4 + 8 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اندروید ۱۱ با حالت هواپیما پیشرفته تر ارایه خواهد شد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | Android

این حالت همانطور که می‌دانید به این دلیل حالت هواپیما نام گرفته که بایستی زمان سوار شدن به هواپیما و سفر هوایی، حالت هواپیما مانع از دخالت امواج رادیویی در عملکرد دستگاه‌های مورد استفاده خلبان هنگام پرواز می‌شود. در حالت پرواز، که گاهی آن را حالت آفلاین نیز می‌نامند، مسافران هواپیما می‌توانند از محتوای دانلود شده خود شامل فیلم، موسیقی یا بازی‌های ویدیویی استفاده کنند. گفته می شود اندروید ۱۱ با حالت هواپیما پیشرفته تر ارایه خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

حالت هواپیما اندروید ۱۱

 

یکی از مشکلات حالت هواپیما یا زمانی که حالت پرواز روشن باشد، این است که بلوتوث و وای فای خاموش می‌شوند اگر چه می‌توانید هر دو را دوباره جداگانه فعال کنید. حالا ظاهرا گوگل متوجه این مشکل شده و قابلیت جالبی را بر همین اساس به اندروید 11 اضافه خواهد کرد.

حالت هواپیما در اندروید 11 چگونه هوشمند خواهد شد؟
بنابر گزارش وب‌سایت XDA، گوگل قصد دارد حالت هواپیما را در نسخه 11 سیستم عامل خود هوشمندتر کند. در این گزارش آمده است که در گوشی‌های مجهز به اندروید 11، روشن‌کردن حالت هواپیما به طور پیشفرض باعث غیرفعال شدن بلوتوث نمی‌شود.

به عبارت دیگر، زمانی که اتصال بلوتوث به دستگاهی دیگر مانند هندزفری بی‌سیم برقرار است و حالت هواپیما را روشن می‌کنید، سیستم عامل اندروید آنقدر هوشمند خواهد بود که تشخیص بدهد با وجود روشن‌کردن حالت هواپیما، هنوز به برقراربودن اتصال بلوتوثی نیاز دارید.

این ویژگی جدید اندروید 11 در پروژه متن باز گریت اندروید با عنوان Context-aware Bluetooth airplane mode نیز مشاهده شده و مشخص کرده بود که هنگام روشن‌شدن حالت پرواز، بلوتوث نباید تحت یکی از دو شرایط ذکر شده، به طور خودکار خاموش شود. حالت اول زمانی که بلوتوث A2DP متصل است و حالت دوم زمانی که بلوتوث Hearing Aid profile فعال است.

کلمه A2DP مخفف عبارت Advanced Audio Distribution Profile است و برای ارسال صدای با کیفیت بالا از دستگاه مجهز به بلوتوث به هندست استفاده می‌شود. هردو دستگاه باید دارای A2DP باشند، وگرنه فقط دستگاه قادر به عبور تماس‌های صوتی خواهد بود. امروزه اکثر گوشی‌ها از A2DP پشتیبانی می‌کنند.

بلوتوث Hearing Aid profile نیز برای افرادی کاربرد دارد که مشکل شنوایی دارند و سمعک می‌زنند و می‌توانند با استفاده از بلوتوث Hearing Aid profile به گوشی‌ها و دیگر دستگاه‌ها به صورت بی‌سیم متصل شوند.

با این ویژگی جدید، مسافر هواپیما پس از روشن‌کردن حالت پرواز، نیاز نیست برای متصل ماندن هدفون‌های بلوتوثی به گوشی هوشمند خود کاری انجام دهد. بدون این قابلیت، هدفون‌های وایرلس کار نمی‌کنند تا زمانی که بلوتوث به طور جداگانه روشن شود. کمی صرفه‌جویی در زمان و کاهش تنش کاربر، نتیجه وجود چنین قابلیتی است.

البته این قابلیت هوشمندانه چندان جدید هم نیست و در سال 2017، اپل امکان فعال ماندن بلوتوث و وای‌فای را به هنگام روشن‌کردن حالت پرواز برای کاربران آیفون مجهز به iOS 11 فراهم کرد. با فعالسازی این قابلیت، کاربران آیفون می‌توانستند اپل واچ خود را حتی زمانی که ارتباطات رادیویی داخلی دستگاه قطع بودند، از طریق بلوتوث متصل نگه دارند. همچنین، اتصال به ایرپادها نیز به هنگام روشن‌کردن حالت پرواز، ممکن شد.

منتظر اندروید ۱۱ هستید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,908 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,913 ترنج
  3. 3# m.b - 12,620 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,729 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,384 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,507 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,882 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
  9. 9# Dr.Nazer - 8,609 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,589 ترنج
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی