19 + نوزده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گزارش عملکرد پیام رسان های داخلی توسط وزیر ارتباطات منتشر شد

سینا عطایی

نوشته

10 ماه قبل | 4 دیدگاه | اخبار داخلی ، پیام رسان

بحث پیام رسان ها این روزها حسابی داغ است. در حالی که پیام رسان های داخلی توقع فیلترشدن تلگرام طلایی و هاتگرام را دارند ولی می شنویم که تلگرام طلایی و هاتگرام فیلتر نمی شوند و انتخاب دو پیام‌ رسان سروش و گپ به عنوان منتخب از بین پنج پیام‌ رسان بومی انجام شده است. امروز گزارش عملکرد پیام رسان های داخلی توسط وزیر ارتباطات منتشر شده که در ادامه با هم در ترنجی درباره آن صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در خصوص انتخاب دو پیام رسان گپ و سروش به عنوان پیام رسان منتخب داخلی، افزود: یکی از بندهای سند حمایت از پیام رسان های بومی که توسط شورای عالی فضای مجازی مصوب شده این است که بستر ارائه خدمات دولت الکترونیک از طریق پیام رسان ها فراهم شود، بنابراین زیرساخت این اقدام مهیا شده و مذاکراتی با پیام رسان های داخلی در حال انجام است که نحوه اتصال آنها برای ارائه خدمات فراهم شود.

بستر ارائه خدمات دولت الکترونیک از طریق پیام رسان ها فراهم شود

وی با بیان اینکه اپلیکیشن ها و زیرساخت پیام رسان های داخلی قدرت در دسترس پذیری خدماتِ دولت به مردم را تسهیل می کند، ادامه داد: خدمات دولت نه تنها در حوزه پیام رسان ها بلکه سایر اپلیکیشن های کاربردی که توسط مردم استفاده می شوند، ارائه می شود.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه گزارشی توسط مرکز ملی فضای مجازی درباره پیام رسان های منتخب ارائه شده است، اظهار داشت: شورای عالی فضای مجازی پارامترهایی را مشخص و براساس آن ارزیابی انجام داد که براساس این ارزیابی که نتایج آن اعلام شده سروش و گپ از مابقی پیام رسان ها جلوتر بوده و مابقی بنابر شاخص های ارزیابی نتوانستند نمره قابل توجهی بگیرند.

اعلام شده سروش و گپ از مابقی پیام رسان ها جلوترند

وی با بیان اینکه سیاستی مبنی بر اینکه حمایت ها صرفا از دو پیام رسان منتخب سروش و گپ ادامه یابد یا مابقی پیام رسان ها توسط شورای عالی فضای مجازی به صورت مکتوب به وزارت ارتباطات اعلام نشده، افزود: اظهارنظرهای شفاهی این بوده که با توجه به محدودیت منابع، امکانات به این دو پیام رسان محدود شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح کرد: گروهی از توسعه دهندگان نرم افزار در ایران معتقد هستند که با توجه به اینکه فضا محدود به ۷ پیام رسان شده است، فضا رقابتی نیست.

نظر شما درباره موضوع پیام رسان های داخلی چیست؟ سرانجام چه خواهد شد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Qualcomm
  Qualcomm
  ترنجِ رسیده  4  2

  نااااموسا این عنتر چی میزنه چت کرده رو پیامرسانا

 2. siavash-t
  ترنجِ رسیده  5  2

  نمی دونم چرا روی اشتباه خودشون پافشاری می کنند!

 3. silver30
  silver30
  ترنجِ نرسیده  5  2

  ناموسن اگه با شده با دود به هم پیام بدیم ولی پیام رسان وطنی نصب نکنید

 4. erfan520
  erfan520
  ترنجِ نرسیده  0  0

  من مشکلی با پیام رسان ها ندارم
  چون دسترسی ها رو قطع کردم برا استفاده عادی مشکلی باهاش ندارم

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 10,261 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,996 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 6,875 ترنج
 4. 4# Sajad - 6,434 ترنج
 5. 5# Pouya - 5,881 ترنج
 6. 6# Milad7 - 5,438 ترنج
 7. 7# _V_ - 4,661 ترنج
 8. 8# m.b - 4,405 ترنج
 9. 9# Mortazavi - 4,192 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 3,960 ترنج
کانال تلگرام ترنجی