چهار − چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بهبود عملکرد دوربین سرفیس دوئو در راه خواهد بود

عضو سابق نوکیا Pureview و از افراد تاثیرگذار در بخش دوربین اپل اعلام کرده است که به تیم تصویربرداری سرفیس مایکروسافت پیوسته است. این خبر این نوید را به ما می دهد که ممکن است شاهد بهبود چشمگیر در عملکرد دوربین سرفیس دوئو و سایر دستگاه های سرفیس در آینده باشیم.

بهبود چشمگیر در عملکرد دوربین سرفیس دوئو | Duo در راه خواهد بود

Ari Partinen در پیامی در توییتر جایگاه شغلی جدید خود را تایید کرده است، اما مشخص نیست که آیا این عضو جدید تیم دوربین مایکروسافت بر روی سرفیس های اندروید محور (همچون سری سرفیس دوئو ) تمرکز خواهد کرد و یا محصولات کلاسیک سرفیس (ویندوز محور) و یا هردو.

پیام پارتینن در تایید پیوستن به تیم دوربین سرفیس دوئو مایکروسافت

پیام پارتینن در تایید پیوستن به تیم دوربین سرفیس دوئو مایکروسافت

این استخدام جدید با آگهی مایکروسافت برای یک معمار سیستم دوربین با تمرکز بر دستگاه های سرفیس اندروید محور (احتمالا سری های جدید سرفیس دوئو)، همزمان شده است. این مسئله اشاره به این دارد که دستگاه های آتی اندرویدی سرفیس از افراد برتر در عکاسی محاسباتی بهره خواهند برد. پس جای تعجب نیست که عضو سابق نوکیا و مهندس اپل نیز بخشی از این تلاش برای بهبود عملکرد دوربین سرفیس دوئو باشد.

نوکیا لومیا ۱۰۲۰

نوکیا لومیا ۱۰۲۰

پارتینن یکی از چندین مهندس دوربین تاثیرگذار نوکیا از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ بود. از دیگر افراد تاثیر گذار نوکیا که به دیگر شرکت ها پیوسته اند می توان Juha Alakarhu (در حال حاضر مدیر بخش تصویر برداری شرکت سازنده دوربین های بدنی Axon) و Wero Salmelin (مدیر بخش تصویربرداری هوآوی) را نام برد.

این مهندسان و برخی دیگر بودند که توانستند گوشی پیشرو نوکیا ۸۰۸ Pureview و گوشی خلاقانه لومیا ۱۰۲۰ را خلق کنند. هر دو این گوشی ها از دوربین های ۴۱ مگاپیکسلی و فناوری فرا نمونه گیری (Oversampling) برای ثبت عکس با کیفیت بهتر و زوم مناسب بهره می بردند. در واقع کارمند جدید مایکروسافت در صفحه لینکدین خود از اوراق سفید (نوعی گزارش معتبر یا راهنما برای کمک به خوانندگان است) نوکیا ۸۰۸ و لومیا ۱۰۲۰ به بعنوان برخی از کارهای مشترک خود نام برده است. این رویکرد در تصویر برداری گوشی های هوشمند پایه و اساس برخی از دستگاه فعلی را شکل می دهند که از ترکیب زوم هیبریدی و حسگر های با رزولوشن بالا برای نتایج بهتر استفاده می کنند.

مشکل کیفیت ساخت سرفیس Duo مایکروسافت توسط کاربران گزارش شد

پارتینن در سال ۲۰۱۴ از نوکیا جدا شد تا به اپل بپیوندد و تا سال ۲۰۱۸ نیز به شکل دادن به دوربین آیفون و ترسیم نقشه راه آن مشغول بود. به بیانی دیگر، به نظر می رسد که کارمند جدید مایکروسافت قطعا بتواند به این شرکت در بهبود تجربه تصویربرداری دوربین سرفیس دوئو کمک کند. در هر حال بهبود عملکرد نسبت به نسل اول سرفیس دو نباید کار زیاد سختی باشد زیرا نرم افزار دوربین این دستگاه ساده بود و کیفیت تصویرهای ثبت شده نیز چنگی به دل نمی زد.

Androidauthority

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  خیلی هم خوب ☺️

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,845 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,744 ترنج
 3. 3# m.b - 13,945 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,888 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,417 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,891 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,887 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,766 ترنج
قاصدک 24
تترایران
Avatar
امیرحسین کریم نژاد
کانال تلگرام ترنجی