7 + 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اندروید ۱۲ استفاده از فروشگاه های نرم افزاری ثالث را راحت تر می کند

سینا عطایی

نوشته

3 ماه قبل | 2 دیدگاه | گوگل

فروشگاه های پرم افزاری معمولا به عنوان باغ های محصور توصیف می شوند، اما بعضی از دیوارها از دیوارهای دیگر بالاتر هستند. گوگل قصد دارد برنامه های خود را برای سهولت استفاده از فروشگاه های برنامه شخص ثالث در تلفن های هوشمند با سیستم عامل اندروید ۱۲ که سال آینده ارائه می شود، تسهیل کند. بله درست است، شما هم داستان دعوای حقوقی اپیک و اپل را به یاد آوردید؟

اندروید ۱۲

از آنجا که حتی اندروید ۱۱ هم ارایه نشده است، این تغییرات در Android 12 هنوز در مرحله توسعه است، بنابراین مشخص نیست که چه عواملی در پی خواهد داشت. هدف این است که بدون به خطر انداختن امنیت تلفن، استفاده از فروشگاه های دیگر برنامه ها یک تجربه روان تر باشد.

گوگل در حال حاضر فروشگاه های نرم افزاری دیگر را مجاز می داند. این غول جستجو می گوید، در واقع اکثر تلفن ها حداقل با دو فروشگاه عرضه می شوند. هر فروشگاه شرایط تجاری خود را انتخاب می کند، به عنوان مثال چه میزان از فروش برنامه و خریدهای درون برنامه ای (IAP) کاهش می یابد. این کاهش ها دلیل این است که Fortnite را می توان از فروشگاه خودش یا از Galaxy Apps سامسونگ بارگیری کرد، اما نه از Play Store.

گوگل پلی استور

گوگل پلی استور

صحبت از خریدهای درون برنامه ای شد و باید گفت که تغییری در راه است. از 30 سپتامبر 2021 (یک سال دیگر) گوگل این قانون را اجرا می کند که همه خریدهای درون برنامه ای از طریق سیستم صورتحساب Google Play انجام می شود.

این قانون از قبل موجود است، فقط دقیقاً اجرا نشده است. گوگل می گوید فروشگاه نرم افزاری اش یعنی Play Store یک بستر قابل اعتماد برای مصرف کنندگان فراهم می کند و نباید مشکلی ایجاد کند زیرا کمتر از 3٪ از توسعه دهندگان در ۱۲ ماه گذشته IAP را فروخته اند. از این تعداد، در اصل همه (97٪) از سیستم صورتحساب Play استفاده می کنند.

گوگل اشاره می کند که فقط “هزینه خدمات” را از IAP دریافت می کند، اما این کاهش ۳۰ درصدی قیمت را رد می کند. همچنین، اکثر برنامه ها درآمد زیادی ندارند، این چند “نهنگ” هستند که بیشترین IAP ها را از نظر مالی تشکیل می دهد.

اپیک، اسپاتیفای و دیگران “ائتلاف برای انصاف برنامه” را راه اندازی کردند که فروشگاه App Apple و هزینه 30٪ آن را در فروش (به طور خاص نحوه برخورد با برنامه های اپل در مقابل برنامه های شخص ثالث) هدف قرار می دهد. تاکنون گوگل را تنها گذاشته است (حتی اگر گوگل Fortnite را از فروشگاه Play حذف کرد).

نظر شما چیست؟ فروشگاه نرم افزاری ثالث حق توسعه دهنده و کاربر نیست؟

gsmarena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری

  فروشگاه های پرم افزاری , یه اس اضافه کنید قبلش😂

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  سلام به کافه بازار 😛

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,885 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,900 ترنج
 3. 3# m.b - 12,609 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,709 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,356 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,494 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,865 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,598 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,589 ترنج
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی