حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کاهش تولید آیفون 14 پرو به‌میزان 6 میلیون دستگاه پس از اعتراضات در کارخانه فاکسکان

نوشته

2 ماه قبل | بدون دیدگاه | اپل

طبق آخرین گزارش بلومبرگ، آشفتگی اخیر در کارخانه فاکسکان در ژنگژو چین، احتمالاً منجر به کاهش تولید 6 میلیون دستگاهی آیفون 14 پرو خواهد شد. این رقم بر اساس گفته‌های افرادی است که با عملیات مونتاژ اپل در این کارخانه آشنا هستند. تعداد دقیق کمبود هنوز مشخص نیست و بستگی به نحوه مدیریت فاکسکان با این وضعیت دارد. کارخانه فاکسکان در ژنگژو مرکز تولید اولیه مدل‌های پرو سری آیفون 14 است.

کاهش تولید آیفون 14 پرو

آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس پرتقاضاترین گوشی‌های فعلی اپل هستند و این شرکت درتلاش است تا آن‌ها را در قفسه‌های فروش خود نگه دارد. بااین‌حال، به‌تازگی اعتراضات به محدودیت‌های کرونا، وضعیت وخیم تولید آیفون 14 پرو را تشدید کرده است.

طبق گزارشی از بلومبرگ، یک منبع آگاه با کارخانه فاکسکان می‌گوید ممکن است نزدیک به 6 میلیون آیفون کمتری نسبت‌به انتظارات پیشین تولید شود. این عدد می‌تواند با تغییر وضعیت در ژنگژو بهبود یابد و بیشتر به این بستگی دارد که فاکسکان چقدر می‌تواند عملیات عادی خود را بازیابی کند.

این وضعیت ناشی از محدودیت‌های شدید کرونا در چین است که کارگران را مجبور می‌کند در کارخانه فاکسکان قرنطینه شوند. شیوع کرونا در اواخر اکتبر کارمندان را از مرزها دور کرد و منجر به اخراج و اعتراضات گسترده شد.

کاهش تولید آیفون 14 پرو

کاهش تولید آیفون 14 پرو

فاکسکان تلاش کرده است تا با ارائه بسته‌های تشویقی به کارمندان ناراضی و استخدام کارکنان جدید، وضعیت را تحت کنترل نگه دارد. این شرکت به حداقل 100 هزار کارمند دیگر نیاز داشت تا تولید را به مسیر اصلی بازگرداند و آن‌قدر سریع نیروی کار خود را استخدام می‌کرد که فضای قرنطینه آن‌ها تمام شد.

پس از شورش‌ها و شکایات متعدد دیگر، اپل کارکنان خود را به این کارخانه فرستاد تا به درست کردن کارها کمک کنند. مشخص نیست که آیا حضور اپل به بازگرداندن تولید به برنامه کمک می‌کند یا خیر، زیرا قرنطینه‌های کرونا در چین کماکان ادامه دارد.

نظر شما درباره کاهش تولید محسوس آیفون 14 پرو اپل چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی