4 × 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

هواوی P50 و ۵ خواسته ما از آن

نوشته

1 سال قبل | 41 دیدگاه | برترین‌های ترنجی، هواوی

هواوی P50 پرچمدار مهمی برای نیمه اول سال ۲۰۲۱ خواهد بود. یکی از اصلی ترین دلایل آن را می توان در انتظاری که از دوربین آن داریم، دانست. همچنین این شایعه که هواوی P50 با تراشه Snapdragon 875G ارایه خواهد شد را فارغ از پس زمینه زورگویی امریکا می پسندم. اجازه بدهید کمی بیشتر درباره پرچمدار آتی هواوی صحبت کنیم. امروز هواوی P50 و ۵ خواسته ما از آن را مرور می کنیم و امیدواریم که این انتظارات ما در آن برآورده شود.

هواوی P50

هواوی P40 و دیگر اعضای این خانواده یعنی Huawei P40 Pro و Huawei P40 Pro Plus از برخی جهات در بین بهترین گوشی های سال ۲۰۲۰  قرار دارند. آنها دارای دوربین های عالی، قدرت بسیار زیاد و عمر باتری عالی هستند. اما همه آنها وقتی در مورد نرم افزار صحبت می کنند به طور قابل ملاحظه ای عقب مانده اند، زیرا آنها به خدمات Google Mobile دسترسی ندارند.

متأسفانه، این مشکل نرم افزاری موضوعی است که احتمالا برای خانواده Huawei P50 حل نخواهد شد، اما حداقل ممکن است بهبود یابد. این یکی از مواردی است که دوست داریم در سری P50 حتی بهتر از هواوی P40 انجام داده شود.

لیست کامل خواسته های ما را برای این سری را پایین تر پیدا خواهید کرد، اما قبل از آن اطلاعات مربوط به تاریخ و قیمت احتمالی انتشار، همراه با مشخصات و ویژگی های شایعه را پیدا خواهید کرد. ما هنوز چیز زیادی نشنیده ایم. بریم سر اصل مطلب:

 1. ۱- چیست؟ جانشین پرچمدار هواوی P40
 2. ۲- چه موقع ارایه خواهد شد؟ احتمالا فروردین ۱۴۰۰
 3. ۳- قیمتش چقدر است؟ به احتمال زیاد 699 پوند / 900 دلار

تاریخ معرفی و قیمت Huawei P50

از زمان معرفی Huawei P50 خبری نیست اما می توان حدس خوبی زد، زیرا Huawei P40 و Huawei P30 هر دو در تاریخ 26 مارس سال مربوط به خود معرفی شدند، بنابراین 26 مارس سال آینده (معادل ۶ فروردین ۱۴۰۰) بسیار محتمل به نظر می رسد.

مسلما، هواوی P20 اما در تاریخ 27 مارس اعلام شده است، ولی همان محدوده زمانی از سال تقریبا و مطمئنا زمانی است که هواوی P50 را شاهد خواهیم بود. ما انتظار داریم که تلفن ها بر اساس فرم گذشته، اگر نه زودتر، ظرف دو هفته از آن تاریخ به بازار عرضه شوند، بنابراین شما می توانید Huawei P50 را اواخر فروردین ۱۴۰۰ بخرید.

در مورد قیمت، در زمان نوشتن این مقاله هنوز چیزی مشخص نیست، اما Huawei P40 با قیمت 699 پوند / ۹۰۰ دلار معرفی شد، بنابراین قیمت Huawei P50 ممکن است مشابه باشد.

البته، این فقط مدل پایه است. هواوی P40 Pro برابر 899 پوند / حدود 1100 دلار و هواوی P40 Pro Plus با قیمت 1،299 پوند / 1،570 دلار هزینه داشته، بنابراین انتظار دارید قیمت های هواوی P50 Pro و هواوی P50 Pro Plus افزایش یابد و همانند سری P40، این تلفن ها مطمئناً در ایالات متحده ارایه نخواهند شد.

