بیست − 17 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

رنگ بدنه آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲ بعد از مدتی از بین می رود !

Avatar

نوشته

1 ماه قبل | 6 دیدگاه | اپل، اسمارت‌فون، مشکلات

بر اساس گزارش جدیدی که توسط SVetapple.sk منتشر شده است، رنگ شاسی آلومینیومی برخی مدل های آیفون ۱۲ رفته است. این منبع همچنین تصویری از یک آیفون ۱۲ قرمز رنگ را نیز منتشر کرده است که به شکل واضحی رنگ آن رفته است.  گوشه کناری آیفون ۱۲ که نزدیک دکمه پاور است به نارنجی کم رنگ تبدیل شده است و این نشانگر این است که رنگ قرمز تقریبا محو شده است. این مشکل در رابطه با رنگ بدنه آیفون ۱۱ نیز گزارش شده است.

رنگ بدنه آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲ بعد از مدتی از بین می رود !

SVetapple.sk گفته است که این آیفون درون یک قاب شفاف قرار داشته است، بنابراین نمی توان اصطکاک دست را عامل این اتفاق دانست، هرچند مشخص نیست که آیا قاب محافظ سبب این اتفاق شده است یا نه.

گزارش های مشابهی نیز از کاربران آیفون ۱۱ و آیفون SE 2 دریافت شده است که گفته اند رنگ گوشی آنها بعد از مدتی محو شده است. به عنوان مثال یکی از خوانندگان MacRumors به نام t101 تصویری را از آیفون ۱۱ به اشتراک گذاشته است که در آن لبه های گوشی به طرز شدیدی رنگ خود را از دست داده اند. آن مدل آیفون نیز داخل یک قاب شفاف بوده است. اگرچه خیلی از گزارشات مربوط به مدل های آیفون با رنگ قرمز هستند، اما این مسئله با شدت کمتری در سایر رنگ های آیفون ۱۱ هم دیده شده است.

مشکل محو شدن رنگ بدنه آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲ توسط برخی کاربران گزارش شده است

برخی کاربران گفته اند که گمان می کنند این محو شدن رنگ به دلیل این است که قاب شفاف سبب شده آیفون در معرض اشعه فرابنفش قرار بگیرد. هرچند اگر دلیل این اتفاق قرار گرفتن در معرض اشعه فرابنفش بود، احتمالا به شکل گسترده تری شاهد این مشکل می بودیم. برخی افراد نیز دلیل این اتفاق را واکنش شیمیایی بدنه با قاب می دانند، هرچند هیچ توضیح دقیقی برای این اتفاق وجود ندارد.

بازخورد اپل به مشکل سبز شدن نمایشگر آیفون ۱۲

گزارش های محدودی در رابطه با محو شدن رنگ بدنه آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲ وجود داشته است، اما به نظر می رسد این مشکل چندین سال است که وجود دارد زیرا شکایاتی نیز در رابطه با آيفون XR دریافت شده است. به جز عکس منتشر شده توسط SVetapple.sk ما گزارش مشابهی مربوط به محو شدن رنگ سایر مدل های آیفون ۱۲ دریافت نکرده ایم و ممکن است این اتفاق مربوط به یک نقص در خط تولید باشد که آنچنان گسترده نیست. احتمالا اپل محو شدن رنگ بدنه آیفون ۱۱ و آیفون ۱۲ را یک مسئله مربوط به زیبایی دستگاه تلقی کند و گفته است تاثیری بر کارایی و استفاده از دستگاه ندارد، بنابراین مشخص نیست دستگاه هایی که دچار این مشکل هستند، توسط اپل تعویض شوند یا خیر.

نظر شما در این رابطه چیست؟ اگر کاربر آیفون هستید، تاکنون با چنین مشکلی روبرو شده اید؟

MacRumors

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  AuroroAuroro
  ترنجِ خیلی رسیده
  13
  3

  لابد خوب تو کوره نزاشتنش

 2. Avatar
  FarcryFarcry
  ترنجِ خیلی رسیده
  11
  10

  من اولین باره که این مشکل رو میشنوم.معمولا توی ردیت و همچین سایت هایی بعضی از این قبیل مشکلات گزارش میشه ولی خب چون منبع قابل اطمینانی نیست و به صورت گسترده گزارش نمیشه خیلی نمیشه بهش اعتماد کرد وگرنه آیفون ۱۱ و xr الان ۲/۵-۱/۵ ساله که عرضه شدن و توی این مدت من همچین چیزی توی نت ندیدم که این مشکل رو گزارش کنه

 3. Avatar
  xiaomi mi mix4xiaomi mi mix4
  ترنجِ نرسیده
  2
  9

  این مورد اگه واقعی باشه که احتمال زیاد در خط تولید بدنه دستگاه که فاکسکان هم دخیل هست بایستی پاسخگو باشه .

 4. Avatar
  AuroroAuroro
  ترنجِ خیلی رسیده
  4
  18

  همه این خبرا فیکه

 5. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنجِ خیلی رسیده
  6
  4

  احتمالا خطای خط تولید و بشدت محدود این مشکل باشه .

 6. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  1
  1

  ۱۲ را نمیدونم ولی در مورد ۱۱ کذبه 🙃

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,760 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,713 ترنج
 3. 3# m.b - 13,915 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,826 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,391 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,113 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,881 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,870 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,764 ترنج
قاصدک 24
تترایران
Avatar
امیرحسین کریم نژاد
کانال تلگرام ترنجی