چهار × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

شبکه 5G با کویید-۱۹ مرتبط نیست

سینا عطایی

نوشته

10 ماه قبل | 23 دیدگاه | پزشکی و سلامت ، شبکه 5G

در روزهای اخیر گزارش‌هایی از انتشار شایعات مبتنی بر این موضوع مطرح‌شده است که برخی افراد اعتقاد دارند شبکه 5G باعث شیوع ویروس کرونا شده‌اند. حقیقت اما این است که شبکه 5G با کویید-۱۹ مرتبط نیست. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

ارتباط شبکه 5G با کویید-۱۹

این اواخر چند تصویر از شیوع کرونا در امریکا و پوشش شبکه 5G منتشر شده بود. این به نوعی می خواهد بگوید که شبکه 5G با کرونا یا کویید-۱۹ مرتبط است. در حقیقت اینطور نیست و اگر هم شباهتی وجود دارد، یک دلیل مشترک خواهد داشت و آن تراکم جعیت در آن مناطق است. شبکه 5G فعلا نوپاست و برای تست در مناطق پرکاربر قرار می گیرد. کرونا در مناطق متراکم‌تر (در صورت عدم رعایت) بیشتر شیوع میابد. پس می تواند نتیجه گرفت که دلیل هر دو این موارد تراکم جمعیت است نه اینکه شبکه 5G مسبب کرونا است!

دکتر سیمون کلارک (Simon Clarke)، استادیار گروه میکروبیولوژی سلولی ، دانشگاه ریدینگ در مورد وجود ارتباط بین امواج اینترنتی و تأثیر آن روی جهش ژنتیکی ویروس و احتمال پدیدار شدن ویروس کرونای جدید براثر امواج اینترنت 5G گفت:

این ایده که بیماری کووید-۱۹ در اثر سیگنال‌های تلفن همراه 5G ایجاد می‌شود ، کاملاً احمقانه است. این بیماری ویروسی از اساس هیچ ارتباطی با سیگنال‌های مخابراتی ندارد.

ویروس‌ها و امواج الکترومغناطیسی که باعث می‌شوند تلفن‌های همراه و اتصالات اینترنتی کار کنند موضوعات مختلفی هستند که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. این ایده که برخی افراد می‌گویند دکل‌های مخابراتی و اینترنتی باید از کار بیفتند، اصلاً عاقلانه نیست.
ویروس‌ها ذرات ریز و کوچکی هستند که از مواد ژنتیکی تشکیل‌شده و در لایه‌ای از پروتئین‌ها و چربی‌ها احاطه می‌شوند. آن‌ها در حالت عادی و خارج از بدن میزبان، هیچ متابولیکی نداشته و بدون ایجاد عفونت نمی‌توانند تولیدمثل کنند. ویروس کرونا سلول ریه‌های انسان را درگیر کرده و به‌منظور تکثیر خود به سلول‌های بدن آسیب رسانده و منجر به ایجاد یک واکنش ایمنی مضر در افراد مبتلا می‌شود.

از سوی دیگر سیگنال‌های رادیویی 5G، امواج الکترومغناطیسی هستند که شباهت زیادی به امواج تلفن‌های همراه دارند. بحث در این مورد بسیار مضحک است زیرا امواج الکترومغناطیسی یک موضوع بوده و ویروس‌ها مسئله دیگری هستند و شما نمی‌توانید از طریق دکل‌های مخابراتی به ویروس آلوده شوید.

پروفسور آدام فین (Adam Finn) متخصص طب اطفال در دانشگاه بریستول در این رابطه گفت:

بیماری همه‌گیر فعلی ناشی از ویروسی است که از یک فرد آلوده به فرد دیگر منتقل می‌شود. ما این ویروس را در آزمایشگاه موردبررسی و مطالعه قرار داده و رفتار وی را بررسی کرده‌ایم. ویروس‌ها و امواج الکترومغناطیسی که باعث می‌شوند تلفن‌های همراه و اتصالات اینترنتی کار کنند موضوعات مختلفی هستند که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

این ایده که برخی افراد می‌گویند دکل‌های مخابراتی و اینترنتی باید از کار بیفتند، اصلاً عاقلانه نیست. ارتباطات اینترنتی که این شبکه‌ها به ما می‌دهند یکی از مهم‌ترین ابزاری است که ما برای هماهنگی پاسخ خود به اپیدمی و تلاش برای انجام تحقیقات برای رفع آن استفاده می‌کنیم. از کار انداختن دکل‌های مخابراتی در شرایط فعلی مانند ایجاد سوراخ در قایق‌هایی است که بر آن سوار هستیم.

