8 − 8 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بازی Mario Kart 8 به پرفروش‌ترین بازی سبک مسابقه در تاریخ آمریکا تبدیل شد

نیما جلالی

نوشته

3 هفته قبل | یک دیدگاه | سرگرمی و بازی، نینتندو

با ترکیب میزان فروش نسخه اصلی بازی Mario Kart 8 در کنسول Wii U و نسخه Deluxe آن در کنسول نینتندو سوئیچ، می‌توان این بازی را پرفروش‌ترین بازی سبک ریسینگ آمریکا دانست.

محبوبیت بازی Mario Kart 8 

یکی از دلایل معروفیت نینتندو، عرضه سری بازی‌های سوپرماریو در کنسول‌هایش است؛ یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تاریخ که طرفداران پر و پا قرص زیادی دارد و خود ماریو نیز از نوستالژیک‌ترین شخصیت‌های تاریخ گیم است. در مقاله‌ای از Realmicentral، بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط یکی از آژانس‌های آماری آمریکا، فروش سری Mario Kart 8 آمریکا با عبور کردن رکورد فروش بازی Mario Kart که در سال ٢٠٠٨ عرضه شد بود، توانست به پرفروش‌ترین بازی سبک مسابقه در آمریکا تبدیل شود.

در ادامه به بررسی فروش این دو بازی می‌پردازیم.

بازی Mario Kart 8 در کنسول Wii U

بازی Mario Kart 8 در پلتفرم Wii U

ابتدا از نسخه Wii U ماریو کارت ٨ شروع می‌کنیم که در سال ٢٠١۴ عرضه شد؛ به تخمین سازمان مذکور، فروش این نسخه از ماریو کارت ٨ تا آخرین روز سپتامبر ٢٠٢٠، معادل ٨.۴۵ میلیون نسخه است. نسخه Deluxe ماریو کارت ٨ هم در سال ٢٠١٧ برای پلتفرم نینتندو سوئیچ عرضه شد و به دنبال آن، تا آخرین روز سال ٢٠٢٠ توانست بیش از ٣٣.۴١ میلیون نسخه بفروشد و فروش بسیار بیشتری از دیگر نسخه خود داشته باشد. اما اگر میزان فروش هر دو نسخه را ترکیب کنیم، سری ماریو کارت ٨ به فروش بیش از ۴١.٨۶ میلیون عددی دست پیدا کند. شیوع جهانی بیماری کووید-١٩، یکی از دلایل افزایش فروش این بازی تلقی می‌شود. پیش از این نسخه اول ماریو کارت در Wii U، توانسته بود حدود ٣٧.٣٨ میلیون نسخه بفروشد.

با توجه به این فروش شگفت انگیز، می‌توان این بازی را محبوب‌ترین بازی سبک ریسینگ آمریکا دانست؛ اما همچنان فروش این بازی به پرچمداران سبک‌های دیگر، از جمله GTA V با فروش بیش از ١۴٠ میلیون نسخه‌ای یا ماینکرفت با فروش بیش از ٢٠٠ میلیون نسخه‌ای نمی‌رسد.

 

تا به حال این بازی را تجربه کرده‌اید؟ آیا Mario Kart 8 لایق این حجم از استقبال بوده است؟

Realmicentral

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  ولی هیچی سوپر ماریو سگا نمیشه

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,354 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,956 ترنج
 3. 3# m.b - 14,117 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,211 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,988 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,966 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
نیما جلالی
نیما جلالی
رو نوک قله ☝️
کانال تلگرام ترنجی