اخبار و شایعات هواوی P50

در زمان نوشتن این مقاله، ما هنوز چیز زیادی در مورد Huawei P50 نشنیده ایم، اما بر اساس فرم گذشته، مطمئناً از همان تراشه هواوی Mate 40 استفاده خواهد شد، که خود شایعات جدیدی را برای چیپست جدید ارائه می دهد. اینجا لازم می دانم که متن مقاله اصلی را تصحیح کرده و به جای کایرین ۱۰۰۰ یا کایرین ۱۰۲۰ به حدس جدیدتر کایرین ۹۰۰۰ اشاره نمایم. البته همانطور که گفتیم هواوی به دلیل تحریم امریکا نمی تواند این تراشه را تولید کند و شاید از کوالکام یا مدیاتک کمک بگیرد.

گفته می شود این اولین چیپست ۵ نانومتری این شرکت است، حرکتی که باید همانطور که انتظار دارید منجر به بهبود عملکرد شود. هواوی P40 Pro از دوربین فوق العاده ای برخوردار است اما احتمال ارتقا در سری هواوی P50 کاملا استوار است.

همچنین شایعه شده است که Mate 40 دارای طراحی دوربین با لنز مایع “freeform” است که می تواند باعث کاهش اعوجاج در عکسهای با زاویه دید گسترده شود. اگر هواوی P50 هم از چنین فناوری بهره مند شود تعجب نخواهیم کرد.

حق اختراع هواوی “ماژول دوربین لنز مایع” شاید در Huawei P50 ارایه شود

همچنین می توان گفت که تا زمانی که اوضاع در روابط هواوی با ایالات متحده تغییر نکند، Huawei P50 به برنامه ها و خدمات Google دسترسی نخواهد داشت.

همانطور که گفتیم ما هنوز درباره هواوی P50 چیز زیادی نمی دانیم اما می دانیم چه چیزی را از آن می خواهیم، موارد زیر در لیست ما قرار دارند.

۱- خدمات موبایل Google

سخت افزار هواوی هر چقدر خوب باشد، نرم افزار آن همیشه کم خواهد بود مگر اینکه دسترسی به Google Mobile Services (و بنابراین فروشگاه Google Play و برنامه های Google) را دوباره بدست آورد. این از دست هوآوی خارج است و ما خوشبین نیستیم که به موقع برای عرضه Huawei P50 اتفاق بیفتد، اما این بزرگترین امید ما برای تلفن است.

و اگر این واقع بینانه نیست، حداقل می خواهیم پیشرفت های بزرگی در فروشگاه برنامه جایگزین هواوی داشته باشیم. در حال حاضر نسبت به Google Play به شدت فاقد آن هستیم و حتی تعدادی از برنامه های بزرگ را نیز از دست می دهید، بنابراین ما می خواهیم ببینیم هواوی یک فشار واقعی برای جذب برنامه نویسان بیشتری دارد.

۲- رفرش ریت ۱۲۰ هرتز در همه مدل ها

حتی هواوی پی ۴۰ پرو پلاس فقط دارای رفرش ریت ۹۰ هرتز است، در حالی که برخی از تلفن ها – مانند OnePlus 8 Pro و سامسونگ گلکسی S20 – دارای رفرش ریت ۱۲۰ هرتز هستند. حتی نسخه پایه هواوی P40 پایه دارای رفرش ریت ۶۰ هرتز است، که به طور واضح یک کمبود برای گوشی رده بالا است.

بنابراین برای Huawei P50 ما می خواهیم این شرکت رفرش ریت را تا ۱۲۰ هرتز بالا ببرد. من شخصا امیدوارم بتواند عمر باتری را هم همینطور خوب نگاه دارد.

۳- صفحه نمایش واضح تر (رزلوشن بیشتر)

هواوی P40 فقط دارای یک صفحه نمایش FHD+ یا دارای 1080 در 2340 پیکسل است و در حالی که هواوی P40 Pro و P40 Pro Plus با صفحه نمایش 1200 در 2640 بهتر هستند، اما هنوز ذر سطح QHD+ در تلفن هایی مانند 1440 در 3200 سامسونگ گلکسی S20 وجود ندارد.

با توجه به اینکه این گوشی های پیشرفته و در برخی موارد گوشی های سطح بالایی هستند، انتظار وضوح رقابتی را داریم، بنابراین می خواهیم شاهد بهبود این موارد در سری Huawei P50 باشیم.

نیازی به زیاده روی نیست، در یک زمان خاص پیکسل های اضافی کار زیادی نمی کنند مگر اینکه چشم های شما به بسیار نزدیک شود، اما مطابقت با سامسونگ در اینجا شروع خوبی است و با توجه به اینکه حتی گلکسی S20 نسخه پایه از وضوح بالایی برخوردار است، ما حتی دوست داریم مدل پایه P50 نیز این ویژگی را داشته باشیم.

۴- مقاومت مناسب در برابر آب در مدل پایه P50

هواوی در سری P40 با ۲ دستگاه پرچمدارتر P40 Pro و Pro Plus از مقاومت در برابر آب مناسب برخوردار است. هر دو دارای گواهینامه IP68 هستند، که مطابق با نمونه هایی از iPhone 11 و Samsung Galaxy Note 20 Ultra است و به این معنی است که می توانند در برابر غوطه ور شدن در آب مقاومت کنند. هر چند هواوی P40 مدل پایه فقط دارای درجه IP53 است، به این معنی که در مقابل پاشش آب مقاوم است.

برای سری Huawei P50، ما می خواهیم گواهینامه IP68 در سراسر خانواده ارائه شود و اگر هواوی می خواهد مدل های گران قیمت خود را برجسته کند، در مورد مقاومت در برابر آب بهتر برای آنها چطور؟ تلفن های زیادی وجود ندارد که بتوانید به طور مثال با خیال راحت غواصی کنید، بنابراین شاید هوآوی P50 Pro بتواند از این طریق ایستادگی کند. (منبع مطلب رویاپردازی داریم!)

۵- شارژ بی سیم در همه مدل ها

شارژ بی سیم در حال رایج شدن است، اما در حالی که توسط Huawei P40 Pro و Huawei P40 Pro Plus ارائه می شود، شما آن را در Huawei P40 استاندارد پیدا نمی کنید. بنابراین با رواج بیشتر شدن آن در میان گوشی های سطح بالا، ما دوست داریم Huawei P50 استاندارد آن را ارائه دهد.

نظر شما چیست؟ شما از هواوی P50 چه چیزهایی انتظار دارید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. afsoonafsoon
  ترنج لاگژری
  9
  23

  زوم دویست برابری …اپتیکال بیست برابری .روشنایی نمایشگر بیشینه هزار نیت رو رد کنه .یه باطری ۵۵۰۰ .یه طراحی خفن و بشدت بی حاشیه .یه سخت افزار قابل رقابت با جدیدترین پرچمدار های بازار .فست شارژ صد واتی . همین

  • نیما عرفانیNimaErfani
   ترنج لاگژری
   21
   5

   همین؟ اطاعت
   عه اووووم فقط، نقد پرداخت میکنید یا اقساط؟؟ارسال با پیک و پرداخت درب منزل هم داریم!

   • afsoonafsoon
    ترنج لاگژری
    8
    6

    😆کلا من نیازی بهش ندارم چیزایی که واسه برترین شدن لازم داره رو گفتم..

   • V800BV800B
    ترنجِ خیلی رسیده
    4
    2

    همچین بدم نگفت
    اون‌روزی معرفی پی ۴۰ پرو امدی ای اتیش دادی ما گفتیم دیگه زمین اسمون پاره میکنه برامون میره خرید
    گوشی های هواوی تو این دو ساله بیشتر دوربین محور بودن
    اون مصرف کم‌ باتری هم مدیون نوع طراحی بودن ک دیگه ندارنش
    کنترل خودتو حفظ کن فقط نظرش گفت برای جهش پریدن هنوز زوده

    • نیما عرفانیNimaErfani
     ترنج لاگژری
     2
     2

     بدیهیات رو اکثرمون میدونیم نیازی به گفتن نداره ، ضعف و قوت هر برند و هر محصولی مشخصه.
     “گوشی های هواوی تو این دو ساله بیشتر دوربین محور بودن”
     ببخشید عذرمیخوام که تحریمش کردم و تعاملاتش محدود شد …
     “اون مصرف کم‌ باتری هم مدیون نوع طراحی بودن ک دیگه ندارنش”
     بیشتر توضیح بده یه چیز دستگیرمون شه!

    • afsoonafsoon
     ترنج لاگژری
     3
     3

     😑😑هزار دلار بدم گوشی ؟ خخخخخخ .

    • نیما عرفانیNimaErfani
     ترنج لاگژری

     من همچین حرفی زدم؟؟ هرجور مختارین.

 2. The MTMT
  ترنجِ رسیده
  21
  2

  شمارو نمیدونم ولی من فقط سرویسای گوگل یا هارمونی رو ازش میخام
  بقیه چیزاش عالیست

 3. عــــــــلــــــــیــــــــNasa
  ترنجِ خیلی رسیده
  16
  2

  من یه چیپست خفه ازش می‌خوام با یه طراحی خاص و دلربا حتی گوگل هم نداشت مشکلی نیست 😅.
  شوخی کردم خدا کنه تحریم هاش هم برداشته بشه .

 4. عــــــــلــــــــیــــــــNasa
  ترنجِ خیلی رسیده
  19
  3

  بر خلاف نظر نویسنده بنظر من 90 هرتز واسه موبایل کافیه و بیشتر از اون نه حس میشه نه فایده داره چون مصرف باتری رو خیلی می‌بره بالا .
  ولی اگه مثل راگ فون 3 باتری بزرگی داشته باشه تا مصرف متعادل بشه عالیه.

 5. Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  11

  من یه دوربین ۵۰ مگاپیکسلی خیلی عالی یه التراواید ۵۰ یه تله فوتو متغیر بین ۲تا ۶ برابری اپتیکال ، چیپست اسنپدراگون ۹۰۰ ، باتری ۶۰۰۰ ، فریم استیل ضد زنگ ، دوربین زیر صفحه ، قیمت ۹۰۰ دلاری و از همه مهمتر وزن ۱۸۰ گرمی

 6. V800BV800B
  ترنجِ خیلی رسیده
  5
  13

  خیلی شانس نداره
  رقباش بیشتر میپسندم
  چون ی محصولی شده فقط دوربین محور
  صفحه نمایش ک هیچ
  رابط کاربری با این ک من قبول دارم
  ولی عموم دوسش ندارن
  خدمات گوگل
  پردازنده ضعیف در مقابل اسنپ و سری a
  پشتیبانی ک جدیدا ضعیف شده

 7. Tahaghazi6Tahaghazi6
  ترنجِ خیلی رسیده

  دوربین سلفی زیر نمایشگر 😍

 8. نیما عرفانیNimaErfani
  ترنج لاگژری

  #Samsung
  مشخصات گلکسی m51 توسط وبسایت آلمانی سامسونگ فاش شد…
  The specifications will be 6.7″ Super AMOLED centered hole punch display, 7000mAh battery with 25W fast charger and a quad camera setup of 64MP+12MP(123° ultra wide)+5MP depth+5MP macro.
  ✓http://uupload.ir/files/1hc_20200830_233742.jpg
  ✓http://uupload.ir/files/ibzq_20200830_233740.jpg
  ✓http://uupload.ir/files/yarn_20200830_233738.jpg
  ✓http://uupload.ir/files/97f0_20200830_233736.jpg

  • عــــــــلــــــــیــــــــNasa
   ترنجِ خیلی رسیده
   3
   1

   چیپستش معلوم نشد چیه ؟
   با توجه به حجم باتری غول آسا بنظرم اگه صفحه نمایش ۶٫۹ یا ۷ اینچ هم میبود بازم برا دو روز جوابگو بود الان که دیگه بهترم میشه .
   طراحیش بد نیست تکراری شده ولی بازم قشنگه .

   • apple.apple.
    ترنجِ خیلی رسیده

    چیپستش sd 730 هست احتمالا

   • نیما عرفانیNimaErfani
    ترنج لاگژری
    4
    1

    نه عزیزم فعلاً قطعی مشخص نیست اما بعید نیست اگزینوس ۹۶۱۱ باشه ولی به نظرم اسنپدراگون ۶۹۰ در کنار سایر شاخصه هایی که داره یه ترکیب وسوسه انگیز میشه و حسابی رقبارو به چالش می‌کشه حتی اگه بالاتر از حد معمول قیمت گذاری بشه بازم ارزش خریدش بالاست.
    شاید تنها نکته‌ی منفیش این باشه که احتمالاً بازم سامسونگ تو متریال و جنس بدنه ی این گوشی طبق سابقه ی سری m کم کاری کنه .

    • Mahdigazambor
     ترنج لاگژری

     690 مثل ۶۶۲ رو هیچ دستگاهی نمیاد😂

 9. PouyaPouya gs8
  ترنج لاگژری
  4
  2

  بعضی ها گوشی رویاییشون رو گفتن من همچنان دلم میخواد گوشی ها برگردن به فلز من 😁هیچ وقت گوشی فلزی نداشتم ولی همیشه دوس داشتم تجربش کنم با ایفون 6 کار کردم کلا بدنه فلزی رو ترجیح میدم البته شاید دوستان مخالف باشن ولی سلیقه ایه دیگه من یه گوشی فلزی 6 اینچی نسبت نمایشگر به بدنه حداقل 83 درصد اولد qhd نود هرتزی باتری 6000 ضخامت 7.5 وزن 180 اسپیکر استریو پردازنده اخرین مدل اسنپ دراگون دوربین که خیلی برام مهم نیست با رابط کاربری وان پلاس سلفی پاپ اپ اپدیت دهی هم تا 6 سال….همین دیگه چیز دیگه ای به نظرم نمیاد دوستان چیزی از قلم نیوفتاد که نه؟😂😂😂

  • PouyaPouya gs8
   ترنج لاگژری

   اخ اخ اشتباه شد سلفی زیر نمایشگر میخوام😂

  • m.bm.b
   ترنج لاگژری
   3
   1

   با فلزی و سرامیک من کار کردم…
   خنکی فلزی خیلی باحال‌تر از شیشه هست خصوصاً اگر زبر باشه…
   اما خنکیش زود از بین میرهذچون رسانا هست…
   هیچ چیزی برلی من به پای سرامسک نرسیده…
   رنگ سرامیک خیلی عجیبه و خیلی خیلی زنده‌تر از شیشه هست چون رنگش از خودشه…
   خنکیش هم مثل فلز زود از بین نمیره…
   یه جورایی تودل برو هست… از دور انگار گوشی نرم و ژله‌ایه بخاطر برق زدناش اما وقتی دستت میگیری انگار سنگ مرمر تو دستت گرفتی… یه حس خاصیه که کمی شیشه هم همون حس رو میده اما رنگ و خنکیش خیلی با سرامیک فاصله داره…
   فلز من مشکی و زبر دست گرفتم…
   لیز بودنش تو دست خیلی باحال بود(هرچندخطرناکه)…
   بخاطر شارژ وایرلس تو پرچمدارای این سال ها نمیشه از فلز استفاده کرد…

  • MiRn8pro
   ترنجِ رسیده

   باتری 6000 اندازه 6 اینچ ضخامت 7.5…

   برادر یه چی بگو منطقی باشه…

 10. _V_Vaez
  ترنج لاگژری

  پست جدید درباره طراحی میت ۴۰ پرو
  https://www.instagram.com/p/CEhmZprjMEQ/?igshid=1snpiy3p266y7

 11. MiladSAMiladSA
  ترنجِ نرسیده
  8
  1

  فقط سرویسهای گوگل و اسپیکر استریو ، بقیه چیزاش فوق العادس p40 pro

 12. hossein.pr91hossein.pr91
  ترنجِ نرسیده

  چرا هنوز میت نیومده رفتید سراغ p50 ?!

 13. FinchHelio
  ترنجِ خیلی رسیده

  بشین که این ۵ مورد مخصوصا رزولوشن برات بزنه😂

 14. Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  من زوم 12 برابر اپتیکال و اسپیکر استریو میخوام 🙁

 15. MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده

  فقط و فقط سرویس گوگل موبایل

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,894 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,071 ترنج
 3. 3# m.b - 15,539 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,480 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,460 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,464 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,152 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,787 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی