حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سرعت واقعی اینترنت 5G نسبت به اینترنت 4G بیشتر است اما چقدر؟

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | تست سرعت، شبکه 5G، مقایسه

سرعت های تئوری اینترنت موبایل عموما با چیزی اصطلاحا کف خیابان یا از آن بدتر، در فضای داخلی دریافت می کنید، واقعا متفاوت هستند. ما بدون شک می دانیم که شبکه 5G از شبکه 4G سریع تر است. همچنین سرعت واقعی اینترنت 5G نسبت به اینترنت 4G بیشتر است اما چقدر؟ اینجا می خواهیم به این پرسش پاسخ دهیم.

سرعت واقعی اینترنت 5G

با حداکثر سرعت دانلود ۵۰۰ مگابایت در ثانیه (در شرایط تست خاص شبکه فعلی) می توان گفت که 5G قول می دهد که هرگونه مشکل در مورد سرعت اینترنت موبایل را برای چند سال آتی حل کند. اما آیا فناوری جدید واقعاً به مکث های پخش آنلاین ویدئو، سرعت دانلود پایان و پینگ نامناسب پایان می دهد؟

برای آگاهی از میزان اطمینان سرعت 5G متخصصان شبکه تلفن همراه Opensignal “سرعت بارگیری قابل اطمینان” را بررسی کرده اند. یعنی میانگین سرعت دانلود که ۹۰ درصد کاربران یک کشور از آن بهره می برند و از این طریق در دنیای واقعی 5G نسبت به 4G را ارزیابی می کنند.

میانگین سرعت دانلود که ۹۰ درصد کاربران دارند

مقایسه سرعت واقعی 5G با 4G بر اساس میانگین سرعت دانلود که ۹۰ درصد کاربران

مقایسه سرعت واقعی 5G با 4G بر اساس میانگین سرعت دانلود که ۹۰ درصد کاربران

در حالی که سرعت قابل اتکا توسط کاربران 5G به طور قابل توجهی پایین تر از حداکثر سرعت یا حتی متوسط ​​سرعت است، آنها هنوز هم به طور مداوم و به طور قابل توجهی بالاتر از سرعت قابل اعتماد در اتصالات 4G هستند. به طور متوسط، سرعت قابل اطمینان 5G بیش از ۷ برابر سرعت 4G در 20 کشور مورد مطالعه بود.

جالب اینجاست که این مطالعه همچنین اختلافات فاحشی را در سرعت شبکه در کشورهای مختلف نشان می دهد. در حالی که ۹۰ درصد کاربران 5G کره جنوبی از سرعت متوسط ​​بالای 161.8 مگابیت در ثانیه لذت می برند، سرعت قابل اطمینان 5G در ایالات متحده از سرعت 4G کره جنوبی با سرعت 14.2 (در مقابل 13.5) حتی کمتر است. این بدان معنا نیست که کاربران 5G ایالات متحده سرعت دانلود را بسیار سریعتر از آن را نمی بینند، متوسط ​​سرعت شبکه 5G بسته به ارائه دهنده از 47.7 تا 71.3 مگابیت در ثانیه است – اما به طور قابل اطمینان به این سرعت نمی رسند.

نظر شما چیست؟ دسترسی به شبکه 5G دارید؟ متوسط سرعت شما چقدر است؟

اشتراک در
اطلاع از
3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Sarnevesht

دوستان اون سایتی که توش عکس آپلود میکردین چی بود؟؟؟
و اینکه کدوم لینک رو اینجا قرار میدین؟

𝓣𝓱𝓮 𝓻𝓮𝓪𝓵 𝔀𝓲𝓷𝓷𝔀𝓻 𝓲𝓷 𝓹𝓸𝓵𝓲𝓽𝓲𝓬𝓼 𝓲𝓼 𝓪 𝓹𝓮𝓻𝓼𝓸𝓷 𝔀𝓱𝓸 𝓭𝓸𝓲𝓷𝓰 𝓬𝓱𝓮𝓬𝓴𝓶𝓪𝓽𝓮 𝔀𝓲𝓽𝓱𝓸𝓾𝓽 𝓽𝓱𝓮 𝓶𝓲𝓷𝓲𝓼𝓽𝓮𝓻! 𝓤𝓢𝓐 𝓸𝓻 𝓒𝓱𝓲𝓷𝓪?

تنوعشون زیاده ولی برای انواع فایل های قابل آپلود…که امتحان خودشو پس داده،
کار راه انداز ترین و رایج ترینش اینه؛https://uupload.ir/
«سهولت در استفاده(یوزر اینترفیس ساده) ، دم دست و سریع»

“لینک مستقیم”

safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)