نه − هفت =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سامسونگ همچنان پرفروش ترین برند موبایل در چارک دوم سال ۲۰۲۰

سینا عطایی

نوشته

4 ماه قبل | 7 دیدگاه | سامسونگ ، عملکرد تجاری شرکت ها

هر چند که سه هفته پیش برای شما نوشتیم هواوی پرفروش ترین برند موبایل شد اما آمار موسسه های مختلف با هم متفاوت هستند. پیش از این براساس گزارش Canalys، هواوی سامسونگ را به عنوان بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند جهان در چارک دوم سال ۲۰۲۰ کنار زد. این درحالی است که تحقیقات Counterpoint اعلام کردند هوآوی در آوریل ۲۰۲۰ از سامسونگ پیشی گرفته است. به هر صورت باید گفت که هواوی پرفروش ترین برند موبایل شد. حالا اما بر اساس گزارش Gartner می بینیم که سامسونگ همچنان پرفروش ترین برند موبایل در چارک دوم سال ۲۰۲۰ است. البته اینجا هم اختلاف بسیار کم است ولی به هر حال سامسونگ تدام صدرنشینی در رتبه پرفروش ترین برند موبایل را حفظ می کند.

پرفروش ترین برند موبایل

همه گیری COVID-19 تجارت هوشمند گوشی های هوشمند را به شدت کاهش داد و فروش در طی چارک دوم سال ۲۰۲۰ حدود ۲۰ درصد در سراسر جهان کاهش یافت. با وجود سقوط شدید در فروش، سامسونگ همچنان به عنوان شماره یک برند هوشمند در جهان شناخته شد. در همین حین هواوی که در ماه آوریل موفق به عبور از سامسونگ و کسب مقام برتر شد، دوباره به رتبه دوم بازگشته است.

طبق گزارش جدید شرکت تحقیقاتی گارتنر، سامسونگ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ موفق به فروش 54/75 میلیون دستگاه هوشمند در بازار شد و سهم 18.6 درصدی از بازار را به خود اختصاص داد. با این حال، فروش این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 27.1 درصد کاهش یافته است. از طرف دیگر هواوی 54.12 میلیون دستگاه فروخته و سهم 18.4 درصدی از بازار جهانی تلفن های هوشمند را به خود اختصاص داده است، که افت 6.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را داراست. این نشان می دهد که هواوی کمتر از سامسونگ دچار ضرر از کرونا شده است.

پرفروش ترین برند موبایل

پرفروش ترین برند موبایل

در طول همه گیری، میزان فروش اپل کمترین کاهش را داشته است. این شرکت در سه ماهه دوم 38.38 میلیون آیفون به فروش رسانده است تا بتواند سهم 13٪ از بازار تلفن های هوشمند را به خود اختصاص دهد، یعنی افت 0.4٪ نسبت به مدت مشابه سال قبل. این در حالی است که شیائومی و OPPO به ترتیب 26.09 میلیون و 23.61 میلیون دستگاه فروخته اند. سهم بازار شیائومی در چارک دوم سال ۲۰۲۰ در 8.9٪، در حالی که سهم بازار OPPO 8٪ بود.

در طی چارک دوم سال ۲۰۲۰ تعداد 294.66 میلیون تلفن هوشمند فروخته شد. پنج برند  برتر دو سوم از فروش تلفن های هوشمند را به دست آورد. انشول گوپتا، مدیر ارشد تحقیقاتی گارتنر گفت:

“همه گیر COVID-19 همچنان بر عملکرد سامسونگ در سه ماهه دوم سال 2020 تأثیر منفی گذاشت. تقاضا برای تلفن های هوشمند پرچمدار سری S خود برای احیای فروش گوشی های هوشمند خود در سطح جهانی کمی کمک کرد.”

نظر شما چیست؟ فکر می کنید آمار چارک بعدی چطور باشد؟

sammobile

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Finch
  FinchHelio
  ترنجِ خیلی رسیده
  12
  14

  هواوی فنایی که خودشون رو پاره میکردن کجان؟
  اون پیروزی کجاست؟😂😂😂😂

 2. ARMTIN
  ARMTINarmtin
  ترنجِ خیلی رسیده
  4
  4

  رتبه اول پروفروش ترین برند دنیا چه فایده برای ما داره ⁦⁦❓❗
  گوشی ها جدید هواوی فاقد گوکل پلی سرویس هست…
  گوشی ها سامسونگ هم تو ایران فقط با پردازنده اگزینوس ارائه میشند …
  .
  .
  .
  تو کشوری زندگی میکنیم که باارزش ترین پول دنیا داریم انقدر قدرت خرید داریم که تو خوشی داریم خفه میشیم 😶

 3. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  7
  4

  اگر هواوی از خدمات گوگل محروم نبود قطعا میرفت صدر

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,744 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,853 ترنج
 3. 3# m.b - 12,525 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,659 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,236 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,431 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,837 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,564 ترنج
کانال تلگرام ترنجی