نه + 9 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تعویض نمایشگر و دوربین آیفون ۱۲ شاید توسط هر تعمیرکاری ممکن نباشد

سینا عطایی

نوشته

1 ماه قبل | 7 دیدگاه | اپل

اپل در حال حاضر در تعمیرگاه های شخص ثالث در وضعیت بدی قرار دارد و به نظر نمی رسد پس از عرضه آیفون ۱۲ اوضاع بهتر شود. طبق آخرین گزارش iFixit ، گوشی های جدید دوست ندارند صفحه نمایش و دوربین خود را عوض کنند، مگر اینکه اتفاقاً برنامه اختصاصی سیستم پیکربندی اپل را داشته باشید، که آن را هم فقط اپل دارد. به عبارت ساده تر باید گفت که تعویض نمایشگر و دوربین آیفون ۱۲ شاید توسط هر تعمیرکاری ممکن نباشد.

تعویض نمایشگر و دوربین آیفون ۱۲

با این که ۵ روز پیش در ترنجی خواندیم که تعمیرپذیری آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو از نگاه iFixit خوب است اما به نظر نمی رسد که نه برای همه تعمیرکاران. همانطور که iFixit در هنگام انجام آزمایشات خود فهمید، نه صفحه و نه دوربین به خوبی به موجوداتی که بین دستگاه ها رد و بدل شده اند پاسخ نمی دهند. مگر اینکه یک تکنسین اپل آن را توسط برنامه System Configuration اجرا کند. این توسط مستندات داخلی اپل نیز تایید می شود.

اما این احتمال نیز وجود دارد که اپل در حال برنامه ریزی برای قفل کردن تمام تعمیرات غیر مجاز دوربین و صفحه نمایش آیفون باشد. راهنماهای آموزش داخلی اپل به تکنسین های مجاز می گویند که، با شروع آیفون ۱۲ و انواع آن، برای تعمیر کامل دوربین ها و صفحه نمایش ها، باید برنامه اختصاصی اپل و پیوند پیکربندی اپل را اجرا کنند.

با این حال، این لزوما به این معنی نیست که قطعات تعویض به هیچ وجه کار نمی کنند. اما یک احتمال خوب وجود دارد که آنها مطابق انتظار کاربران کار نکنند. این سطح از ناشناخته به خودی خود بد است و در نهایت، چیزی است که احتمالاً اصلاً نیازی به آن نیست.

این بدان معنا نیست که یک دوربین آیفون یا صفحه نمایش بدون بررسی یک تکنسین رسمی به هیچ وجه کار نخواهد کرد. ما چندین تغییر صفحه را بین مدل های آیفون ۱۲ انجام داده ایم و عملکرد آنها مطابق انتظارات است، البته با هشدار گمراه کننده اپل روی صفحه که ممکن است نمایشگرها “اصلی” نباشند (حتی اگر اینگونه باشند).

اما برای تعمیر مستقل خوب به نظر نمی رسد. اپل علامت سوال دیگری را در مورد قطعات اصلی آیفون قرار داده است. چرا؟ چرا یک دوربین فقط برای اینکه کسی بتواند با تلفن خود عکس بگیرد، باید شماره سریال خود را از راه دور توسط اپل مجاز کند؟

من پیشنهاد می کنم گزارش کامل iFixit را بررسی کنید تا ببینید افراد در طول کار خود چه چیزی پیدا کرده اند. هیچ یک از اینها به خصوص خبر خوبی نیستند و به طور فزاینده ای مشخص می شود که اپل می خواهد آیفون خراب خود را به فروشگاه های خود ببرید – یا محصولات مجاز آن – و یا به هیچ وجه نتوانید از آن ها استفاده کنید.

نظر شما درباره این سخت گیری های اپل چیست؟!

imore

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. pooria
  pooriapooria
  ترنجِ خیلی رسیده

  الان تو ایران که نمایندگی نداره مردم چیکار میکنن؟

 2. mehrdad_ma
  mehrdad_mamehrdad_ma
  ترنجِ خیلی رسیده

  احترام به مشتری یعنی این

  فهمیده بعضی از مردم از این طریق نان میخورن اینم داره می‌بره
  چقدر شبیه مسئولین کشور خودمونه 😃

  فقط اون بابون هایی که میگفتن اگه گوشی چینی بخریم تو ایران قطعش پیدا نمیشه 💛

 3. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  سیاست اپله دیگه

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 16,661 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,376 ترنج
 3. 3# m.b - 11,731 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,220 ترنج
 5. 5# Mahdi - 9,418 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 8,816 ترنج
 7. 7# Amir galaxy - 8,719 ترنج
 8. 8# _V_ - 8,573 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,534 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,122 ترنج
کانال تلگرام ترنجی