18 + دوازده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کورتانا به عنوان نرم افزار مستقل ارایه شد تا کارایی بهتری داشته باشد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | مایکروسافت

شرکت‌های مختلف دستیارهای هوشمند صوتی مختلفی دارند و مایکروسافت هم یکی از آن هاست. مایکروسافت در فکر افزایش کارایی کورتانا در ویندوز ۱۰ بوده است و از سوی دیگر مایکروسافت قصد دارد تا یک UI جدید با قابلیت چت را در کورتانا ارائه دهد. کورتانا به عنوان نرم افزار مستقل ارایه شد تا کارایی بهتری داشته باشد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

کورتانا به عنوان نرم افزار مستقل

کورتانا به عنوان نرم افزار مستقل

کورتانا به عنوان نرم افزار مستقل

نکته جالب دیگر این است که در بروزرسانی های آینده کورتانا به عنوان یک نرم افزار مستقل ارائه و در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. نسخه بتای برنامه کورتانا ماه گذشته ارائه شد و در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت.

این برنامه کوتانا در طراحی جدیدش قصد دارد تا مکالمه محور باشد و تمرکز مایکروسافت در این بخش است. این دستیار صوتی از بخش جستجوی مایکروسافت جدا شده و از این پس از ویژگی های گسترده تری پشتیبانی خواهد کرد. در واقع در این نسخه از قابلیت هایی چون پرس و جو، مکالمه با دستیار صوتی، اجرای برنامه های، مدیریت لیست ها، تنظیم آلارم و یادآوری ها پشتیبانی شده است. Dona Sarkar، رئیس مایکروسافت ویندوز توضیح داده که: ” این نسخه ارائه شده بتا تمامی قابلیت های برنامه ریزی شده را ندارد بلکه قصد داریم تا قابلیت ها را در طول زمانی مشخص عرضه کنیم.”

کورتانا

کورتانا

باید اشاره کنیم که در نیمه اول سال 2020 کاربران می توانند از برنامه این دستیار صوتی بهره مند شوند. این دستیار صوتی با دو تم تاریک و روشن ارائه خواهد شد و در زمینه گفتاری و شناخت کلمات و اصطلاحات شاهد عملکرد پیشرفته ای در آینده از کورتانا خواهیم بود. در واقع مدل های گفتاری جدید و پشتیبانی از زبان های بیشتر نر بسیاری را به این بروزرسانی کوتانا جلب خواهد کرد. باید منتظر باشیم باشیم و ببینیم که مایکروسافت چه چیزی را برای کاربرانش به ارمغان خواهد آورد.

نظر شما درباره کورتانا به صورت مستقل چیست؟

تبلیغات انتهای پست

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. SoraygoularSoraygoular
  ترنجِ رسیده  2  1

  من نمیخوام جدا بشه 😑 تازه عادت کرده بودم

 2. سید محسن حسینی
  سید محسن حسینیMohsen Hosseini
  ترنجِ نرسیده  3  0

  کوتانا ؟! آقای عطایی فکر کنم کلمات اشتباه زیاد هست تو متن اصلاح کنید ممنون .

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 13,794 ترنج
 2. 2# ahmad - 13,222 ترنج
 3. 3# m.b - 10,062 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,199 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,153 ترنج
 6. 6# Peiman - 8,075 ترنج
 7. 7# Amir galaxy - 7,716 ترنج
 8. 8# علی شیخ زاده - 7,501 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 7,405 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 6,810 ترنج
کانال تلگرام ترنجی