2 × 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

مشکل عدم تشخیص بسته بودن چشم سیستم تشخیص چهره پیکسل ۴ به زودی برطرف می شود

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | گوگل

خانواده گوگل پیکسل ۴ جدیدترین گوشی‌های اندرویدی هستند که از سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی بهره می‌برند. می دانیم که این دستگاه یک باگ در سیستم تشخیص چهره‌ش دارد و آن این است که با چشم بسته هم باز می شود. امروز اما خبر می رسد که مشکل عدم تشخیص بسته بودن چشم سیستم تشخیص چهره پیکسل ۴ به زودی برطرف می شود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

مشکل عدم تشخیص بسته بودن چشم سیستم تشخیص چهره پیکسل ۴

اما متاسفانه، اخیرا گزارش‌های مختلفی منتشر شده که نشان می‌دهند بدون باز بودن چشم هم این گوشی‌ها آنلاک می‌شوند. فقدان این مشخصه بدین معناست که در زمان خواب بودن کاربر، به راحتی می‌توان پیکسل ۴ موردنظر را به سمت چهره او گرفت تا گوشی این شخص آنلاک شود. در همین حین، دیگر گوشی‌های مبتنی بر این تکنولوژی، کاربر را وادار می‌کنند که برای آنلاک کردن گوشی به سمت نمایشگر آن نگاه کنند.

مشکل سیستم تشخیص چهره گوگل پیکسل ۴ واقعا زشت است

حالا گوگل به سایت The Verge اعلام کرده که یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای حل این مشکل در راه است تا پیکسل ۴ برای آنلاک شدن به باز بودن چشم‌های کاربر نیاز داشته باشد. البته طبق بیانیه منتشر شده، کاربران موردنظر به این زودی‌ها نباید انتظار دریافت این به‌روزرسانی را داشته باشند زیرا در ماه‌های آینده این آپدیت منتشر خواهد شد.

گوگل برای کاربرانی که نگران نقض حریم خصوصی خود هستند توصیه کرده که از قابلیت lockdown بهره ببرند که با فعال‌سازی آن، سیستم تشخیص چهره غیرفعال می‌شود و گوشی برای هر بار آنلاک شدن، نیازمند الگو یا رمز عبور خواهد بود. چنین راهکاری اصلا ایدئال نیست و این یعنی کاربران پیکسل ۴ که نگران حریم خصوصی خود هستند، تا چند ماه آینده برای هر بار آنلاک کردن باید به این روش‌های قدیمی و وقت‌گیر متوسل شوند.

نکته قابل توجه در مورد قابلیت تشخیص چشم پیکسل ۴ این است که در مدل‌هایی که قبل از عرضه رسمی به دست کاربران رسیده، چنین مشخصه‌ای دیده می‌شود ولی در نسخه نهایی آن‌ها این قابلیت حذف شده است. در هر صورت امیدواریم گوگل هر چه زودتر این به‌روزرسانی نرم‌افزاری را عرضه کند.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید امنیت سیستم تشخیص چهره پیکسل ۴ مانند Face ID اپل خواهد بود؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  دوربینشم که خیلی خوب نبود!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,382 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,961 ترنج
 3. 3# m.b - 14,129 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,223 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,585 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,993 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,971 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی