19 − دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

ثبت پتنت جدیدی از سوی سامسونگ با موضوع ساخت باطری‌های گرافنی

عارف مظفری

نوشته

2 سال قبل | 3 دیدگاه | اخبار ، سامسونگ ، فناوری‌های نوین

سامسونگ اخیرا یک پتنت جدید با نام “Graphene Ball” ثبت کرده که می‌تواند اختراع سودمندی در زمینه کمک به اسمارت‌فون‌ها باشد. این اختراع که توسط موسسه فناوری‌های پیشرفته سامسونگ توسعه داده شده باطری‌هایی با چگالی نیروی حجمی بسیار بالا را معرفی می‌کند که در حدود 45 درصد طول عمر بیشتری نسبت به نسل فعلی باطری‌ها خواهند داشت. این دست‌آورد می‌تواند به راحتی باعث به وجود آمدن انقلابی در میان فناوری حال حاضر گوشی‌های هوشمند باشد. با ترنجی همراه شوید.

گذشته از طول عمر بیشتر، اختراع جدید سامسونگ باطری‌های لیتیوم-یونی را قادر می‌سازد تا 5 برابر سریعتر از مدل‌های حال حاضر شارژ شوند. بنابراین باطری‌های جدید گرافنی می‌توانند در 12 دقیقه به همان میزان شارژ باطری‌های معمولی فعلی در 1 ساعت، یعنی شارژ کامل دست‌‌یابند.

در نهایت گفته شده که این باطری‌های جدید که با نام باطری‌های “گرافن بال” از آن‌ها یاد می‌شود، می‌توانند تا دمای 60 درجه‌ی سلسیوس به راحتی و بدون ایجاد هیچ‌گونه مشکلی به کار خود ادامه دهند که این نکته آن‌ها را بدل به اولین نامزدهای باطری‌های مورد استفاده در اتومبیل‌های الکترونیکی آینده می‌سازد.

مثل همیشه این قبیل مطالعات و اختراعات در رابطه با فناوری باطری‌ها نوید پیشرفت‌های خوب درآینده فناوری‌های مرتبط با گوشی‌های هوشمند را می‌دهند.

در ادامه ذکر این نکته لازم است که هنوز مطمئن نیستیم که سامسونگ چگونه و به چه شکلی از این فناوری جدید در محصولات آینده خود استفاده خواهد کرد. به نظر می‌رسد که می‌توان امیدوار بود که روزی ما از اسمارت‌فون‌هایی با سوپر باطری‌هایی در دل آن ها بهره خواهیم برد اما همانند بسیاری دیگر از این نوع فناوری ها که همچنان راه زیادی برای عرضه عمومی دارند، حالا حالاها در نمی‌توان آن ها را محصولی در جیب کاربران متصور بود.

 

نظر شما در رابطه با این فناوری در زمینه باطری‌ها چیست؟

PhoneArena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Sajadsajad.emo
  ترنج لاگژری  6  0

  تو این چند سال ایده های زیادی در مورد ارتقاء باتری ها داده شده ولی هنوز تغییر عملی ندیدیم. من فکر میکنم پیشرفت باتری ها بیشتر از اونکه با جهش همراه باشه به شکل تدریجی اتفاق میفته.

 2. REZA
  REZAREZA
  ترنجِ خیلی رسیده  3  0

  هر سال از این خبرا میاد ولی نتیجه ای نمیبینم.

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 11,239 ترنج
 2. 2# Milad7 - 8,213 ترنج
 3. 3# Peiman - 8,023 ترنج
 4. 4# علی شیخ زاده - 7,481 ترنج
 5. 5# Sajad - 7,332 ترنج
 6. 6# _V_ - 6,749 ترنج
 7. 7# Pouya - 5,882 ترنج
 8. 8# m.b - 5,853 ترنج
 9. 9# Chalton - 5,851 ترنج
 10. 10# نیما عرفانی - 4,796 ترنج
کانال تلگرام ترنجی