تاثیر ویروس کرونا روی گوگل پلی استور

دکتر مایکل هد (Michael Head) ، پژوهشگر ارشد سازمان بهداشت جهانی و استاد دانشگاه ساوتهمپتون در این رابطه گفت: متخصصان ویروس‌شناسی برای ردیابی منشأ ویروس کرونای جدید به بررسی کد ژنتیکی ویروس پرداختند. اپیدمیولوژیست ها شیوع ویروس را در سرتاسر جهان ردیابی کرده‌اند و عوامل خطرزا را برای توصیه به دولت‌ها شناسایی کرده‌اند.

از سوی دیگر محققان در حال انجام آزمایش‌هایی برای شناسایی افراد مبتلا به عفونت و افرادی هستند که به این ویروس آلوده‌شده‌اند. درمجموع ، ما تقریباً به‌طور دقیق می‌دانیم که چگونه بیماری‌های عفونی گسترش می‌یابند.

به باور این پژوهشگر سازمان بهداشت جهانی، معتقدان و نظریه‌پردازان توطئه یک خطر جدی برای سلامت عمومی محسوب می‌شوند. فعالان ضد واکسیناسیون به‌طور مداوم در تلاش برای به خطر انداختن و آسیب رساندن به‌سلامت کودک با ادعاهای بی‌اساس هستند. در اینجا ، ما می‌بینیم گروهی از مردم مشتاق هستند که جهالت خود را در مورد موضوعاتی نشان دهند که در آن تخصص ندارند.

افراد مشهوری که شعله‌ور کننده این نظریات هستند باید شرمنده باشند. آن‌ها در شبکه‌های مجازی، دنبال کننده‌های زیادی دارند که به همین دلیل باید با مسئولیت‌پذیری بیشتری رفتار کنند. آن‌ها ممکن است متوجه شده باشند که در حال حاضر همه‌گیری کرونا در جهان وجود دارد. اکنون زمان بسیار خوبی برای گوش دادن به نظرات متخصصین اپیدمیولوژی و کارشناسان حوزه بیماری‌های عفونی و بهداشت عمومی است.

و در نهایت پروفسور برندان ورن (Brendan Wren)، متخصص باکتری‌های بیماری‌زا (Microbial Pathogenesis) و استاد دانشگاه بهداشت لندن در این رابطه گفت:

هیچ مدرک علمی معتبری برای پیوند ورود دکل‌های اینترنت 5G با شیوع بیماری کووید 19 وجود ندارد. این مسئله از منظر علم زیست‌شناسی غیرممکن است.

 

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  هادیHadi1999
  ترنجِ نرسیده
  7
  1

  چه ابلهایی پیدا میشن !

 2. m.b
  m.bm.b
  ترنج لاگژری
  7
  4

  اول یکی میگه بخاطر 5g هست… بعدی میگه راست میگه خصوصاً اونایی که هوآوی نصب کرده… آخری میگه پس بریم همون آیفون 4g رو بخریم… 😏
  اینچنین است که اگزینوس و iphone 4g هنوز زنده‌اند… 😂

 3. Avatar
  AminAmin1992
  ترنجِ خیلی رسیده
  4
  1

  میگن داروی شپش مو برا کرونا خوبه یه ساعته دارم میخندم 😂

 4. m.b
  m.bm.b
  ترنج لاگژری
  3
  2

  https://imgurl.ir/uploads/z148611_.jpeg
  😂
  وضع p40 pro plus هم همینه…

 5. m.b
  m.bm.b
  ترنج لاگژری
  6
  2

  بچه ها من همین الان با کلی فکر به یه نتیجه دست نیافتنی رسیدم…
  هوآوی برای ما 5g راه اندازی کرده بود ما نمیدونستیم…😅میگم چرا قم اول مبتلا شدن؟🤔

 6. Amir galaxy
  Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری
  4
  2

  ما اینجا 4g درست حسابی نداریم تو ایتالیا دکل 5g آتیش میزنن
  خار تفاوت

 7. m.b
  m.bm.b
  ترنج لاگژری
  6
  2

  نامرداا…
  اون دکل‌ها خیلی گرون و لاکچریه…
  بیاید دکلای مارو آتیش بزنید… 😅

 8. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  دیگه به چیزی نیست که ربط نداشته باشه😬

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,604 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,214 ترنج
 3. 3# m.b - 13,078 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,981 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,877 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,873 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,984 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,672 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,608 ترنج
قاصدک 24
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی