2 × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سگ رباتیک شیائومی CyberDog رسما معرفی شد

نوشته

1 ماه قبل | 6 دیدگاه | برترین‌های ترنجی، ربات، شیائومی

مراسم ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ شیائومی یک غافلگیری خوب داشت. ما انتظار معرفی شیائومی Mi Mix 4 و شیائومی Mi Pad 5 را داشتیم. حتی تلویزیون ها و اسپیکر هوشمند آن را هم قابل انتظار بودند اما ربات سگ Xiaomi نه! امروز سگ رباتیک شیائومی CyberDog رسما معرفی شده است. رباتی که می تواند نگاه متفاوت این شرکت به آینده را نشان دهد.

سگ رباتیک شیائومی CyberDog

شیائومی اولین ربات چهارپای خود را در قالب یک سگ مکانیکی معرفی کرد. CyberDog که نام جذابی هم برای آن است دارای مغز Nvidia، مجموعه ای از سنسورها و سرویس های ساخته شده توسط شیائومی است. همچنین از الگوریتم های منبع باز استفاده می کند. شیائومی ۱۰۰۰ نمونه از این روبات را در اختیار توسعه دهندگان، مهندسان و طرفداران قرار می دهد، اما هیچ صحبتی در مورد میزان دسترسی عمومی به آن نشده است.

شیائومی سایبرداگ

شیائومی سایبرداگ

شیائومی پس از مشخص کردن اعتبار خود در دنیای تلفن های هوشمند و اعلام پروژه های خودروهای الکتریکی این برند، ابتدا وارد فضای رباتیک می شود. به عنوان غافلگیری خاص این مراسم، Xiaomi از اضافه شدن محصول جدید شگفت انگیز به دسته دستگاه های خود خبر داد، یک ربات همراه چهارپای جدید به نام شیائومی سایبرداگ. سگ رباتیک سونی با نام Sony Aibo را به یاد دارید؟ نمونه شیائومی خیلی متفاوت تر است!

نگاه نزدیک تر به سونی آیبو (Sony Aibo) سگ رباتیک 3000 دلاری

شیائومی CyberDog در واقع یک حیوان خانگی مکانیکی پیشرفته به همان شکل ربات Spot شرکت Boston Dynamics است، البته کمی ترسناک تر. با این حال، شیائومی معتقد است که این ربات گواهی بر “توانایی مهندسی” این شرکت است و به عنوان یک بستر آزمایشی برای علاقه مندان به رباتیک عمل می کند.

شیائومی CyberDog

شیائومی CyberDog

بیایید با قدرت پردازش شروع کنیم. مغز “CyberDog” متشکل از ماژول ان-ویدیا Jetson Xavier NX است که شامل 384 هسته CUDA و 48 هسته Tensor، شش هسته پردازنده Carmel و دو هسته یادگیری عمیق اختصاصی است. این ماژول اطلاعات ۱۱ سنسور CyberDog را که حرکت روبات را در سراسر جهان فعال و اطلاع رسانی می کند، ضبط و تجزیه و تحلیل می کند. این حرکت از سروهای سفارشی توسعه یافته توسط شیائومی برای انجام چرخش هایی مانند برگشت به عقب و سایر “حرکتهای با سرعت بالا” تا 3.2 متر بر ثانیه (11.5 کیلومتر در ساعت یا 7.15 مایل در ساعت) استفاده می کند.

شبکه حسگر سگ رباتیک شیائومی همچنین از چندین دوربین که روی بدنه ربات قرار گرفته اند استفاده می کند. این شامل یک سنسور عمق Intel RealSense D450 است که امکان ردیابی اجسام و جلوگیری از موانع را فراهم می کند. شیائومی توضیح می دهد که این به CyberDog اجازه می دهد تا از صاحب خود پیروی کند و از تله جلوگیری کند، درست مانند یک سگ واقعی.

صحبت از ارتباط با انسان شد و باید گفت که CyberDog همچنین به تماس های شفاهی پاسخ می دهد. این ربات را می توان با استفاده از یک کلمه بیدار فعال کرد یا توسط دیگران کنترل شود، در حالی که سایر دستورات صوتی و دستیاران نیز سازگار هستند. مقدار زیادی پورت نیز در دسترس است، از جمله سه درگاه USB-C و یک درگاه HDMI. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد سخت افزار اضافه کرده یا تلاش های نرم افزاری خود را ادغام کنند.

سگ رباتیک شیائومی

سگ رباتیک شیائومی

قیمت گذاری و در دسترس بودن CyberDog شیائومی

بعید است که عموم کاربران در حال حاضر یک سگ روباتیک در خانه خود بخواهید، اما CyberDog شیائومی بیشتر از هر چیز، یک تلاش برای “اثبات مفهوم” به نظر می رسد. این شرکت هزار عدد CyberDog را برای مهندسان، علاقه مندان و طرفداران توزیع می کند تا جامعه خود را از توسعه دهندگان ربات منبع باز راه اندازی کند.

مشخص نیست که چه زمانی شیائومی CyberDog را برای عموم منتشر خواهد کرد. در حال حاضر، به نظر می رسد در دسترس بودن ربات محدود به این اولین عرضه محدود است

نظر شما در مورد CyberDog شیائومی چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. 𝓣𝓱𝓮 𝓻𝓮𝓪𝓵 𝔀𝓲𝓷𝓷𝔀𝓻 𝓲𝓷 𝓹𝓸𝓵𝓲𝓽𝓲𝓬𝓼 𝓲𝓼 𝓪 𝓹𝓮𝓻𝓼𝓸𝓷 𝔀𝓱𝓸 𝓭𝓸𝓲𝓷𝓰 𝓬𝓱𝓮𝓬𝓴𝓶𝓪𝓽𝓮 𝔀𝓲𝓽𝓱𝓸𝓾𝓽 𝓽𝓱𝓮 𝓶𝓲𝓷𝓲𝓼𝓽𝓮𝓻! 𝓤𝓢𝓐 𝓸𝓻 𝓒𝓱𝓲𝓷𝓪?K@ren
  ترنجِ خیلی رسیده
  2
  9

  #Dxomark
  اسپم:
  یه نکته حاشیه ای بریم!
  فقط مونده بخش اسپیکر…
  فعلاً تو سه شاخصه ، پی ۵۰ پرو رنک اولو داره😂 ترکیب دوربین اصلی ، سلفی و صفحه نمایش…🤷‍♂️
  در صورت ادامه ی بررسی , امتیاز اسپیکرش چند میشه؟؟😂🤦
  ای خدااااااا🤣

  • 𝓣𝓱𝓮 𝓻𝓮𝓪𝓵 𝔀𝓲𝓷𝓷𝔀𝓻 𝓲𝓷 𝓹𝓸𝓵𝓲𝓽𝓲𝓬𝓼 𝓲𝓼 𝓪 𝓹𝓮𝓻𝓼𝓸𝓷 𝔀𝓱𝓸 𝓭𝓸𝓲𝓷𝓰 𝓬𝓱𝓮𝓬𝓴𝓶𝓪𝓽𝓮 𝔀𝓲𝓽𝓱𝓸𝓾𝓽 𝓽𝓱𝓮 𝓶𝓲𝓷𝓲𝓼𝓽𝓮𝓻! 𝓤𝓢𝓐 𝓸𝓻 𝓒𝓱𝓲𝓷𝓪?K@ren
   ترنجِ خیلی رسیده
   3
   8

   مطمئناً بی دلیل نیست که تایم معرفی آنر x20 و همینطور انتشار بررسی صفحه نمایش و ادامه ی اعلام نمرات پی ۵۰ پرو افتاد قبل و بعد از رویداد شیائومی🤔
   پ ن: کاری به سیاست و اعتبار یا عدم اعتبار dxo و حتی ولخرجی های احتمالی هواوی ندارم .
   هدف صرفاً فان و عوض شدن فضا بعد از بحبوحه ی مراسم شیائومی بود.

