2 + 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کلاه‌برداری ۱۰۰ میلیون دلاری از گوگل و فیس‌بوک

مبین تسنیمی

نوشته

3 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار ، حملات سایبری ، گوگل

هر چقدر هم که بزرگ باشید باز هم در اینترنت امن نیستید. گواه‌های زیادی برای این مطلب وجود دارد که یکی از جدیدترین آن‌ها موردی است که در آن گوگل و فیس‌بوک به عنوان قربانیان یک کلاه‌برداری بزرگ چند میلیون دلاری شناخته شده‌اند. این دو غول تکنولوژی در طول دو سال بیش از ۱۰۰ میلیون دلار را به دلیل یک حمله فیشینگ، که به خوبی تدارک دیده شده از دست دادند. با ترنجی همراه باشید.

حدود یک ماه پیش وزارت دادگستری ایالات متحده مردی لیتوانیایی به نام اوالداس ریماساسکاس (Evaldas Rimasauskas) را به خاطر سازماندهی  یک توطئه‌ که نشان میدهد ، ایمیل های جعلی که دو شرکت اینترنتی امریکایی را به انتقال بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به حساب‌های بانکی کلاه‌بردار اوالداس ریماساسکاس واریز کرده است ، متهم کرد.

نکته جالب در اینجا این است که این دو غول فناوری در دام نوعی از کلاه‌برداری دیجیتال به نام فیشنگ افتاده‌اند که به خوبی شناخته شده است. در این نوع کلاه‌برداری، شخص حمله‌کننده قربانی را با جا زدن خود به عنوان یک موجودیت قابل اعتماد در ارتباطی الکترونیکی فریب می‌دهد. این دقیقاً همان چیزی است که ریماساسکوس در سال ۲۰۱۳ انجام داد. او با جعل صورت‌حساب‌ها، ایمیل‌ها و تمبرها خود را به جای Quanta Computer یک شرکت تایوانی تولید کننده رایانه‌های نوت‌بوک، دستگاه‌های سرگرمی خانگی و ارتباطی تلفن همراه، با مشتریان بسیاری شامل آمازون، اپل، ال‌جی و… جا زد. او بخش حسابداری فیسبوک و گوگل را فریب داده و آن‌ها را در دو سال به پرداخت بیش از ۱۰۰ میلیون دلار مجبور کرده است.

ریماساسکاس این اتهامات را رد کرده است اما این دو غول فناوری تأیید می‌کنند که در این دادگاهی درگیر بوده‌اند. این دو شرکت سرمایه‌های خود را بازگردانده‌اند اما با این همه این داستان این حقیقت که هر کسی می‌تواند قربانی یک کلاه‌برداری دیجیتالی شود را تایید می‌کنند، حتی اگر تعدادی از بهترین متخصصان، فناوری و راه‌حل‌های امنیتی را داشته باشد. شاید در دنیای فناوری هنوز انسان ضعیف‌ترین جزء از استحکامات فناوری اطلاعات است.

شما چقدر در دنیای فناوری احساس امنیت می‌کنید؟

PhoneArena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 18,700 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,256 ترنج
  3. 3# m.b - 13,146 ترنج
  4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,956 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,925 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
  9. 9# Dr.Nazer - 8,686 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
مبین تسنیمی
مبین تسنیمی
کانال تلگرام ترنجی