یک × پنج =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دلیل جمع آوری اطلاعات موقعیت مکانی کاربران در آیفون ۱۱ چیست؟

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | اپل

سه روز پیش در ترنجی خواندیم که آیفون ۱۱ پرو بدون اطلاع کاربر موقعیت مکانی را پایش می کند. مسلما این یک اتفاق نگران کننده است اما در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم دلیل جمع آوری اطلاعات موقعیت مکانی کاربران در آیفون ۱۱ چیست؟

دلیل جمع آوری اطلاعات موقعیت مکانی کاربران در آیفون ۱۱

مشکل امنیتی آیفون ۱۱ پرو

مشکل امنیتی آیفون ۱۱ پرو

در ویدیویی که گزارش برایان کربز منتشر کرده است، می‌بینیم حتی زمانی که سرویس مکان‌یابی تمامی اپلیکیشن‌ها غیرفعال باشد، به نظر باز هم برخی سرویس‌های سیستمی، به جمع‌آوری اطلاعات می‌پردازند. گواه آن، وجود فلشی مورب در نوار بالای گوشی است.

ابتدا اپل در پاسخ به کربز گفته که این رفتاری قابل انتظار بوده و از توضیح بیشتر خودداری کرده است. همین سکوت، گمانه‌زنی‌ها راجع به وجود باگ نشت اطلاعات مکان‌یابی در iOS را بالا برده است؛ قضیه‌ای که البته اپل آن را تصدیق نمی‌کند.

با این حال، دو روز پیش اپل با ذکر ویژگی آگاهی فاصله‌ای (Spatial Awareness) جزییات بیشتری را منتشر و اعلام کرد که از چیپست اپل U1 در سری آیفون ۱۱ استفاده شده است. این تراشه از فناوری پهنای باند گسترده برای برقراری ارتباط با طیف گسترده‌ای از دیگر دستگاه‌های پهنای باند استفاده می‌کند تا به آگاهی فاصله‌ای در محیط برسد. در حال حاضر، تنها مورد استفاده‌ آن که در تبلیغات اپل به آن اشاره شده، تسهیل‌کردن ایر دراپ‌ است.

اپل ادعا می‌کند که جمع‌آوری اطلاعات تنها روی دستگاه است و به هیچ سرور خارجی فرستاده نمی‌شود. همچنین، در آپدیت آتی iOS کاربران می‌توانند این قابلیت را غیرفعال کنند.

سایر کارشناسان امنیتی، گفته اپل را تایید کرده‌اند، زیرا هیچ نشانه‌ای مبنی بر جمع‌آوری اطلاعات توسط اپل پیدا نشده است. با این حال، جای کنجکاوی است که چرا اپل بلافاصله مشکل را توضیح نداده و دو روز صبر کرده تا گمانه‌زنی‌ها شدت یابد.

نظر شما چیست؟ نگران این ویژگی آیفون ۱۱ هستید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  1
  1

  به اپل اطمینان دارم 🙂

 2. Amir galaxy
  Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری
  3
  2

  به اپل اطمینان ندارم😂

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,567 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,627 ترنج
 3. 3# m.b - 13,781 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,680 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,337 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,374 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,096 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,855 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,845 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,747 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی