2 × 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گوگل از سال ۲۰۱۷ به شما تذکر جدی خواهد داد که وبسایت‌های با پروتکل HTTP امن نیستند

عارف کمانی

نوشته

4 سال قبل | 6 دیدگاه | مطالب ترنجی

مدت زمان زیادی است که پروتکل HTTPS در فضای جهانی نت فراگیر شده است و با وجود آنکه بسترهای لازم برای توسعه‌ی وبسایت‌های مختلف با پروتوکل HTTPS فراهم شده است اما ظاهرا برخی از پایگاه‌ها قصد ندارند که در این راستا حرکت کنند. به صورت کلی پروتکل HTTPS دارای امنیت بسیار بیشتری نسبت به HTTP است و برای انجام اموری همانند انتقال وجه و یا انجام کارهای بانکی بهتر است که از سایت‌های دارای HTTPS استفاده کرد.

با ترنجی همراه باشید…

در دسامبر سال گذشت گوگل اعلام کرد که در هنگام جستجوی محتوا در گوگل پایگاه‌های که براساس پروتکل HTTPS فعالیت می‌کنند ، گوگل آن‌ها را به عنوان گزینه‌ی برتر به کاربرانش معرفی خواهد کرد و وبسایت‌های HTTP در اولویت دوم قرار خواهند داشت. گوگل این کار را برای تشویق بیشتر طراحان و مدریان سایت‌ها انجام داد و از آن‌جا که شریان اصلی هر سایت معتبر و معروف مسلما به گوگل وابسته است این امر به گسترش بیشتر HTTP کمک شایانی خواهد کرد.

از ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۱۷ گوگل طرحی را در گوگل کروم شروع خواهد کرد که براساس آن تفاوت‌های بین HTTP و HTTPS بیشتر برای کاربر روشن خواهد شد. کروم در هنگام باز کردن سایت‌های مبتنی بر HTTP به شما هشدار خواهد داد که این سایت امن نیست و بهتر است آن را ترک کنید. البته بهتر است این نکته را بدانید که تمامی سایت‌های HTTP ناامن نیستند و گوگل می‌خواهد با این کار توجه کاربران را به سایت‌های دیگر جلب کند. چه بسا وب‌سایت‌هایی وجود دارند که با HTTP عملکرد بهتری را در حوزه‌ی امنیت از خود برجای می‌گذارند و نمی‌توان تنها به این موضوع اطمینان کرد.

http not secure google

این تغییرات در کروم ۵۶ اتفاق خواهد افتاد و گوگل امیدوار است که با اجرای این طرح هرچه سریع‌تر مدیران وب‌سایت‌ها را به تغییر پروتکل خود ترغیب کند. امیدواریم که این موضوع تاثیر چندانی بر نتایج جستجوگر گوگل و نحوه‌ی عملکرد کروم نگذارد.

نظر شما در این رابطه چیست؟

[su_button url=”http://www.ubergizmo.com/2016/09/google-http-websites-not-secure/” target=”blank” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]ubergizmo[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. REZA
  REZAnone

  امروز کلا سایت بالا نمیومد!مشکل فقط از من بود؟؟

 2. Avatar
  mahdi aknone

  ت.رنجی جان اگه اینجور پیش بری بازدیدات خیلی میاد پایین
  مشکل سرور
  پوشش ندادن کامل خبرا و…
  لطفا رسیدگی کنید

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,862 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,900 ترنج
 3. 3# m.b - 12,603 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,699 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,339 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,488 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,864 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,592 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,589 ترنج
عارف کمانی
عارف کمانی
Arefkamani@gmail.com
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی