حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

وضعیت رجیستری آیفون ۱۴ اپل در ایران به کجا رسید؟

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | اپل، اخبار داخلی

باور کنید یا نه اما ۳ ماه از رونمایی رسمی خانواده iPhone 14 گذشته است. حداقل ۲ ماه است که این محصولات برای خرید در بازار موجود هستند اما کاربران بازار ایران از آن محروم هستند. ۲ ماه پیش برای شما در ترنجی نوشتیم حتی یک دستگاه آیفون ۱۴ در ایران رجیستر نشده است. همین شرایط هنوز ادامه دارد و برای کاربران این سوال پیش می‌اید که وضعیت رجیستری آیفون ۱۴ اپل در ایران به کجا خواهد رسید؟

رجیستری آیفون ۱۴ اپل در ایران

بررسی‌ها نشان می‌دهد همچنان تصمیمی برای رجیستر شدن iPhone 14 در ایران اتخاذ نشده است. با نگاهی به بازار اما بازه قیمتی ۵۲ تا ۹۹ میلیون تومان برای نمونه‌های بدون رجیستری مدل‌های مختلف این خانواده عنوان می‌شود.

حوالی مهرماه امسال بود که آیفون ۱۴ وارد ایران شد. اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که بعد از گذشت بیش از دو ماه از وارد شدن جدیدترین پرچمدار اپل به بازار ایران هنوز خبری از رجیستر شدن این کالا نیست.

طبق اظهارات قبلی عالیان، سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، موبایل‌های آیفون ۱۴ که در حال حاضر در بازار هستند به صورت قاچاق یا از طریق رویه مسافری به کشور وارد شده و رجیستر نشده است.

نمایشگر آیفون ۱۴

آیفون ۱۴ پرو

بد نیست بدانید هر کالایی که از طریق رویه مسافری وارد شود، اگر در گمرکات اظهار شده باشد، می‌تواند رجیستر شود. اما اگر اظهار نشده باشد، غیر قانونی است و رجیستر هم نمی‌شود.

به دور از این قانون اما در حال حاضر مسئله این است که اصلاً رجیستر شدن یا نشدن آیفون ۱۴، تعیین تکلیف نشده است. البته اگر کالایی به صورت قانونی از رویه مسافری وارد شده باشد، اجازه استفاده تجاری ندارد و نباید خرید و فروش شود. با این حال در این زمینه خلاء قانونی وجود دارد و این کالاها در بازار فروخته می‌شوند.

فروشندگان و مردم از خرید و فروش کالایی که از رجیستر شدن آن اطمینان ندارند و کد رجیستری ندارد، اجتناب کنند. چرا که اگر این موبایل‌ها رجیستر نشود، به عنوان دستگاه ثانویه‌ای که در شبکه ارتباطی کشور فعال نخواهد شد، قابل استفاده است.

پیش از این شنیدیم که شاید در همین ماه شاهد رجیستر شدن جدیدترین پرچمدارهای اپل در شبکه مخابراتی کشور باشیم که هنوز خبری نیست.

نظر شما درباره این تصمیم عجیب رجیسترنشدن آیفون ۱۴ تا کنون چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)