2 + شش =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

فیلم برداری ۱۲۰ فریم 4K در آیفون ۱۲ حضور خواهد داشت

سینا عطایی

نوشته

2 هفته قبل | 6 دیدگاه | اپل

در سال ۲۰۱۷ آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون X اولین تلفن های هوشمند بودند که پشتیبانی از فیلم برداری ۶۰ فریم 4K را ارائه می دادند. یک بار دیگر، اپل به دنبال اولین شدن در همان بخش است، اما با این فریم ورک بسیار افزایش یافته است. طبق گفته یکی از منابع، که ظاهرا اطلاعاتی را در سیستم فایلهای iOS 14 Beta 1 پیدا کرده است، فیلم برداری ۱۲۰ فریم 4K در آیفون ۱۲ حضور خواهد داشت. همچنین گفته می شود که فیلم برداری آهسته ۲۴۰ فریم بر ثانیه در رزلوشن 4K نیز احتمالا حضور داشته باشد که البته از نظر زمانی محدود شود. این می تواند یک پیشرفت در فیلم برداری موبایلی باشد و جالب اینکه مثلا دیگر تولیدکننده مثل سامسونگ به سوی فیلم برداری 8K با نرخ ۲۴ فریم برثانیه رفته و از ۶۰ فریم برثانیه برای رزلوشن 4K فراتر نرفته اند.

فیلم برداری ۱۲۰ فریم 4K در آیفون ۱۲

 

از آنجا که رقبای اپل در ضبط فیلم برداری پرچمدار خود رزلوشن 8K تا ۳۰ و ۲۴ فریم را ارائه می دهند، ارایه آیفون ۱۲ ممکن است این بخش را در جهت دیگری ادامه دهد. طبق گفته یکی از منابع قابل اعتماد سری آیفون ۱۲ ممکن است از فیلم برداری پیش فرض ۱۲۰ فریم 4K پشتیبانی کند.

مقایسه عمر باتری گلکسی اس ۲۰ اولترا با آیفون ۱۱ پرو مکس

این احتمال وجود دارد که اپل بخواهد از فیلم برداری ۳۰ فریم برثانیه 8K اجتناب کند زیرا یک سنسور کوچک ممکن است هنگام کیفیت تصویر، بازده کمتری را به کاربر منتقل کند. علاوه بر این، در کل البته گوشی هوشمند محدودیت هایی دارند و همانطور که پیش از این دیدیم گزینه ضبط ویدیوی 8K در Galaxy S20 به ۵ دقیقه محمدود است. این که آیا اپل راهی برای ارائه ضبط ویدیوی 8K به کاربران نیز پیدا کرده است یا خیر را به زود و با ارایه آیفون ۱۲ خواهیم فهمید.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که فیلم برداری ۱۲۰ فریم 4K در آیفون ۱۲ برای شما جذاب تر است یا فیلم برداری ۲۴ فریم 8K در گلکسی اس ۲۰ اولترا؟ البته باید کراپ تصویر را هم در نظر بگیرید و باید دید اپل برای فیلم برداری چقدر کراپ خواهد داشت.

Wccftech

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنجِ خیلی رسیده  12  2

  خب این مهمه 8k بیست و چهار اصلا اندازه 4k صدوبیست فریم جذاب نیست

 2. .Daniel.Daniel
  ترنجِ نرسیده  5  0

  سونی اکسپریا وان مارک دو شیش ماه قبل حالت 2k۱۲۰ فریم دارد حالا همراه آیفون امکان دارد از این حالت استفاده کند. حتی صحفه نمایش این گوشی شیش ماه قبل 4k HDR 90 هرتز هست . منبع خواستید بهتون میدم

 3. alone wolf
  alone wolfalone wolf
  ترنجِ نرسیده  5  0

  از گوشیه که بیشتر از 25 میلیون خواهد بود بعید نیست

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری  1  5

  به به 😀

 5. MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده  0  0

  همیشه تو این انتخابا اپل تو مسیر درست قدم برداشته.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 12,972 ترنج
 2. 2# ahmad - 12,906 ترنج
 3. 3# m.b - 9,521 ترنج
 4. 4# Sajad - 8,910 ترنج
 5. 5# Peiman - 8,035 ترنج
 6. 6# _V_ - 7,996 ترنج
 7. 7# علی شیخ زاده - 7,498 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 7,330 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 6,993 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 6,417 ترنج
کانال تلگرام ترنجی