حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد، این را رئیس سازمان ملی استاندارد می‌گوید! (تکذیب شد)

نوشته

9 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل، اخبار داخلی

ماجرای عدم رجیستری آیفون‌های پس از آیفون ۱۳ همزمان که ناراحت‌کننده است، عجیب هم هست. با توجه عدم وجود تفاوت فاحش در ارز مورد نیاز واردات سری آیفون ۱۳ با سری آیفون ۱۴ و ۱۵ باید گفت که موضوع تامین ارز نباید دلیل اصلی این محدودیت باشد. با این حال در بازه زمانی که تولید آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس رسما متوقف شده و سری آیفون ۱۵ معرفی شده است، رئیس سازمان ملی استاندارد می‌گوید “پول ذخیره کنید” چرا که آیفون ۱۴ رجیستر خواهد شد و بتوانید آن را بخرید.

آپدیت شد: سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۲

تنها دقایقی پس از انتشار این خبر، ستاد مبارزه با قاچاق کالا ادعای رئیس سازمان ملی استاندارد را تکذیب کرد.

حتی جالب است که پس از اعلام خبر رجیستری آیفون ۱۴ در نشست خبری رئیس سازمان ملی استاندارد، همزمان با برگزاری نشست، تلفن آقای رئیس زنگ خورد و از طرف دولت به وی تذکر دادند که چرا چنین خبری را اعلام کردید.

ادعای رئیس سازمان ملی استاندارد مبنی بر رجیستر شدن آیفون ۱۴ در ایران

به تازگی و در نشست خبری آقای اسلام‌پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد سوالی درباره وضعیت رجیستری سری iPhone 14 پرسیده شده است.

پاسخ ایشان به قرار زیر است:

انشااله این کالا رجیستر خواهد شد. این گوشی از نظر تکنولوژی مشکلی ندارد، البته باید در نظر داشت که موبایل مشمول استاندارد اجباری نیست و این موضوع زیرمجموعه وزارت ارتباطات است. اما پول ذخیره کنید که به زودی بتوانید آیفون ۱۴ بخرید.

البته همیشه وقتی خبری را می‌خوانیم باید توجه کنیم که صحبت از زبان کیست. رئیس سازمان ملی استاندارد می‌تواند با توجه حیطه خود صحبت کند. با توجه به این‌که این سوال درباره رجیستری آیفون ۱۴ احتمالا در نظر ایشان ابعاد مرتبط با سازمان استاندارد را شامل شده است، از نگاه خود عنوان کرده‌اند که “این گوشی از نظر تکنولوژی مشکلی ندارد” و “موبایل مشمول استاندارد اجباری نیست”، گزاره‌هایی که ما از پیش می‌دانیم اما سبب نشده که رجیستری آیفون ۱۴ اپل انجام شود.

با این حال شاید بهتر بود ایشان کاربران را به “پول ذخیره کردن” تشویق نمی‌کردند، چرا که رجیستری یک محصول لزوما موضوع تحت مدیریت ایشان نیست.

در نتیجه به عقیده ما شاید نتوان خیلی به چنین اظهار نظری دل‌خوش بود. با این حال امیدواریم که این مشکل رجیستری محصولات جدید اپل برطرف شود تا بازار قابل رقابت‌تری داشته باشیم و کاربر بتواند بر اساس نیاز خود خرید کند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید مشکل رجیستری شدن سری آیفون ۱۴ برطرف می‌شود؟ چرا کسی آن‌جا درباره سری آیفون ۱۵ نپرسیده بود؟!

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)