حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
بلیط هواپیما

استفاده از فیس آیدی با ماسک برای آیفون‌های ۱۲ و جدیدتر در iOS 15.4 در دسترس قرار گرفت

نوشته

5 ماه قبل | بدون دیدگاه | iOS، اپل

با جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل همراه اپل یعنی iOS 15.4 بتای 1، این شرکت شروع به آزمایش استفاده از فیس آیدی (Face ID) در زمان پوشیدن ماسک، اما بدون نیاز اتصال به اپل واچ کرده است. نه‌تنها این مورد، بلکه اپل درحال بهبود پشتیبانی از عینک درهنگام استفاده از فیس آیدی نیز می‌باشد.

استفاده از فیس آیدی با ماسک در iOS 15.4

پشتیبانی از ماسک اولین بار توسط یوتیوبری با نام Brandon Butch مشاهده شد. در توضیح این قابلیت از سوی اپل آمده است:

 Face ID زمانی دقیق‌تر است که فقط برای تشخیص تمام چهره تنظیم شده باشد. برای استفاده از Face ID در حین پوشیدن ماسک، آیفون می‌تواند ویژگی‌های منحصربه‌فرد اطراف چشم را برای احراز هویت تشخیص دهد.

برای تنظیم این ویژگی جدید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

توجه: برای تنظیم این ویژگی نیازی به ماسک ندارید؛ با این حال، این قابلیت تنها برای آیفون‌های سری 12 و نسخه‌های جدیدتر در دسترس است.

۱- پس از نصب iOS 15.4 (درحال‌حاضر در نسخه بتای توسعه‌دهندگان قرار دارد)، یک صفحه برای تنظیم Face ID With a Mask در سری آیفون‌های 12 یا 13 را مشاهده خواهید کرد.
۲- اگر در ابتدا «Set Up Later» را انتخاب کردید، به Settings > Face ID & Passcode > Use Face ID With a Mask بروید تا به این ویژگی برگشته و آن را مجددا فعال کنید.
۳- برای ثبت مجدد Face ID درهنگام استفاده از ماسک، دستورالعمل‌ها را دنبال کنید.
۴- اگر برای اولین اسکن از عینک استفاده می‌کنید، iOS از شما می‌خواهد که برای اسکن دوم عینک خود را بردارید.
۵- اگر درحال‌حاضر عینک نمی‌زنید اما گاهی اوقات عینک می‌زنید، پس از تنظیم این ویژگی دکمه افزودن عینک را مشاهده خواهید کرد.

استفاده از فیس آیدی با ماسک در iOS 15.4

استفاده از فیس آیدی با ماسک در iOS 15.4

اگرچه دو سال از زمان شروع همه‌گیری کرونا و استفاده کاربران از ماسک می‌گذرد، اما این ویژگی بسیار مفید است چراکه شمار زیادی از کاربران آیفون، اپل واچ ندارند. اگرچه باز کردن قفل گوشی با ساعت می‌تواند مفید باشد، اما هر شخص دیگری نیز می‌تواند قفل آیفون شما را با این حالت باز کند.

با استفاده از این ویژگی جدید در iOS 15.4، این امکان وجود خواهد داشت که قفل آیفون خود را با قابلیت تشخیص چهره با تمرکز بر روی ناحیه چشم خود برای احراز هویت باز کنید.

استفاده از فیس آیدی با عینک

در کنار توانایی باز کردن قفل صورت با ماسک، اپل درحال بهبود تشخیص Face ID در هنگام استفاده از عینک نیز می‌باشد. این شرکت در این‌باره توضیح می‌دهد:

 استفاده از فیس آیدی درهنگام پوشیدن ماسک زمانی بهترین عملکرد خود را نشان می‌دهد که برای شناسایی عینکی که به‌طور مرتب استفاده می‌کنید، تنظیم شده باشد. شناسه چهره با ماسک از عینک آفتابی پشتیبانی نمی‌کند.

اگر به‌خاطر داشته باشید، در زمان معرفی آیفون X، اپل اعلام کرد که برخی از عینک‌های آفتابی بسته به نوع لنزشان با Face ID کار نمی‌کنند. ازآنجایی‌که تنظیم تشخیص چهره با ماسک به سیستم TrueDepth نیاز دارد تا فقط ناحیه چشم شما را تجزیه‌وتحلیل کند، اگر این قسمت با عینک آفتابی پوشانده شود، دراین‌صورت شناسایی چهره به‌درستی انجام نخواهد شد. با این حال، به‌نظر می‌رسد عینک‌های معمولی حتی با ماسک هم به‌خوبی کار می‌کنند.

ازآنجایی‌که اپل هنوز بر روی iOS 15.4 کار می‌کند، مدتی طول خواهد کشید تا همه کاربران بتوانند از این ویژگی‌ها استفاده کنند.

نظر شما پیرامون قابلیت احراز هویت فیس آیدی درهنگام پوشیدن ماسک در آخرین نسخه از سیستم‌عامل iOS اپل چیست؟ آیا فقدان این ویژگی را تاکنون احساس کرده‌اید؟

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
امیرحسین ملکی