18 + 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سامسونگ دومین خریدار بزرگ تراشه در جهان

رسول فروغی

نوشته

3 هفته قبل | یک دیدگاه | سامسونگ

سامسونگ نه تنها بزرگ ترین سازنده تراشه در جهان است بلکه دومین خریدار تراشه جهان در سال ۲۰۲۰ نیز بوده است. این شرکت ده ها میلیارد دلار در خرید تراشه های نیمه هادی در طول سال ۲۰۲۰ هزینه کرده است، که ناشی از تقاضای بیشتر برای رایانه ها و سایر وسایل الکترونیکی مصرفی در طی همه گیر شدن ویروس کرونا بود.

سامسونگ دومین خریدار بزرگ تراشه در سال ۲۰۲۰

طبق گزارش جدید شرکت تحقیقات بازار گارتنر که در sammobile منتشر شده است، سامسونگ الکترونیک سال گذشته ۳۶.۴ میلیارد دلار برای تراشه های نیمه هادی هزینه کرده است. هزینه های این شرکت در سال ۲۰۲۰ در بخش تولید و سرمایه گذاری تراشه ۲۰.۴ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ بوده است.

اپل بزرگترین خریدار تراشه در جهان در سال ۲۰۲۰ بوده است، با صرف ۵۳.۶ میلیارد دلار و سهم حدودا ۱۲ درصدی از بازار جهانی تراشه ها. هزینه های سازنده آیفون برای تراشه ها در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ تقریبا ۲۴ درصد افزایش یافته است.

سامسونگ دومین خریدار بزرگ تراشه

سامسونگ دومین خریدار بزرگ تراشه

سامسونگ از تحریم محصولات هواوی و تقاضای بیشتر برای لپ تاپ، تبلت و سرور در طی همه گیر شدن بیماری کوید۱۹ بیشترین بهره را نصیب خود کرد. هم زمان با افزایش شدید آموزش الکترونیکی و از راه دور و کار در خانه در سال گذشته، تقاضا برای سرورهای ابری افزایش یافت و تقاضا برای DRAM و SSD های سامسونگ با افزایش چند برابری همراه شد. افزایش تقاضای تراشه اپل با فروش بیشتر آیفون، آیپد و لپ تاپ های این شرکت صورت گرفت.

غول فناوری کره جنوبی قصد دارد با سرمایه گذاری ۱۱۵ میلیارد دلاری در این زمینه تا سال ۲۰۳۰ به بزرگترین تولیدکننده تراشه در جهان تبدیل شود. این شرکت در تلاش است تا پایان این دهه رهبر بازار تولید تراشه TSMC را شکست دهد. با این حال، گزارش می شود که روند تحقیق و توسعه تراشه های ۵ نانومتری EUV آن هنوز به اندازه فرآیند طراحی و تولید تراشه های ۵ نانومتری TSMC کارآمد نیست و البته TSMC قبلا در انتقال تکنولوژی جدید به تراشه های ۳ نانومتری پیشرفت چشم گیری داشته است.

sammobile

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  مرسی که هستی و اگزینوسها را توی پاچه ی ما فرو میکنی 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,823 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,312 ترنج
 3. 3# m.b - 13,263 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,100 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,055 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,993 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,007 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,803 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,714 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,702 ترنج
قاصدک 24
تترایران
رسول فروغی
رسول فروغی
کانال تلگرام ترنجی