نوزده − 14 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دلیل تحریم شیائومی جایزه ای بود که موسس آن دریافت کرد

Avatar

نوشته

1 ماه قبل | 12 دیدگاه | شیائومی

تا ژانویه ۲۰۲۱، شیائومی برند چینی سازنده گوشی های هوشمند شاهد افزایش محبوبیت و رشد بوده است. آنها تمام تلاش شان را می کنند تا جای خالی که به دلیل تحریم هوآوی از سوی دولت آمریکا به وجود آمده است را پر کنند. تحریم هوآوی به دلیل نگرانی از ارتباط قوی این شرکت با نیروهای مسلح چین و احتمال انجام عملیات خرابکاری از طرف آنها بیان شده است. پس از تحریم هوآوی توسط آمریکا، شیائومی با سرعت زیادی رشد کرد و یه سومین سازنده گوشی های هوشمند در جهان تبدیل شد. هرچند وقتی که رئیس جمهور دولت وقت آمریکا، دونالد ترامپ، تحریم شیائومی و ۷ شرکت دیگر چینی را اعلام کرد شوک شدیدی به این شرکت وارد شد. دلیل تحریم شیائومی و این شرکت ها این بود که آمریکا ادعا کرده بود آنها یا تحت مالکیت نیروهای مسلح چین هستند یا ارتباطات قوی با دولت کمونیستی چین دارند.

دلیل تحریم شیائومی جایزه ای بود که موسس آن دریافت کرد

وال استریت ژورنال اخیرا در گزارشی دلیل تحریم شیائومی را مشخص کرده است. بر اساس این گزارش موسس شیائومی Lei Jun در سال ۲۰۱۹ جایزه ای با عنوان «سازنده برجسته سوسیالیسم با مشخصه های چینی» از سوی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات (MIIT) چین دریافت کرد. شیائومی با روی باز از این جایزه استقبال کرد زیرا هم در بیوگرافی موسس این شرکت به شکل برجسته ای عنوان شد و هم در گزارش سالیانه شیائومی بیان شد و همین اتفاق نیز دلیل تحریم شیائومی شد.

Lei Jun موسس شیائومی

Lei Jun موسس شیائومی

در پاسخ به تحریم از سوی دولت آمریکا، شیائومی اطلاعیه ای را صادر کرده بود که در آن مجددا تاکید می کرد که این شرکت هیچگونه ارتباطی با دولت چین ندارد، و همچنین تحت مالکیت سازمان نیروهای مسلح چین نیز نمی باشد. آن ها همچنین تاکید کردند که آنها در تمامی مبادلات تجاری خود دستور العمل های قانونی را رعایت کرده اند و در هیچ موردی از سوی دولت آمریکا محکوم به زیر پا گذاشتن آنها نشده اند. آنها اعلام کردند که از تمامی راه های قانونی برای جبران این دسته بندی و تحریم ناعادلانه توسط دولت آمریکا استفاده خواهند کرد. پس از تصمیم دولت آمریکا در ماه ژانویه، سهام این شرکت با افت قابل توجهی روبرو شد و در همین هفته نیز یک چهارم آن سقوط کرد،‌ و به عدد ۱۴.۳۴ دلار در ازای هر سهم رسید.

تاثیر تحریم شیائومی توسط امریکا روی گوشی Xiaomi یا Redmi، BlackShark و حتی Poco من چیست؟

شیائومی برای به چالش کشیدن این تحریم از سوی دولت آمریکا یک دادخواست تنظیم کرده است و تلاش دارد تا با یک دعوای حقوقی گسترده نبرد را به دادگاه ها بکشاند. هرچند باید منتظر ماند و دید وزارت دفاع آمریکا تا چه اندازه جاضر است در دفاع از تصمیم تحریمی اخیر شواهد مربوطه را به صورت عمومی ارائه دهد.

gizmochina

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mahdi
  Mahdimahdi1040
  ترنجِ رسیده

  اسپم
  دوست دارم برند مورد علاقتون تو دنیای موبایل بدونم😁😁

 2. m.b
  m.bm.b
  ترنج لاگژری

  بخاطر یه جایزه تحریم نداشتیم که اونم داریم الان… 😅🤦‍♂️

 3. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری

  https://uupload.ir/files/3wyr_img_20210308_175946.jpg
  از ماجراهای دیجیکالا 😂😂😂😂😂🙂

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  عجب دلیلی 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,808 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,724 ترنج
 3. 3# m.b - 13,937 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,858 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,410 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,887 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,878 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,766 ترنج
قاصدک 24
تترایران
Avatar
امیرحسین کریم نژاد
کانال تلگرام ترنجی