تمرکززدایی گسترده شد

نوشته

2 سال قبل | یک دیدگاه | رمزارز

به روزرسانی برای تمرکززدایی کاردانو در ۳۱ مارس (۱۱ فروردین)، بسیار گسترده خواهد بود. از این تاریخ، استیکرهای ADA مسئولیت کلیه بلاک های شبکه اصلی کاردانو را بر عهده خواهند داشت و هیچ تمرکزی بر روی این شبکه وجود نخواهد داشت.

تمرکززدایی گسترده شبکه کاردانو

بلاکچین کاردانو آخرین مرحله‌ از آپدیت خود را طی می کند که در آن نودهای متحد شده در تولید بلاک به اپراتورهای استخر سهام کمک می کنند.

بنیان گذار کاردانو،‌ چارز هاسکینسون (Charles Hoskinson) در توییتر خود بار دیگر به تشریح اهمیت این تغییر پرداخت. از زمان راه اندازی استیکینگ ADA، مکانیزم رمزگذاری شده این استیکینگ را در هر دوره دو درصد کاهش می داد. بنابراین، قدرت محاسباتی بیشتری از استخر استیکینگ وارد شبکه می شد.

 

Cardano یک پلتفرم مبتنی بر بلاک چین است که مانند اتریوم امکان ایجاد و اجرای قراردادهای هوشمند را فراهم می کند؛ با این تفاوت که Cardano خود را پیشگام در «نسل سوم بلاک چین» می نامد و امنیت آن با استفاده از معماری چند لایه تأمین شده است. به گفته تیم Cardano ، سرعت و کارمزد تراکنش های این شبکه بسیار بهتر از بلاک چین های قدیمی مانند اتریوم است.

کاردانو

سال ۲۰۱۵ پروژه Cardano کلید خورد و به مدت دو سال به منظور یافتن راه حل هایی برای مشکلات اتریوم و بیت کوین، مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت. کاردانو توانست با ایجاد فرایندهای جدید در تایید تراکنش ها و ایجاد بلاک، مسائل مقیاس پذیری در بیت کوین و قراردادهای هوشمند در اتریوم را حل کند.

چارز هاسکینسون، بیت کوین را از نسل اول بلاک چین و اتریوم را از نسل دوم بلاک چین در نظر می گیرد. طبق عقیده‌ او، ما به یک نسل سومی از بلاک چین ها نیاز داریم که کاردانو این نیاز را برطرف می کند.

 

تمام چشم‌ها به قراردادهای هوشمند کاردانو دوخته شده است

به نقل از u.today، هم زمان با این اقدام، کاردانو معیار تمرکززدایی دیگری را تنظیم می کند. این معیار مانع از کنترل استخرهای بزرگ در تولید بلاک می شود. این کار خطر تبدیل کاردانو به یک بلاکچین تحت سلطه نهنگ ها و هر فرد حقیقی را از بین می برد.

در 26 مارس (۶ فروردین)، آقای هاسکینسون همچنین مسیر انتشار قراردادهای هوشمند در کاردانو را معرفی کرد. هارد فورک Alonzo که قابلیت قرارداد هوشمند را در تست نت فعال می کند، ماه آینده فعال خواهد شد.

 

نظر شما درباره آینده قیمتی آدا چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
1 Comment
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Milad7

مرسی اطلاعات عمومی😇

رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
رسول فروغی