  • Mahdigazambor
   ترنج لاگژری
   1
   7

   اسپیکر و صفحه نمایش بنظرم میشه قبولش کرد ولی دوربین رو هیچ جوره نمیتونم ، از هر نظر از پارسالی ها ضعیفترن سنسوراش

   • 𝓣𝓱𝓮 𝓻𝓮𝓪𝓵 𝔀𝓲𝓷𝓷𝔀𝓻 𝓲𝓷 𝓹𝓸𝓵𝓲𝓽𝓲𝓬𝓼 𝓲𝓼 𝓪 𝓹𝓮𝓻𝓼𝓸𝓷 𝔀𝓱𝓸 𝓭𝓸𝓲𝓷𝓰 𝓬𝓱𝓮𝓬𝓴𝓶𝓪𝓽𝓮 𝔀𝓲𝓽𝓱𝓸𝓾𝓽 𝓽𝓱𝓮 𝓶𝓲𝓷𝓲𝓼𝓽𝓮𝓻! 𝓤𝓢𝓐 𝓸𝓻 𝓒𝓱𝓲𝓷𝓪?K@ren
    ترنجِ خیلی رسیده
    2
    2

    بعد از سال ۱۴۰۰(اگه اشتباه نکنم) به دلایلی تغییر رویه دادم و راجع به هیچ کدوم از گوشی هایی که امسال معرفی شد اظهار نظر نکردم و نسبت به کامنت های دوستان هم واکنش خاصی نشون ندادم…
    همه ی کامنت ها موجوده و در صورت داشتن حوصله و اراده ی پولادین می‌تونین کامنت های نه چندان زیاد امسالم(نسبت به فعالیت های سابق) رو مشاهده کنید…
    پیرو همین قضیه در رابطه با هواوی هم(با وجود شرایط متفاوتش) و نقاط عطف پی ۵۰ پرو و کلاً سری پی ۵۰ نظری نمیدم‌.(نه انتقاد نه تعریف و نه مقایسه با رقبا)
    فعلاً تمام تمرکزم رو خروجی و نتایج بررسی هاست و اِلا بارها ثابت شده در تمام ابعاد علم و تکنولوژی ، همه چیز به اعداد و ارقام بستگی نداره…

    • Mahdigazambor
     ترنج لاگژری
     1
     1

     حالا بذار یه کم زمان بگذره و بررسی های بیشتری تو یوتیوب بیاد ، اگه بگن نسخه اسنپدراگون این امتیاز و گرفته یه چیزی چون پردازش تصویرش نسبت به پارسال خیلی پیشرفت داشته ولی کایرین همون پارسالی هست

    • 𝓣𝓱𝓮 𝓻𝓮𝓪𝓵 𝔀𝓲𝓷𝓷𝔀𝓻 𝓲𝓷 𝓹𝓸𝓵𝓲𝓽𝓲𝓬𝓼 𝓲𝓼 𝓪 𝓹𝓮𝓻𝓼𝓸𝓷 𝔀𝓱𝓸 𝓭𝓸𝓲𝓷𝓰 𝓬𝓱𝓮𝓬𝓴𝓶𝓪𝓽𝓮 𝔀𝓲𝓽𝓱𝓸𝓾𝓽 𝓽𝓱𝓮 𝓶𝓲𝓷𝓲𝓼𝓽𝓮𝓻! 𝓤𝓢𝓐 𝓸𝓻 𝓒𝓱𝓲𝓷𝓪?K@ren
     ترنجِ خیلی رسیده

     گفتم که کاری به جزئیات ندارم اما یه سؤال ؛ هوش مصنوعی رو فاکتور بگیریم، ISP کایرین ۹۰۰۰ همون ISP کایرین ۹۹۰ ۵جیه؟؟!🙂

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,981 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,143 ترنج
 3. 3# m.b - 15,606 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,565 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,518 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,551 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,161 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,793 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی