هفده − 12 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

حق اختراع دوربین سلفی محو شونده سامسونگ

Avatar

نوشته

5 ماه قبل | 6 دیدگاه | حق اختراع، سامسونگ

اخیرا حق اختراعی از سامسونگ منتشر شده‌است که به دوربین سلفی محو شونده اشاره می‌کند. این تکنولوژی قرار است به همراه قلم S Pen ، بر روی یکی از پرچمداران سامسونگ استفاده شود.

دوربین سلفی محو شونده

سامسونگ الکترونیک برای ثبت اختراع خود، تحت عنوان “تجهیزات الکترونیکی، شامل نمایشگرهای فرعی و روش های عملیاتی” در WIPO اقدام کرد. این حق اختراع، نشان دهنده آن است که دوربین سلفی با تعویض و جابه‌جا شدن لایه‌های صفحه‌نمایش، پنهان می‌شود. همچنین هنگام تایید این حق اختراع در 24 دسامبر، مشخص شد این نوع صفحه‌نمایش از قلم S Pen پشتیبانی می‌کند.

طبق رندرهای منتشر شده از LestoDigital صفحه نمایش این دستگاه از نوع تمام‌صفحه بوده و حاشیه‌های کناری به حداقل رسیده‌است. همچنین احتمال می‌رود صفحه نمایش خمیده در این دستگاه بکار گرفته شود.

 

قسمت بالایی گوشی (مکان دوربین سلفی) یک منطقه دارای شفاف است. نمایشگر ثانویه نیز زیر این ناحیه قرار دارد. در صورت وجود نمایشگر ثانویه زیر قسمت شفاف، دوربین سلفی پنهان می‌ماند و محتوا به صورت عادی نمایش داده می‌شوند. هنگام استفاده کاربر، این نمایشگر از طریق ماژول داخلی کنار رفته و دوربین سلفی نمایان می‌شود. این سیستم، توانایی حرکت دادن نمایشگر ثانویه به جهات چپ، راست، بالا و پایین را خواهد داشت.

بنابراین، سامسونگ می تواند حسگر عنبیه (IRIS) یا لنز را مورد استفاده قرار دهد، یا همه آن را نمایش دهد، یا همه آن را پنهان کند. علاوه بر حالت اتوماتیک، کاربران همچنین می توانند به صورت دستی این قسمت از صفحه را باز و بسته کنند. یک نوار لغزنده کوچک در کنار دکمه پاور وجود دارد که می تواند حرکت صفحه نمایش زیر را کنترل کند. علاوه بر این، قسمت زیر نمایشگر دارای یک حسگر لمسی است و کاربران همچنین می توانند مستقیماً با انگشتان خود حرکت کنند (دو بار ضربه بزنید یا اسلاید کنید).

این طراحی به وضوح آینده نگرانه است و ما مطمئن نیستیم که این گوشی به این زودی ها وارد بازار شود. البته، این فقط یک حق ثبت اختراع است و هیچ تضمینی وجود ندارد که هرگز به واقعیت بپیوندد

نظر شما چیست؟ این ایده چه زمانی عملی می‌شود و در کدام گوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ منتظر حذف شدن دوربین سلفی هستید؟

gizchina

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. ali_s
  ali_sali_as2020
  ترنجِ خیلی رسیده
  14

  چه جالب

 2. Toranjpunk2077
  Toranjpunk2077Client kill
  ترنجِ رسیده
  8
  1

  😍🔥

 3. محمدامین درویش
  محمدامین درویشMohammadamin_darvish
  ترنجِ رسیده

  احساس میکنم از دوربین سلفی زیر نمایشگر جذاب تر باشه

 4. Mahdi
  Mahdigazambor
  ترنج لاگژری
  7
  2

  عاشقتم سمسنگ

 5. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  مرسی نوآوری عالیه 😛

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,341 ترنج
 3. 3# m.b - 14,556 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,696 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,901 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,092 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,070 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
Avatar
محمد ایمان فراشیانی
به نام خدا. محمد ایمان فراشیانی هستم، متولد تهران. علاقه مند به موبایل و فناوری هستم و در این زمینه به صورت تخصصی فعالیت دارم.
کانال تلگرام ترنجی